Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy szedjem össze magam? 19/L

Hogy szedjem össze magam? 19/L

Figyelt kérdés

Eddig mindig boldog voltam, a problémáim ellenére is. Mindenki meg volt döbbenve, mennyi lelkierőm van, de mostanra elfogyott.

Egyetemre járok, koleszban lakom. Kb egy hónapja nem voltam otthon. A szüleimnek sok a gondjuk, nem érnek rá még velem is foglalkozni, sosem voltunk bizalmas viszonyban.

Mindent magamra csinálok, mosok, takarítok, emellett tanulok.

Sajnos nem azt tanulom, ami érdekel/szerettem volna, így nagyon nehéz. A tanároktól kezdve egészen a portásig mindenki ott köt belém ahol tud a nemzetiségem miatt. (szlovák környezet)

Barátaim nincsenek sajnos. A csoporttársaimmal nem jövök ki, a bulikon és az alkoholon túl semmi nem tudja érdekelni őket. Jah, de: hogy szétválasszanak engem és a barátomat. A szobatársam egy p..., hogy miért, azt inkább nem fejteném ki. Csinált egy-két dolgot.

A párom külföldön él, augusztusban találkoztunk utoljára. Úgy volt, hogy novemberben meglátogat, de valami közbejött, így januárig várni kell.

Emellé még rosszul tanulok (sajnos nem azért, mert lusta vagyok, hanem mert nem bírom), beteg a szívem, és anyagi gondjaim vannak.

A múltkor már a buszjegyet sem tudta kifizetni.(Átszámítva kb 100Ft)

Nem tudok iskola mellett munkát vállalni, mert így sem bírok tanulni.


Hogy szedjem össze magam?


2013. nov. 3. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Támaszkodj a barátaidra.
2013. nov. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Rengeteget vállalsz magadra! Hány éves vagy? Ahogy olvastam rengeteg a problémád. Én el ismerem, hogy egy egyetemre piszok nehéz bejutni.. De neked ez így jó, hogy beléd kötnek és nincs olyan ember a közeledben akivel ki jönnél? Lehet jobb megoldás lenne ha ott hagynád. Viszont akkor meg felmerül a következő probléma, hogy miből fogsz megélni(?). Próbálj a szüleiddel pozitív kapcsolatot teremteni. Én biztos nem bírnám már ezeket a dolgokat tuti otthagynám. Össze szedni magad pedig csak úgy tudod, hogy PIHENSZ. Pihened kellene minél többet,hogy kikapcsolódj. Remélem tudtam neked segíteni! Sok sikert a továbbiakban!!!!
2013. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A problémáid ismerősek. :/

Az ember akármennyire is igyekszik tartani magát, egy idő után összeroppan a nyomás alatt.

Kezdjük azzal: csak azokat lehet szétválasztani, akik ezt hagyják. Engem is el akarnak szakítani barátnőmtől a "barátaim" nagy része, munkatársaim, pszichológus, mégsem sikerült. Figyelmen kívül kell hagyni mindkettőtöknek az ilyen szánalmas marhák próbálkozásait. Ha sem te, sem ő nem vesztek tudomást róla, nem fog tudni szétválasztani.

Egyébként azt megkérdezném: mennyire él távol tőled, hogy csak kb fél évente tudtok találkozni?

Rossz tanulás... nem kell magyarázkodni, egyrészt tudom, hogy az egyetem az nem egy általános iskola, itt már nagy méreteket ölt a korrupt, pofára osztályzás is. Emellett az ember amit nem szeret, vagy egyenesen utál, azt jóval kisebb lelkesedéssel képes csinálni, ami pedig nem érdekli, abból rosszabb eredményei lesznek.

Igazából hosszabb távon el kellene gondolkoznod, hogy nem tanulhatnál-e azt, amit szeretnél? Abba is gondolj bele, hogy utána ha most nem váltasz, lehet, hogy olyan munkád lesz évtizedekig, amit utálsz.

Anyagi gondok? Üdvözöllek a klubban...

Milyen szakon tanulsz, vagy mit szeretsz, mihez értesz?

2013. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok.


A párom Oroszországban él, de idén szeretne Németországba költözni, így közelebb leszünk egymáshoz, 2-3 hetente tudunk majd találkozni.


Angol-magyar tolmács szakon tanulok, de nagyon nem tetszik. Szlovák egyetem, több szlovák órám van, mint magyar, és nagyon rossz az oktatás rendszere.

(Az angol és a magyar tanszék vezetősége összeveszett, ezért az angol szakos tanárok elhatározták, hogy megszabadulnak minden magyar diáktól)

Már gondoltam rá, hogy otthagyom, de onnantól már se végzettségem, se tető a fejem felett...

2013. nov. 3. 16:24
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem tudsz átmenni másik egyetemre? Akár egy magyarországira?

Mennyire tudsz angolul? Simán vállalhatnál angol korrepetálásokat. Nem egy nagy összeg, de azért a semminél több.

Valamit mindenképp lépned kell, mert így csak végleg felőrlöd magad.

2013. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

2 éve tettem le a nyelvvizsgát angolból B2-es szinten. Valahol B2 és C1 között lehetek.

Kétlem, hogy év közben átvennének bárhová is. :(

2013. nov. 3. 16:33
 7/17 anonim ***** válasza:
Arra gondolj, hogy milyen jó lesz, ha sikerül befejezni. Többet fogsz keresni, egymásra tudtok majd támaszkodni a barátoddal. Tudom milyen szar koliban lakni kevés, pláne ha ellenségesek a többiek. Menj le a könyvtárba tanulni, közben gondolj arra, hogy milyen jó lesz, ha befejezed.
2013. nov. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

*kevés pénzből.


Kitartás!

2013. nov. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, kedves utolsó, de 5 év ilyen körülmények között egyenlőre elképzelhetetlennek tűnik. :(

Bár ami nem öl meg... :)

2013. nov. 3. 16:44
 10/17 anonim ***** válasza:

Év közben nem is.

De jövőre átmehetsz oda, ahol tényleg szeretnél tanulni. Persze, 1 év veszteség. Na de ha 5 évet eltöltesz olyan helyen, amit utálsz, akkor az meg 5 év veszteség, nem? Arról nem is beszélve, hogy utána nem foglalkozhatsz azzal, amivel tényleg szeretnél.

Hidd el, tapasztalatból mondom, utólag már borzasztó nehéz lesz korrigálni.

2013. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!