Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akik hozzám hasonlóan azért magányosak, mert nem tudnak beilleszkedni a társadalomba?

Figyelt kérdés

febr. 11. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Háát igen, eléggé rossz írányba ment a társadalmi berendeszkedés az elmult 20-30 évben


Sokan vannak akik a társadalmon kivülinek érzik magukat.


0 empátia

0 elfogadás

Mindenki csak magával törödik(tiszteleta kivételeknek)

Igy rengeteg magányos ember van, olyanok is akik amugy nem is egyedűl élnek.

febr. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Igen, de A, nem csinálok tv.-be illő dolgokat, csak B, nem nyitok a zemberek felé.
febr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Itthon, sem a nyugati országokban nem igen van társadalom. Erre van kifejezés; roncstársadalom.


Akik úgymond társadalomban élnek ott sincs normális kommunikáció, még a ún. közösségekben élőknél sem. Meg megtörténik ahogy láttam a Metaverzum által, hogy mindenki VR-t húz a fejére, és úgy közlekednek az utcán.


Ezeknek szerintetek milyen agyszintje van? Semmilyen.


Sajnos nem is baj, ha ilyen "társadalomban" nem vagyok benne.


Elképesztő létromlás megy.

febr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül ezzel, kölcsönös az érzés.
febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is ilyen vagyok.

Gimiben a többiekhez képest túl komoly voltam, amihez pluszban hozzájött, hogy sosem érdekelt a pia, a buli, ami az osztály úgy 90-95%-át megmozgatta, ahogy a drogok sem, vad partizás sem, de a pasizás is hidegen hagyott.

Most meg itt vagyok lassan 24 éves fejjel, a világ és én magam is annyit változtunk, hogy már ott tartok, hogy éretlenebb vagyok a korosztályomhoz képest - most ezért lógok ki. Nem mintha hiányozna, de pl. sosem volt még párkapcsolatom, pedig volt évfolyamtársaim sorra házasodnak, gyereket vállalnak... Szóval megint nagy a különbség.

febr. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Én negyvenes vagyok. Fiatalon én se voltam bulizós. A társadalom értékrendje nagyrészt távol áll tőlem (mármint a külsőségek alapján történő ítélkezés, terjedő trágárság, stb.) . Van néhány barátom, párom is van, de ennek ellenére sokszor magányosnak érzem magam. Gyermektelen vagyok. Az én koromban már azt is megéli az ember, hogy a rokonai is szép sorban meghalnak. Fiatalabb koromban nem éreztem magam annyira magányosnak, mert még sokan éltek a rokonságomból. Idősebb koromra azonban sok barátság is leépült, megritkult a kapcsolattartás. Szerencsére mindig tudok barátkozni, új ismeretségeket kötni, de egyre kevesebb embert érzek olyannak, akivel érdemes. Több emberi kapcsolatra lenne szükségem, a párom is jóval idősebb nálam, ezért bevallom, sokszor félek a teljes elmagányosodástól. Ennek nemcsak az a veszélye, hogy lelkileg rosszul érzi magát az ember, de az is, hogy nem kap segítséget senkitől, ha bajba kerül, vagy komolyabban beteg lesz. Pl. ha demencia fejlődne ki nálam, egyedül nagyon kiszolgáltatott lennék. Szociális háló alig van már az országban.
febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szeleta válasza:
Lehet, hogy a kérdés rossz, kinek akarsz megfelelni, magadnak, vagy másoknak. Fiatalabb koromban azt hittem nem tudok kapcsolatokat teremteni, nem tudtam, de szerezzen volna ilyen, olyan közösséghez tartozni, de nem ment. Kisebbrendűségi érzésem volt. Aztán fordítottam a dolgon, alkalmazkodjon hozzám más, ha akar, fogadjanak el így, és a világ kinyílt.
febr. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Betty26 ***** válasza:

Mindig is intravertál voltam, igy nehezen barátkoztam. De a tavalyi vetélésem otta ,nagyon befordultam és senkit se engedek közel, kivéve a páromat. Sokszor azt érzem senki se szeret és ez miatt minden érdeklődésemet elveszítettem.

Ezek miatt nagyon rosszul érzem magam.

febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt üzenem a privát üzeneteket küldő hittérítőnek, hogy ne küldjön privátban ilyeneket, nem kérek belőle.

A vallásból egy életre elegem lett. Jól megvagyok az ókori mesekönyv nélkül is.

(Amúgy tiszteletben tartom mindenki hitét, biztos olvasgatnak itt hívők is, nem akarok senkit megbántani).

febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!