Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem lesztek szomorúak a...

Mirk kérdése:

Nem lesztek szomorúak a kérdések láttán?

Figyelt kérdés

Ebben a kategóriában nagyon sok magányos, szomorú és megtört ember tesz fel kérdéseket. Sokan fontolgatják az öngyilkosságot, nincs életcéljuk, nem találják önmagukat.

Ha meglátok egy ilyet veszek egy nagy levegőt és elkezdem begépelni a fél oldalas válaszomat, amellyel segíteni szeretnék a kérdezőn. Aztán pár sor után megállok, kitörlöm és elhagyom az oldalt. Tudom, hogy a válaszom valószínűleg semmit sem segítene. Én is voltam szomorú, akartam öngyilkos lenni és tudom, hogy egy hajszálnyit sem számított volna senki biztatása. Mert a változáshoz nem a gyakorikérdések kell, hanem erő, amelyet vagy önmagadból, vagy egy másik személyből merítesz.

Nekem fáj, hogy (talán) minden embernek át kell esnie egy időszakon, amíg meg nem találja önmagát, amíg el nem éri azt az állapotot amelyben már képes megbirkózni az élet nehézségeivel kétségbeesés nélkül.


2013. nov. 17. 00:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
néha próbáltam segíteni pár embernek, elmondtam min kéne változtatniuk, leveleztem velük. a legtöbben lekoptak, mert még azt az alapvető kis lépést sem voltak képesek megtenni. a legtöbben szerintem csak ülnek az önsajnálatban és itt sajnáltatják magukat. az, hogy kemény munkával tegyenek valamit magukért, már nem megy nekik. ez a baj. csak megkérdezném tőlük ki hány könyvet olvasott el depresszió és hasonló témákban, hát kevesen mondanák, hogy akár csak erre is vették a fáradtságot. tisztelet a kivételnek persze.
2013. nov. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kategória valóságos vidámpark a "családi kapcsolatok" kategória után...
2013. nov. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
az a baj h ezek az emberek már nem azért nem tesznek semmit mert lusták vagy nincs hozzá kedvük, hanem mert olyan szintű reménytelenség van bennük amit már nem tudnak kezelni.
2013. nov. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Jó ez a kategória, a szexmániás senkiházik nincsenek itt legalább,csak olyanok akiken nem lehet segíeni mert ők nem akarnak változtatni.Csak siránkoznak tényleg.Majd megtanulják amit kell,idővel, a saját kárukon.
2013. nov. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

A magyarországi öngyilkosságok számán semmit sem fog változtatni a GYK, teljesen felesleges bármilyen ilyen kérdésre még válaszolni is. Aki meg akarja tenni az megteszi, aki nem az meg nem egy itteni válasz miatt nm fogja.

Személyes véleményem szerint pedig a legtöbb maga cseszte el az életét, én nem érzek semmiféle szomorúságot egy ilyen totál ismeretlen iránt, megvan a magam baja.

2013. nov. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 piriiiiii ***** válasza:
Nem nagyon...
2013. nov. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem. Engem inkább felidegesítenek a hülyék, azért szoktam bezárni.
2013. nov. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

engem az érdekes emberi tulajdonságok,viselkedési minták,problémák érdekelnek itt.

nem érdekelnek a negatív kérdések,ezért együtt sem tudok velük érezni.

olyanra válaszolok csak ami érdekel és a válaszom valóban hasznos a kérdezőnek.

és szerintem ezekből több van itt,mint az öngyiloksból.

2013. nov. 17. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
00:41 a depressziónak lehet az is a jellemzője, hogy nincs annyi belső lelkiereje az illetőnek, hogy bármit tegyen magáért, szóval ezt nem is lehet elvárni. Gondolom ilyenkor annyi kellene, hogy legyen valaki, aki fogódzóként mellette van, amíg meg nem oldják a problémát, ez persze nyilván nem a gyk-ról jön az esetek többségében. Olyan lehet ez, mint a súlytalanságban lebegés, amikor önmagában hiába próbál bármerre mozdulni az űrhajós, kapaszkodó nélkül nem lehet.
2013. nov. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
02:13 igen, én is hasonlóan gondolom.
2013. nov. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!