Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek az emberek mennyi...

Szerintetek az emberek mennyi százaléka kapja meg az egészséges "működésükhöz" szükséges elegendő mennyiségű szeretetet napjainkban?

Figyelt kérdés

márc. 20. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Országonként és kultúránként eltérő ez a mennyiség, nincs egy fix adat erre.
márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Hűha! De jó kérdés! Szerintem nagyon kevés. Ezért nem tudnak szeretetet továbbadni. Bár az idő előrehaladtával nő az érzelmi tudatosság.
márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm szépen a választ! Akkor szűkítsük a kört Magyarországra. Idehaza mi lehet a helyzet?
márc. 20. 20:12
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Függ szülőktől, pártól, közösségtől/társadalomtól, és státusztól, kb. ebben a sorrendben.
márc. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem több, mint 20%. Még ha elvileg szereti is a szülő, nem jól, nem úgy, ahogy annak a gyereknek jól esne. Kevés a figyelem, a gyengédség, az empátia, a másik szükségleteinek a megértése.
márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sok magányos ember van. Hogy mennyire ember kapja meg az optimális szeretetet a világon, én olyan 1/3-ad arányra tippelek, a 2/3-ad része vagy egyáltalán nem kapja meg, vagy csak csekély mennyiségben. De nyilván bem tudok erről hivatalos statisztikát.
márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem kb 20-25%.
márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk ahhoz nem ártana adni is!
márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
10%, de ez függ a fogadó féltől is, hogy kknged/nem enged magához.
márc. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva még azt se nagyon tudnám behatárolni modern aggyal, hogy mennyi az egészséges szeretetmennyiség.

Pont nemrég olvastam egy cikket arról, hogy a jelenlegi társadalmi berendezkedésünkben 1-2 emberi kapcsolattal próbáljuk helyettesíteni azt a párszáz fős kapcsolatrendszert, amit az őseink évezredeken át ápoltak egymással.

Szóval 50.000 even át úgy élt a fajunk, hogy mindenki ismert mindenkit a törzsében/falvában, és napi kapcsolatot is ápolt mindenkivel, akit szeretett. Mára viszont az átlag embernek jó, ha van egy párja, akit szeret, 1-2 barátja, akikkel havonta párszor találkozik, pár ismerőse, akiket tolerál, és akik szintén tolerálják őt, de ennyi. És akinek ennyi kapcsolata van, az már kifejezetten szerencsésnek mondatja magát.


Nem is nagyon hiszem, hogy bárki megkapja azt a fajta szeretetet és közösséget, amire be lettünk programozva. Ezért is mentálisan sérült majdnem mindenki.

márc. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!