Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak? Ez depresszió?

Rencsi24 kérdése:

Mit csináljak? Ez depresszió?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs mi van velem, úgy érzem depressziós vagyok. Anyámnak nem mutatom, meg a családnak, nevetek velük. Sírva alszok el minden este,nem bírom feldolgozni a múltam,meg azt hogy érdekelnek a lányok. Vágdostam magam,öngyilkosságokon jár az eszem. Ha valami munkát kell végeznem elfáradok hamar,hamar álomba merülök. Szárad a szám,idegbeteg is vagyok. szeretnék ebből úgy kilábalni hogy senki se tudjon róla hogy mi van velem.
2013. júl. 3. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne tégy kárt magadban, nem te tehetsz róla, hogy a lányokat szereted, nem mintha ez valamiféle bűn lenne. Próbáld meg elfoglalni magadat akármivel, elterelni a figyelmet a fájdalmadról, idővel (akár 1-2 napon belül is) jobbnak láthatod a helyzeted. Keress valakit, akivel beszélni tudsz erről, segít, ha könnyíthetsz a lelkeden.

Én viszonylag sokszor kerülök hangulatilag "gödörbe". Egy dolgot megtanultam az évek során: ekkor nem látom a helyzetet tisztán, mindent egy furcsa, sötét "szemüvegen" keresztül látok. Még ha meg is vagyok róla győződve, hogy reálisan látom a dolgokat, akkor sincs így, és ez a tapasztalat ad erőt a kitartáshoz, mert egy-két nap után kijövök.

2013. júl. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kedves kérdező:) először is tessék ne gondolni olyan rossz dolgokra, mint amiket írtál:) ha ilyenekre gondolsz, gyorsan tereld el a gondolataidat. még véletlenül se tégy kárt magadban. semmit nem változtatnál azzal. sosem szabad feladni. most ez egy nehéz időszak számodra, de mint tudod, minden nehézség után sok jó következhet:)

az, hogy érdekelnek a lányok, lehet, hogy változni fog, a korodat nem írtad, de az is lehet, hogy most úgy érzed, a lányok érdekelnek, de majd a fiúk is fognak...keresed még önmagadat...

a múltadra tekints úgy, hogy az már egy lezárt része az életednek, zárd be egy kicsiny fiúkba mindet, és rakj rá egy lakatot gondolatban.

tudom, nem lehet őket teljesen elfeledni, de ha bezárod őket egy fiókba, akkor azt csak akkor lehet majd kinyitni, amikor te úgy látod jónak:)

ha nem megy, biztosan van vki, akivel bizalmasan tudnál beszélgetni, ha nem, akkor is vannak szakemberek erre, és ők tudnának segíteni, de sztem a család is elég lenne...

és igen, ahogyan már írták, vmi elfoglaltság kellene, amit örömmel végeznél, amit szeretsz, vmilyen hobbi:)

ne kattogj mindig a dolgokon, hanem felejts el mindent, és kezd tiszta lappal, gondolj arra, hogy most minden ami volt eltörlődött és újrakezdesz mindent, nem lehetetlen:)

legyél erős, mert az vagy, és biztosan vannak dolgok, amikre vágy. nos, akkor itt az ideje, hogy lépj, és ne bántsd magad, hanem igen is tegyél azért, hogy amikre vágysz, sikerüljenek.

az életed ajándék, szeresd, ne bántsd őt, ne szomorkodj, hanem határozz úgy, hogy mostantól erős leszel és boldogan fogod élni az életed, erőt merítesz a családodból, ő értük megteszed a lépéseket a szomorúságból.

nem is gondolnád mennyi embernek lehetsz még a támasza, vagy hogy vki pont benned találni egy jó barátra, vagy akár a szerelemre:) ne hagy őket magukra. ne zárkózz be, légy vidám, és mostmár legyél végre boldog, mert megérdemled, és tudod, erős vagy:)

értékes ember vagy, és nem véletlenül vagy, szóval szeresd magad, és próbálj inkább arra gondolni, hogy kivel milyen jót tehetnél, és ne ilyen butus gondolatokkal, mint amiket már írtál:)

remélem segítettem:)

2013. júl. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer ismertem egy lányt, aki hasonló cipőben járt, annyi különbséggel, hogy ő nem a lányokat szerette, de a többi stimmelt. Sokat beszélgettem vele, elmondta nekem, hogy miket érez, meg miket csinált. Én nem ítélkeztem, meg nem küldtem senkihez, hogy azzal beszéljen, csak meghallgattam, próbáltam felvidítani és úgy 2 év "intenzív kezelés" után valahogy kinőtte az egészet. Neked is kellene valakit találni, akivel megbeszéled, és akkor sokkal könnyebb lenne.
2013. júl. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez jó eséllyel depresszió.

A szájszárazság, fáradékonyság is tipikus tünetek.

Láthatóan nincs mögötted egy olyan családi háttér, akikre támaszkodhatsz, és talán ez az egyik oka, vagy ha oka nem is, de súlyosbító tényezője a depressziódnak.

Első körben azt mondom: miért kéne azért rosszul érezned magad, hogy a lányok érdekelnek?

Egyébként meg keress fel egy pszichológust, vagy pszichiátert. Senkinek nem kell tudni róla, hogy oda jársz.

2013. júl. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha gondolod írhatsz nekem. Én leszbikus vagyok, teljesen biztos a dolgomban. Esetleg tudnék segíteni neked feldolgozni a dolgot vagy csak szimplán meghallgatni és tanácsot adni :)


19/L

2013. júl. 14. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Sajnos szerintem is 100% hogy depressziós vagy.

Ez nagyon komoly dolog, amit nem szabad eltűrni. Az a legfontosabb, hogy beszélj valakivel! Ilyenkor a helyzetet sokkal súlyosabbnak látja az ember, mint amilyen valójában. Keress valakit, akivel ezt megbeszélheted, de a legjobb az lenne, ha szakemberhez fordulnál.

Sokkal fontosabb ember vagy annál, minthogy egy ilyen dolog legyőzzön téged!!!

2013. júl. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Velem is ez van, és egy lány miatt kezdõdött.

15/L

2013. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!