Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lépjek túl a múlton? Hog...

Hogy lépjek túl a múlton? Hogy szedjem össze magam?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a múltban ragadtam, a múltban élek, pedig csak 26 vagyok.

Nem vagyok képes elengedni a dolgokat.

Amióta a nagyszüleim és apám meghaltak, azóta nem igazán érdekel a jelen, valahogy leragadtam.

Egy éve nincsenek velünk, egymás után hagytak itt minket.

Azóta anyámmal élünk itt a nagyszüleim házában, de nagyon fura, nehéz ez az egész, itt lenni

Mindenről, minden tárgyról, legyen az akár egy tányér is, ők jutnak eszembe, egy emlék stb.

Valahogy nem ért meg senki, nem értik miért vagyok ilyen negatív, lemondó.

Olyan emberek akiket a barátaimnak gondoltam csesztetnek dolgok miatt, hogy ilyen meg olyan vagyok, úgy viselkednek velem az emberek mintha az elmúlt egy év történései, változásai itt nálunk nem is lettek volna.

Magyarul senki le se szarja, bele sem gondol milyen érzés lehet ez az egész nekem.

Ne értsétek félre, nem sajnáltatni szeretném magam, csak egy kis megértést, belátást.

Valószínűnek tartom, hogy depressziós lehetek, csak nálam valahogy furán jön ki a dolog.

Hangulat ingadozásaim vannak, elveszettnek, motiválatlannak érzem magam, nem látom értelmét semminek.

Igazából élni sincs kedvem, többször megfordult a fejemben az öngyilkosság is, egyedül anyám miatt nem teszem meg, de semmi más nincs ami itt tartana.

Nem tudom mit csináljak, úgy érzem utálok mindent, kegszivesebben nem mennék sehova, nem beszélnék senkivel.


Más, aki hasonló helyzetben volt vagy van jelenleg, ti hogy léptetek túl, hogy fogadtátok el ezeket a dolgokat?


Azt mondják az idő mindent megold majd, de én egy éve ugyan azt érzem, csak már nem sírok, csak úgy vagyok...



febr. 5. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Gyásznak hívják,sokáig eltarthat és sajnos mindenki magának gyaszolja el a szeretteit.

Nyomaszto lehet abban a lakásban élni, ahonnan elmentek a szamodra fontos emberek. Ebben nem egyformák az emberek. Van akinek fontosak ezek a tárgyak, és egy kicsit azt érzi általa, mintha közelebb lennének a szeretteik, van aki szabadulna a közegből.

Szoktatok beszélgetni anyukáddal az elhunytakról? Próbáljátok meg a vidám pillanatokat felemlegetni.

Kérd meg, hogy cseréljetek le par dolgot a lakásban. Egy függyönyt, néhany új tányért.

Tarts ki, biztos vagyok benne, hogy apukád és a nagyszüleid nem szeretnék, hogy "miattuk" boldogtalan legyél. A legjobbakat kívanják neked odaátról, és ne vággyál még oda. Leszünk még ott mindnyájan eleget. Mindennap gondolj rájuk, de töröld le a könnyeket!

febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Az idő ide kevés, pszichológusi segítség kell. A gyászfeldolgozásnak különféle szakaszai vannak, amit érzel, az egy teljesen valós dolog, de nem szabad magad elhagyni. Gondolj bele, azok a szeretteid, akik elmentek, mit látnak vajon? Hiszen ők a legjobbat akarnák neked, nem akarnák, hogy szenvedj. Miattuk is megéri összeszedned magad, ha másként nem, akkor segítséggel! Kitartás!
febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkivel előfordul, én már elég sok éve elveszítettem egy csomó olyan családtagot, akikhez rengeteg szép emlék fűz. Szoktam is nosztalgiázni fotókkal, helyekkel, de egy mindenképp fontos: nem szabad, hogy beleragadjak, sőt ehhez igyekszem önkontrollt tartani. Nem órákat tölteni azzal, hogy mi volt régen, hanem lehetőség szerint a jelenben élni.


Tudom, hogy nehéz, de valljuk be, az emlékeinkben élők már nem léteznek, akármennyire is szeretnénk. Sőt, még ezeket a sorokat is nehezemre esnek leírni.


Akármilyen sanyarúnak is tűnik a jelen, valójában nem az és tele lehet lehetőségekkel, ha észre akarod venni.

febr. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ajánlok neked egy könyvet, ami nekem rengeteget segített, amikor gyászoltam:


[link]

febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!