Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem lesztek szomorúak a...

Mirk kérdése:

Nem lesztek szomorúak a kérdések láttán?

Figyelt kérdés

Ebben a kategóriában nagyon sok magányos, szomorú és megtört ember tesz fel kérdéseket. Sokan fontolgatják az öngyilkosságot, nincs életcéljuk, nem találják önmagukat.

Ha meglátok egy ilyet veszek egy nagy levegőt és elkezdem begépelni a fél oldalas válaszomat, amellyel segíteni szeretnék a kérdezőn. Aztán pár sor után megállok, kitörlöm és elhagyom az oldalt. Tudom, hogy a válaszom valószínűleg semmit sem segítene. Én is voltam szomorú, akartam öngyilkos lenni és tudom, hogy egy hajszálnyit sem számított volna senki biztatása. Mert a változáshoz nem a gyakorikérdések kell, hanem erő, amelyet vagy önmagadból, vagy egy másik személyből merítesz.

Nekem fáj, hogy (talán) minden embernek át kell esnie egy időszakon, amíg meg nem találja önmagát, amíg el nem éri azt az állapotot amelyben már képes megbirkózni az élet nehézségeivel kétségbeesés nélkül.


2013. nov. 17. 00:31
1 2
 11/15 apa72 válasza:

Tudod, egy mosoly nem kerül semmibe.

Én most regeltem be nemrég, de úgy látom, hogy érdemes volt. Persze itt is vannak irigy, rosszindulatú egyének. Nem velük kell foglalkozni.

Ha már begépelted fejezd be. Nem tudhatod, hogy pont azzal, amit kitörölsz nem segítenél-e valakin.

Én régebben tanítottam. Ha egy osztályban már egy gyerek szeme felcsillant már megérte.

Az emberek el vannak keseredve hatóságok, rendőrség, bíróság viselkedésén, döntésein, hozzáállásán. Legalább itt kapjanak erőt és lehetőség szerint segítséget. És ha Te meg tudod adni, akkor légy szíves tedd meg.

Az igaz, hogy sokan nem mennek tovább, de lehet, hogy pont a Te leveled visz valakit előre.

Persze a Te döntésed.

Szép napot.

2013. nov. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Néha szomorú leszek, és megpróbálok segíteni. Sok embernek már az is elég, ha meghallgatják, és ha válaszolnak is, akkor már érzi, figyelnek rá.

Fejezd be mindig a mondandódat, küld el, talán ezzel tudsz

segíteni.

Ezen az oldalon jobb a stílus, mint mondjuk a családi kapcsolatoknál, mert itt ugy érzem, nincsenek kamu kérdések,

csak tanácstalanság, magány, keserűség.

2013. nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 piriiiiii ***** válasza:
100%
Amit a 11 ír, elég igaznak mondható... főleg az első mondat. Erre már rájöttem én is. Egy szomorú, kétségbeesett embernek még egy idegentől is megváltás a mosoly, és én imádom az ilyen helyzeteket. Például nagyon mélyen él bennem, amikor ezeréve a suliból tartottam haza, és a forgalmatlan, szűk utcácskában ott állt két apró kisgyermek a padkán, meg a 25-26 éves, szimpatikusnak tűnő anyjuk, és ahogy elhaladtam, kikerülve a csöppségeket, az anya rámmosolygott. Még soha nem láttam őt, de ahogy találkozott a pillantásunk, és mosolyogtunk, talán a gyermekek ártatlansága miatt, talán egymáson, vagy mert megérezte a nő, hogy elegem van az iskolából, nem tudom, az nagyon-nagyon szép volt. Esküszöm, bearanyozta a napomat. :) Nem maradt meg bennem a nő arca, csak a helyzet öröme, mégis rögtön felismertem évekkel később a buszon, mert árad belőle az életerő és a szeretet, meg a szépség.
2013. nov. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én azért szoktam ide írni, hogy kiírjam magamból a fájdalmam, mert hasonló bajom van, én is sokat vagyok egyedül, többet, mint amennyit igényelnék. De segíteni viszont nem lehet ezeken az embereken, tisztában vagyok azzal, hogy magamon is csak én tudok segíteni. Aki idejön siránkozni, az sokszor csak fetreng az önsajnálatban és nem tesz magáért semmit. Az ilyen embereken pedig nem lehet és nem is érdemes segíteni, mert talán nem is akarnak változtatni.
2013. nov. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én őszintén nem rég kerestem fel ezt a témát. Mert feltettem egy kérdést. És aztán láttam más kérdését, segítség kérését. És segíteni akartam. Lehet nekem is van elég bajom, de úgy gondolom,hogy segíteni valakin, nem nagy megerőltetés. Még ha egy ismeretlen az internet forgatagában ír nekem egy választ, nem biztos, hogy segít, de segíthet. Megvan rá az esély.

Talán azért teszem ezt, mert a saját lelkemnek esik jól, hogy segíthetek olyanokon, mint amilyen én vagyok. Bár nekem van önbizalmam, és erőm is a változtatásra, de így se jön össze semmi. De öngyilkos nem leszek, ez 1000%. És lehet, hogy sajnáltatom magam, de én teszek is valamit. És ere biztatnám a többieket is.


Gondolkoztam rajta, hogy pszichológus leszek, és így a munkába fonjam bele azt, amit szívesen csinálok.

Néha elszomorodom, de nem lepődök meg, mert tapasztaltam a dolgokat, hallottam mástól, ismerem milyen emberek azok, akik ezt teszik. Az ilyen embereken segíteni kell, nem pedig otthagyni, és odaköpni, hogy lusták. Lehet, hogy azok, de ha az ember meg se próbálja.. arra nem tudok sokat mondani.

Sajnos engem a való életben nem keresnek sokan a gondjaikkal, de aki keres, annak segítek, tanácsot adok, és biztatom.


Egyet értek veled, kérdező, át kell esni ezen az életben. Nehéz, és sokan feladják, de aki túljut az rájön, hogy rosszul gondolkodott. Nekem a nagyját már sikerült átvészelnem egyedül, de szükségem lenne másra is, mert tudom, hogy ez egyedül nem megy.

Szóval:) ha veszed azt a nagy fáradtságot, és írsz néhány sort, vagy akár egy regényt is, nyugodtan elküldheted, nem fog senki se haragudni érte, talán még hálás is lesz:)

2013. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!