Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék? (Magány, depress...

Mit tehetnék? (Magány, depresszió)

Figyelt kérdés

Nagyon fura életem van. 13éves vagyok. 4éve depressziós vagyok, ami körülbelül hónaponta megy át mélydepresszióba. Kitűnő tanuló vagyok. Minden nap sportolok. A lovaglás miatt alakult ki a depresszió, mert a régi edzőm NAGYON szigorú volt. Nagyon szeretem ezt a sportot ezért nem hagytam abba. Mindemellett zongorázom is. Nincs időm semmi másra. Nincsenek barátaim. Az eddigiek becsaptak. A "pasijaim" megcsaltak és kihasználtak. A szüleimmel rossz a kapcsolatom. A pár perces szabadidőmet is a szobámba bezárkózva, tanulva töltöm. Sokszor fordulok be. A hétvégéket vagy lovasversenyen vagy a szobámban tanulva töltöm. Sokat olvasok, ha hétvégén unatkozom. Filmeket nézek, vagy érdekességeket keresek a neten. Alapból lefoglalom magam, de mindezt egyedül. Nagyon hiányoznak az emberi kapcsolataim. Régen rengeteget sírtam. Akkor eldöntöttem, hogy nem sírok többet. Azóta nem sírtam úgy igazán pár könycseppen kívül. Elzártam a szívem mindenki elől. Alig vannak érzelmeim. Egy kőtömbnek érzem magam. Alapből szerintem egy stílusos, konszolidált lány vagyok. Próbálok mindenkivel kedves és barátságos lenni. Régen sokat voltam rossz társaságban és ragadtak rám dolgok. Most sem fogadnak el. Talán a jegyeim miatt, vagy a sportteljesítményem... talán irigyek. Én nem tartom magam nagyra. Mindíg reálisan próbálom szemlélni a világot. Nagyon koránérő vagyok. Biztosra tudom a terveimet már a szakmát, egyetemet illetően is. Arra is rájöttem, hogy mivel a külvilágtól elzárva élek, én félek az emberektől. Tömegfóbiám van és nem bízok senkiben. Annyira rossz most így. Van 1-2 ember akikkel "jóba vagyok". De mindez semmi. Nagyon hiányzik a társasági élet. Azért nem találok barátokat, mert ez a korcsoport még mondhatni" nem olyan feljett, mint én". Másképp szemlélem a világot. Ők mesevilágban élnek, ahol minden rózsaszín. Én a valóságban. Persze más problémáim is vannak, de talán a magány és a depresszió ural engem. Nem kérek nagy tanácsokat. Csak azt szeretném megtudni, hogy így kívülről milyennek ítéltek? Ti vajon barátkoznátok velem? Megértetek, vagy nekik van igazuk?


13/L



2013. máj. 29. 19:34
 1/8 anonim válasza:

A "pasijaim" megcsaltak és kihasználtak


ha 13 évesen több pasid is volt hát....erre inkább nem mondok semmit


talán túl érett vagy és azért nem tudsz úgy összhangba lenni a többiekkel, és én a " többiek" pártját fogom mert nem kéne olyan nagyon felnőttesen látnod a dolgokat inkább élvezd ki hogy fiatal vagy és ne felnőni próbálj ezalatt azt nem azt értem hogy bulizz mert még annak szerintem később jön el az ideje, például ez a lovaglás jó dolog legalább leköt van valami hobbid....


nekem sincsenek olyan barátaim akiknek elmondok mindent csak olyan emberek vannak akikkel a suliba beszélek és csak "jóba vagyunk " nem azért nincsenek mert antiszockó vagyok csak nekem se ez a világom amibe ők élnek szerintem ők túl jók, (úgy értem nincs semmi osztályközösség vagy rivalizálás)


15L

2013. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sokat fogsz változni, ha középsuliba kerülsz, az mindig egy nagy fordulópont mindenki életében. Ha ilyen jó tanuló vagy, akkor nyilván jó suliba fogsz menni, ahol hozzád hasonló tehetséges kölkök járnak majd. Szóval velük jól ki fogsz jönni.

Szerintem ez egyébként nem szociofóbia, csak lusta vagy emberekkel kapcsolatot ápolni. Legalábbis én is olyasmi vagyok mint te. Szóval hogy jobban érdekelnek más dolgok, mint emberekkel lenni. Persze, én is szívesen lennék másokkal, csak nem fektetek bele olyan nagy erőt, nincs olyan komoly késztetésem rá. Ezért lustaság.

2013. máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fúúh, 13 éves vagy, jó, a pasis részről megvan a véleményem, de az írásodból nézve, huh, le a kalappal, elég értelmes fiatalnak tűnsz, és jó manapság látni, hogy van még okos gyerek.

Nekem se voltak barátaim, de csak mert sose mentem oda a többiekhez, vártam a csodát. Talán picit jobban meg kéne nyílnod, és nem azt mondom, hogy az ő szintjükre leereszkedni, csak belátni, van aki később érő típus, vagy csak egyszerűen önfeledtebb a világa. Muszáj elfogadnod másokat, hogy te is elfogadtassál.


De nemsokára új suli, biztos lesznek új barátaid, mert ez nagy lehetőség;)


Én speciel barátkoznék veled.


Az idődet pedig mindig arra szenteld, hogy azt csináld,amit szeretsz. A szüleiddel meg jobb lesz a viszonyod, de ez egy ilyen nehéz korszak, hidd el!


18/L

2013. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Az írásod alapján sokkal idősebbnek tűnsz, ez azt jelenti, hogy kifejezetten értelmesen és éretten gondolkozol. (A pasis résztől én is eltekintek inkább.)

Talán túl éretten is, mert a legtöbb korod béli nincs ezen a szinten, ezért teljesen érthető, hogy nem érzed magad jól a társaságukban. A középiskolában viszont minden meg fog változni, hidd el. A nevesebb gimnáziumokat jellemzi egy hihetetlen mentalitás, amit kizárólag megtapasztalni lehet, de nagyon jó érzés bekerülni egy ilyen közösségbe.


Azért lehet, hogy érdemes lenne "leereszkedni a szintjükre", vagy idősebbekkel barátkozni, mert jobban éreznéd magad, ha lenne kivel beszélgetned.


És tök jó dolog, hogy zongorázol meg lovagolsz, de nem jó, hogy minden időd be van táblázva. Kicsit érettebb a többinél, de attól még gyerek vagy, ne akarj felnőtt lenni.


Tanulnod se kell még szinte semmit, tartogasd az energiáidat a középiskolára és az egyetemre.

2013. máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én a szavaidból azt vettem le, hogy nem akarsz találomra megismerkedni senkivel. Én ajánlom neked, hogy menj egy magánsuliba. Kevesebb ember, jobb közösség és az összetartás végett.
2013. máj. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én teljesen megértelek én szeretnék veled barátkozni szerintem nem vagy rossz ember én is hasonlóan vagyok ezzel én is kitűnő tanuló vagyok 11/L
2013. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkitől!

A "pasis részről" csak annyit, hogy igazából nem nagyon jártam senkivel. És igazából semmi "rossz" dolgot nem csináltam. 1x csókolóztam, de semmi több. :)

2013. jún. 6. 18:49
 8/8 GuitarrGuy ***** válasza:
ötös tanuló vagyok, az emberek szerint antiszociális. Nem értem miért mondják ezt.... tüskét hordok az ujjamon, metált hallgatok és metálbandában is játszok, acélbetétest hordok és hasonlók. Nem értem miért nem mernek mellém ülni a buszon :(. Nekem sincs annyira hűdenagy baráti köröm de azoknál akikkel barátok vagyunk nem kívánhatnék jobb barátokat. többet nem írok le mert olyan szidásba kezdenek az idősebbek hogy csuhajja :D 14/F
2013. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!