Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan vészeljem át ezt az...

Hogyan vészeljem át ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

Anyukám elment. Egy hete még tökéletes volt minden, és ennyi lett.. Furcsa, hogy egyedül vagyunk itthon, nélküle.

Először nehéz volt felfogni. Csak álltam egy szál cigivel a kezemben, sírtam és figyeltem, ahogy minden összeomlott körülöttem. Egyedül, mert nincsenek barátaim, pedig most lenne rájuk szükségem, de sz*rnak a fejemre.

Utána már sírni sem volt kedvem.. Miután két éjszakát végigbőgtem, úgy keltem fel, hogy egy kicsit jobb volt. De aztán visszaestem. Akkor megint csak cigiztem ezerrel, amíg volt.. Most már megint nem tudok sírni, nem is akarok. Olyan melankolikus állapotban vagyok, mint még soha. Mintha most totál üres lennék. Nem akarok, és nem is tudok érezni...

Mi következik ez után?


2013. okt. 21. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hány éves vagy és milyen nemű? :c
2013. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
18L.
2013. okt. 21. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi következik ezután? Egyre kevésbé lesz ilyen érzés. Persze az űr már nem megy sehová.


A barátaidra ne haragudj szerintem, gyávák egy kicsit, nem tud egyik se szembenézni azzal az apró feladattal, hogy egy kedélyes délután helyett inkább melletted legyen, csak hogy ne legyél egyedül. Biztos akad köztük sok, aki szeretné, csak valamiért nem lesz belőle semmi, pl halogat és halogat, vagy tényleg mindig elrángatja valami kötelesség, esetleg markáns gondjai vannak, csak nem köti senki orrára... Később kiderül úgyis, hogy ki lett volna melletted, ha teheti. És most ez ilyen rettentő rossz lesz.


Kicsit visszazökkenhetsz az életbe, és átválthatsz előrenézőbe, ha kellemes ízélményt nyújtó ételeket ízlelgetsz, lehetőleg csak rendes kajaidőben, és lehetőleg a sokféleségre koncentrálva az erősebb ízek ellenében. Ne hagyd magadat szomjazni se. Nem is gondolnád, milyen sokat jelent. És az első nyugodtan végigaludt, szomorúakat álmodó éjszaka után már érezni fogod az új távlatokat és a velük járó rengeteg nehézséget is, azzal együtt, hogy készen állsz rájuk. De ne menjünk ennyire előre, csak szépen, ahogy kell, éld végig a rosszat. Nem csak a jó a tied, hanem a tied ez is. Szándékosan nem fogalmazok úgy, hogy sajnos. Hiszem, hogy amikor a sors elvesz, kapsz is tőle valami egészen váratlant, aminek te, vagy akiket szeretsz, nagyobb hasznát veszitek, mint valaha is gondolnád. Egyelőre csak az ínyenckedésre és a folyadékbevitelre ügyelés, este a megnyugvásra törekvés a legjobb formája annak, hogy magaddal törődj. Esetleg ha netán tépelődős, rágódós típus vagy, akkor az is jól jöhet, ha megérted, hogy nincs okod folyamatosan kínozni magadat, a baj anélkül is megtörtént. Ha önmarcangolás helyett pl. teszel másokért, miközben belül már nem is találod magad, akkor könnyen előfordulhat, hogy a segítségnyújtásodon át magadra találsz a világban ismét. Nehezen megfogható dolgok ezek, és az élmény is ennek megfelelően illékony és leírhatatlan. Természetesen semmi sem változik ezektől sem, de belül újra üzemelni kezd az a bizonyos láng, ami emberré tesz.

2013. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3: Ezen elmosolyodtam. Köszönöm szépen!
2013. okt. 21. 20:14
 5/6 anonim válasza:
Én nem tudom,milyen elveszteni egy szeretett szülőt, fogalmam sincs,milyen egy jó anya, engem nevelőszülők neveltek fel... viszont nagyon is tudom,mit jelent a csalódottság és az elkeseredés,milyen a magány és a "senki sem szeret" - érzés. Tudom,mindenki ezt mondja,de az idő sok sebet begyógyít. Természetes,hogy így érzel most, baj is lenne, ha nem. A lényeg,hogy most figyelj magadra, ne hagyd el magad. Sajnálhatod magad egy kicsit, mert igenis veszteség ért, de ne ragadj itt le. Édesanyád sem akarna boldogtalanul látni. És hagyd abba a cigizést, semmi jó nem származhat belőle, csak megbetegszel, aztán megint megnézheted magad... Kényeztetned kéne magad, igen,finomakat enni, nagy fürdőket venni, célokat kitűzni, új dolgokba kezdeni. Jógázz, vagy nem tudom... Ápolgasd a lelked :) Sok szerencsét :)
2013. okt. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 akosakiraly ***** válasza:
Én szerintem menj el pszcihológushoz. Ez nem olyan dolog ami napról napra fog benned változni. Most egy traumán esel át, amit kezelni kell, ráadásul egy hozzáértő ember kell ehez, akinek ez a szakmája. Hidd el tud segíteni, csak tényleg próbáld meg. Sulidban tuti segítenek benne. Hold on be strong!
2013. okt. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!