Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon egyedül érzem magam,...

Nagyon egyedül érzem magam, és emiatt iszonyatosan stresszes vagyok. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Előre boccs, de ez hosszú lesz kicsit.

Decemberben leszek 15 éves, 9.-es fiúvagyok.

Minden napom ugyanaz. Hajnal 5-kor felkelek, hogy elérjem a buszt. Beérek iskolába 7 óra körül, mindig én vagyok az első, ekkor megírom a leckét amire még nem volt időm, vagy átismétlem a tanulnivalót. Utána sorra megérkeznek a többiek. Mikor még nagyon kevesen vagyunk el tudok beszélgetni, utána kussban ülök szinte egész iskolaidő alatt. Ha éppen próbálok kérdezni, mondani valamit észre se veszi senki, egyetlen haverom sincs szinte az iskolában, csak másik osztályokban. Általánosban faluba jártam, most meg egy nagyobb városba, és mindenki teljesen más. Én kitűnök a többiek közül, de erről nem nagyon tehetek. Annyi, hogy én ilyen metáller vagyok, úgy is öltözök.. Az is kiakaszt, hogy egyik legjobb haverom ugyanebbe az iskolába jár, ugyanilyen stílusa van, és tök jó osztálytársakat kapott, mindenkivel teljesen jól elvan. De egyébként sincs közös témám senkivel se. Van az osztályban full kocka nyominger gyerek, van egy kész csicska, aki vérnyákol mindenért, a többi meg csak a fociról tud beszélni.. Lányokkal nem tudok beszélni, egyszerűen b@lf**z vagyok hozzá, még barátnőm se volt soha. Általánosban egyébként mindenkivel tök jó haverságba voltam, lányokkal is ugyanúgy elbeszélgettem de itt hozzájuk szólni is alig merek...

Eddig mindig olyan haverjaim voltak, hogy mindent meg tudtam beszélni velük, viszont most csak hétvégenként találkozok velük. Nekem a legfőbb témám a zene, az mindenem, de az osztálytársakkal teljesen különböző a zenei ízlésünk.

Meg én nagyon poénkodós ember vagyok, nagyon beteg dolgokra vagyok képes, de tényleg, ezekkel meg nem lehet poénkodni. Egymás nagyon gyenge s*@r poénján röhögnek mint a rohadás, én meg mondok valami full jó viccet, és leszólnak, hogy ez nem vicces.

Mint az elején írtam, bejárok iskolában, rohadt hamar kelek, aztán fél 3 körül vége az iskolának, utána haza indulok, 4-re kb otthon vagyok. Gépezek fél órát max, mert olyan rohadt sok lecke meg tanulni való van, hogy kb éjfélig azzal vagyok elfoglalva. De még így is mindig azon stresszelek, hogy nehogy kapjak valami szar jegyet. Szüleim már nagyon rég elváltak, anyámmal és nevelőapámmal élek... Nevelő apám egy idegbeteg állat, ha olyan kedve van üvöltözik mindenért, anyám meg les*@rja a jó jegyeket, lehet 10 5-ösöm is, kapok egy 2-est mellé és káosz van. Nem is beszélek velük többet kb napi 3 mondatnál. Apám az jófej, de őt két hetente látom csak a munkája miatt.

De ez csak iskola időben van, például most szünetben nagyon jól éreztem magam kint barátokkal, meg apámnál. Ahogy hazaértem így hétvégén már szarul is éreztem magam, hétfőtől meg megint folytatódik minden...

Már ott tartok, hogy utálok minden egyes embert, még magamat is... semminek se tudok örülni, soha sincs jó kedvem.. Nagyon s*@rul érzem magam mindig, más olyan boldog, mindenki tök jól érzi magát, én meg elvileg életem legjobb szakaszában szenvedek, mert egyszerűen egyedül vagyok, stresszelek minden dolog miatt..

Összegezve: Nagyon fáradt vagyok folyton, mindig stresszelek valamin, senkivel se beszélek, nincsenek barátaim iskolában, rengeteget kell tanulnom, nincs már egyéb elfoglaltságom se, szerintem ez már depresszió is..



2013. nov. 3. 01:04
 1/8 anonim válasza:
Tök jó fejnek tűnsz,ráadásul a zenei ízlésünk is megegyezik...:) Gondolod írhatsz :)
2013. nov. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ha haverodnak pl jófejek a mate-jei, akkor hozzájuk is megpróbálhatsz sztem betársulni:)
2013. nov. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még haverommal se beszélek iskolában, keveset is látom, meg akkor is max köszönni tudok neki. Hetente párszor tudunk beszélni iskolában.
2013. nov. 3. 01:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem a gimnáziumot annak idején, az első 2-3 évben gyakorlatilag észre se vettek, vagy csak cseszegettek... aztán egy idő után sikerült kiszűrnöm, hogy kik azok az emberek, akikhez érdemes közelebb kerülni. De persze előfordulhat, hogy nálad nincsenek ilyenek... ebben az esetben próbálj meg eljárni más helyekre iskola után, ahol találhatsz barátokat. Egyedül lenni nem jó.
2013. nov. 3. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam: ha szeretnél beszélgetni, nyugodtan írj privátot :)
2013. nov. 3. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd megpróbálok eljárogatni, gépezni úgy sincs nagyon kedvem, tanulási időből tudok elvenni valamennyit, úgyis 4-es 5-ös vagyok..
2013. nov. 3. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tetszik az írásod - igazán őszintének tűnsz. Azt gondolom, hogy nincs okod a félelemre - még csak pár hónapja kezdődött az iskola, s bizony vannak emberek, akinek nehezen megy a beilleszkedés. Engedd meg, hogy leírjam az én életemet kilencedik osztályban. Volt otthon, a szomszédban egy barátom, akivel állandóan együtt voltunk - ő volt az első igazi barátom-, s egyszerűen nem igényeltem mást. Azt láttam, hogy az osztályban mindenki egytől-egyig játssza magát, álarcok mögé bújik és szinte már szánalmasan tettetik a kapcsolatokat. Én inkább egyedül voltam, és nem szóltam senkihez. Nem értett meg senki, de engem nem is érdekelt. Ez így ment januárig, amikor elköltözött a barátom, s nem törődött már többé velem. Nagyon nehéz volt ezt feldolgoznom, de rájöttem hogy ott van körülöttem 30 ember, akikkel meg tudnék ismerkedni. S én májusban (:D) elkezdtem ismerkedni, s megtettem mindazt amit a többiek szeptemberben. Aztán ez elég jól sikerült, s szert tettem haverokra, akikből később páran lemorzsolódtak, ám másokból jóbarátok lettek. Visszatérve rád, szerintem nincs okod még aggódni. Ha ez így lesz jövő ilyenkor is, akkor már elkezdhetsz gondolkozni azon, hogy min lehetne változtatni - de most még nem kell. Ráadásul az is biztosan fura, hogy órákat kell utaznod ,és nem csak felpattanni a biciklire ahhoz hogy eljuss a suliba. De majd hozzászoksz.

A nevelőapád bunkóságára nem tudok mit mondani, el kell tűrnöd, hisz te erősebb vagy - legalábbis lelkileg biztosan. Anyukáddal viszont jó lenne leülnöd egy napon és elmondani neki, mindazt amit itt leírtál. Meg kell hallgatnia, s meg kell értenie. Kérd meg, hogy foglalkozzon veled többet, hisz igényled a szeretetét, mert mindannyiunknak szüksége van arra, hogy valaki gondoskodjon róla.


A te helyzeted egyébként még mindig egész jó, hisz vannak barátaid otthon a faluban, s édesapáddal is jóban vagy. Hívd át a haverokat, légy velük. A tanulást nem kell mindennél előbbre venni, még kilencedikes vagy, ezek a jegyek sehová sem számítanak. Szerintem intelligens vagy, és nincs neked szükséged arra hogy három órától éjfélig tanulj. Adj két órát a barátoknak, s tanulhatsz utána is. Vagy tanulj meg kettőtől hatig, és utána légy velük. De valahogy szervezd be őket is az életedbe.

Én külföldön tanulok egyetemen, s nekem otthon vannak barátaim, beszélek velük rendszeresen, de nagyon nehéz, hisz itt velem nincsen senki. Én sem tudtam MÉG beilleszkedni s nem is járok nagyon sehová - az életemet üresnek és sivárnak érzem - tehát átérzem amit gondolsz. De vannak céljaim, melyeket nem adok fel, akármilyen nehéz is a jelen!


21/F


Ha szeretnél még velem beszélgetni, írj bátran egy e-mailt. Sok sikert neked!:)

2013. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hasznos válaszokat adtatok :D

Egyébként nevelőapám nem mindig bunkó, de van amikor gondol egyet és napokig beszélni se lehet vele...

Amit mondtál (utolsó) abban az a gond, hogy 2-től 6-ig nem tudok tanulni, mert 4-kor érek haza. Három igaz barátom van, de egyik koleszos, másikat nem engedik ki hétköznap, a harmadik meg inkább kockul gép előtt.. Egyébként én is észre vettem, hogy legtöbben játszák magukat, én meg magamat adom.

Azért jó látni, hogy nem csak nekem voltak ilyen gondjaim, ezek szerint idővel majd kialakul valami.

Majd igyekszek pár dologban megváltozni, hogy örüljenek, de teljesen nem fogok, én magam maradok.

2013. nov. 3. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!