Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is van/volt ilyen helyzetb...

Más is van/volt ilyen helyzetben? És ha igen van valami ötlet erre?

Figyelt kérdés
Párommal és 8 hónapos kislányunkkal külföldön élünk. Mióta anya lettem olyan magányosnak érzem magam. Imádom a kislányomat, de vannak napok amikor olyan nehéz, nyomasztó minden. Három igaz barátom van, akiknek mindent elmerek mondani és jól érzem magamat a társaságukban de ők otthon laknak és nem, nem szoktak kijönni. Hangüzikben tartjuk a kapcsolatot és amikor hazamegyünk akkor találkozunk. Itt próbáltam elmenni (és nem is adom fel) babás programokra, beszélgettem is más anyukákkal de annyi. A párom reggel 6tól este 6ig nincs itthon, én vagyok egyedül itthon a babánkkal. Semmi segítségem nincs. Amikor végez melóban, akkor már fáradt, pihenni szeretne (szokott segíteni ahogy tud!). Úgy érzem magam, mintha egy buborékban élnek. Nem viccelek, már van hogy furán érzem magam felnőttekkel (főleg akiknek nincs gyerekük) mert nem tudok miről beszélgetni velük. Konkrétan semmi téma nem jut az eszembe és olyan kellemetlenül érzem magam, szürkének és szeretnék magamon segíteni, de nem tudom hogy mit lehetne ilyen helyzetben tenni. Ilyen helyzetben mi a megoldás?

ápr. 9. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Pszichoterápiát lett volna érdemes már gyerek előtt. De most sem késő.
ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokan vannak így. Neked még nehezebb, mert nem a saját közegedben vagy, nincs ott család, barátok.

Próbálj meg minél többet eljárni. Nincs lehetőség arra, hogy pár órát valaki vigyázzon a gyerekre? Vagy valamilyen "bölcsi" lehetőség, ahol nem kell egész nap ott lennie. Így tudnál teljesen felnőtt programra is menni, vagy pár órás állást keresni.

ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi többek között pont ezért költöztümk haza külföldről gyermekvállalás előtt, mármint kimentünk pár évre ingatlanra spórolni, de itthon alapítottunk családot. Mert itthon volt a család, barátok, ismerősök, mindenki. Még így is nehéz, hogy 3 éve itthon vagyok két pici gyerekkel, pedig tudok legalább találkozni olyanokkal, akiket szeretek, de ha kint kéne így élnem, eret vágnék magamon.
ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem. Én itt Magyarországon éreztem ezt mikor a szülőfalumtól terhesen a páromhoz költöztem 200kmrel arrébb .

4 fal között éltem a gyerekkel. Depressziós és pánikbeteg lettem. Végül sikerült helyre jönnöm, úgy hogy rengeteg babás programra jártam és facebook csoportban ismerkedtem anyukákkal. De elég sok idő volt mire olyan anyukákkal találkoztam akikkel tényleg jól éreztem magam.

Nagyon társasági ember vagyok , így nehezen viselem ha nincs körülöttem senki. Anyum Ausztriában él, gyerek előtt laktam ott egyedül 3 hónapot. Annyit bírtam, aztán haza jöttem. Borzasztó magányosnak éreztem magam, hogy nincs ott semmi ismeretségem és a nyelvet sem beszélem...

Most is épp szó van róla, hogy költözzünk ki stb....

De nem visz rá a lélek mert Borzasztóan félek a magánytól.

Biztos megpróbálnék ismerkedni.

De külföldön nehezebb.

ápr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Keress valami szép helyet, tópartot, patakpartot, vagy más kellemes szép parkot és autózzatok oda, vigyél magaddal babakocsit és ott sétálj a babával! Nekem ez jelentette a kikapcsolódást évekig. És amikor a baba alszik olvass nagyon jó könyveket!

Ezenkívül javaslom, hogy tűzz ki célokat! pl. a párod szülinapjának megünneplése étteremben, vagy az is egy cél lehetne, hogy keress ugyanazon a környéken egy magyar anyukát, akivel aztán tudtok találkozni és közös programokat szervezni.

Fb-on van barátnő kereső csoport, sokan írnak oda külföldről is, nagyon ajánlom.

ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
5-ös, egész nap a gyerekkel van kettesben, ezen nem segít az, ha a tóparton van kettesben vele vagy ha elmennek egyszer étterembe a párjával, attól még tökedegyül marad a mindennapokban.
ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%

#6


Egyrészt nem olvastad végig, amit írtam, javasoltam egy barátnő keresését.

Másrészt tapasztalatból írtam, hogy nem mindegy, hogy a babával a 4 fal között ül, vagy egy nagyon szép környezetben sétál. A mozgás, a friss levegő jót tesz a kérdezőnek és a babának is. Amúgy meg séta közben is esélyes, hogy összetalálkozik más babakocsit tologató anyukával.

ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!