Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak olyan (baráti) kapcsola...

Vannak olyan (baráti) kapcsolatok, amiket pusztán a türelmetlenség tesz tönkre?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az egyik ember nagyon kedvel egy másikat, de az az ember sokszor zárkozott, és emelett nagyon depressziósnak tűnik, de ennek valami végletét éli meg már, végzetes dolgokról beszél. Mégis normálisnak tűnik, mint aki túlreagálja magát. A lényeg, hogy vannak időszakok amikor nem beszélünk, de rámjön, hogy beszélnék vele, és nagyon passzív meg minden, ocsánatkérésekre sem reagál, szóval emiatt megharagszom rá, és elfordulok tőle, közben azt se tudom mi van, csak néha rám jön, hogy aggodok, hogy esetleg nincs ínye rám.(fiú-lány)
2013. jún. 29. 20:24
 1/8 anonim válasza:

ismerős...te melyik fél vagy? A fiú vagy a lány?


Nekem is van egy fiú barátom, nagyon jó vele meg minden. Szeretem mint barátomat. De néha neki is vannak olyan napjai, hogy hozzá se lehet szólni. Ha rossz a kedve, akkor aztán én a fejemre is állhatok. Mindennek elhordja magát, csórónak, senkinek, haszontalannak, szerencsétlennek. Pedig semmi oka rá, van munkája, nem éhezik. Ilyenkor mérges vagyok a kis hülye fejére. Meg akkor is, ha néha smsezünk, és nem irok vissza mondjuk 2 órán belül, már az van hogy nincs is rám szüksége, meg nem zavarkodik inkább, csináljam a dolgom, stb. Ugyanez van néha a telefonbeszélgetésekkel, ha hív, nem mindig tudom felvenni, nincs nálam a telefonom mindig, de akkor is jön, hogy ő beszélni szeretett volna, én meg nem vagyok képes....elküldtem már párszor a francba...sajnos...de ezeket a hisztijeit leszámítva,IMÁDOM! Ugyhogy,ha nálad is valami ilyen van, akkor nem éri meg mindwnt felborítani, abbahagyni, lezárni. Mondd meg neki, hogy megmondhatja, hogy nem akar/nincs kedve beszélni és majd jelezzen, ha lesz

2013. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én vagyok a lány. Az én esetemben, ő kreatívabban szitkozza magát. nekem mégis normálisnak tűnik, már amiatt, ahogyan engem kezel néha, szóval nem úgy kezel, mint egy akármilyen önbizalomhiányos ember, hanem "büszkeséggel" legalábbis én azt érzem, bár közben magába folyt mindent, és aztán jön azzal, hogy "mindenből elege van" és durván átérzem az exisztenciális érzését:))

Az a külömbség, hogy ő egyáltalán nem zavartatja magát, ha nem keresem. Te legalább tudod mit gondolj, mert keres, de én komolyan nem tudom, mit várjak tőle:(.

Amúgy elhiszem, a leírásod alapján szimpatikusnak tűnik.

Talán az én esetemben én vagyok az aki felkapja a vízet, ha nem keresik.

De lényegében bizonytalanság jellemezheti a kapcsolatunk, bár nem értem miért. úgy érzem, hogy kedvel, mégis könnyen elereszt, és ez fáj. Bár nagyon magányos voltam eddig alapból, mégis úgy voltam vele, hogy végre találtam vkit, akit öszintén kedvelek, és bizhatok benne. Talán nem ugyanaz a szitu, és talán pont egy ilyen magához hasonloan bizonytalan emberre nincs szüksége, te legalább támaszt nyujtassz neki, vag ilyesmi, úgy érzem:)

Talán tényleg azt kéne, hogy bizalmasab leszögezhessük ezt, mégis ragaszkodom hozzá.

2013. jún. 29. 22:08
 3/8 A kérdező kommentje:
már komolyan, folyton úgy érzem, mindha valami baj lenne velem, és sokszor ezt vissza is folytom, és csak nézem ahogyan kikészitenek az emberek.
2013. jún. 29. 22:10
 4/8 anonim válasza:
Én is jobban kiborulok, ha nem keres, de nem mondok neki semmit, ellenben ő....hát ma is ezen vesztünk össze....ha ő nem hív, pedig megbeszéltük, várom akár az éjszaka közepéig, akkor az semmi gond, másnap meg sem említi,hogy bocsi vagy valami...de nem mondok neki érte semmit. De ahogy irtam, ha én ezt tenném, akkor ihajj...mi lenne ott...sajnos ezt el kell fogadni..kicsit legyél türelmesebb. Nem válik be a durci, hogy most hisztizek egyet, aztán megenyhül, nálunk ilyenkor jön a " tegyük le a telefont, mert nem beszélünk normálisan" ugye és a büszkeség...hát a büszkeség nagy úr... ha letesszük, egyikünk sem kezdeményez, hogy akkor most mi van. Egyszóval, ha nem akarod elveszíteni, akkor meg kell tanulnod együttélni ezzel a tudattal, hogy ő ilyen...Bár néha azért megerőltethetné magát, hogy a kedvedre tegyen. Mióta vagytok "együtt"?
2013. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Idén kezdtünk el beszélgetni, amikor az elején nagyon megkedveltem. Olyan különleges embernek tűnt, és olyan összhang volt a beszélgetésünkben, amit másokkal nem igen tudok elképzelni:) Szóval mémég nem vagyunkolyan jóban, hogy elkezzen egyszer is panaszkodni, azon, hogy nem keresem, nem, ilyen még nem volt. Volt is egy időszak, amikor már nem kerestem, aztán újra, rávettem magam, és jól fogadta:) elég fura, hogy pl. egyszer emlitette, hogy nem bizik senkiben(talán bennem sem, sztem) és ezt úgy mondja nekem, mint bizalmasának, aztán rájön, hogy bennem se bízik:-? nem értem, de rosszul esik.

Lényegében két félelmem van: az egyik, hogy talán nincs semmi(ha volt is elmúlt) vmiért úgy érzem nem kiváncsi rám, csak idegesitem. A másik, hogy talán furamódon ő is csak azt a hibát kőveti el, mint én, csak súlyosabban. Sokszor elég súlyos dolgokat mond magáról.

Legutobb talán kiakadt azon, mikor chat-en szokatlanul elleptem valamilyen idegesitően kedves(?) szövegekkel, amikor "elege volt", csak mertugy gondoltam véget akartam vetni ennek a falnak, és az ő borujának is. olyan érzésem van, mintha csak elijesztettem volna.

2013. jún. 30. 22:02
 6/8 A kérdező kommentje:
..vagyis tavaly végén ismerte
2013. jún. 30. 22:03
 7/8 A kérdező kommentje:
m* meg
2013. jún. 30. 22:03
 8/8 A kérdező kommentje:
ha furcsának tartod, hát..eddig, sokáig sose voltak olyan "életreszoló-nagy-barátságaim", a régi barátnőimmel sem vagyok jóban, vagyis olyan magányos-típus vagyok. bár benne méis láttam valamit, amiért megéri türelmesnek lennem, és lennék is továbbra, ha nem aggodnék azokon..
2013. jún. 30. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!