Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehet feldolgozni az...

Hogyan lehet feldolgozni az intellektuális magányt? Hogyan lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember félős, vagy nem ért az emberi kommunikációhoz, én pont nem ez a kategória vagyok.


Képtelen vagyok elviselni az emberek többségét, senkivel sem találok közös hangot. Alább adhatnám, de semmi értelme, meguntam a haverokat is.

Tudom, hogy így bezárul körülöttem a világ, és oda jutok, mint az összes 70 éves, aki megkeseredett és akire senki sem kíváncsi.


Ha tanácsot akartok adni, tartsátok szem előtt, hogy én nem olyan vagyok mint ti, a "nyílj ki, ismerkedj" és hasonló sablonok nálam nem működnek. Próbáltam már mindent, de minél több embert ismertem meg, annál jobban az ellenkező irányba vitt.


Gondolom úgysem érkezik hasznos válasz, de megpróbáltam. Ez nem pesszimizmus, tapasztalat.



2013. dec. 23. 07:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Vegyél egy kutyát.
2013. dec. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is az állattartást akartam javasolni, ismerek ilyen embert, mint te, ő nyulat tart, másik ismerősöm meg a Facebookon játszik. Ha nem érzed magadat jól az emberek között, ne erőltesd. Állatokkal vagy virtuális világgal is lehet jól szórakozni, már jó játékok vannak xbox-on, pc-n, el lehet ütni az időt halálodig egész jól más emberek nélkül is.
2013. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem akarok kocka meg ideggyógy 60macskás öregember lenni. Az a baj, hogy egy kutya épp annyira nem intellektuális társ, mint egy ember, csak enni is kér.

Le tudom foglalni magam, nem arról van szó, egyszerűen szükségem van inspiráló társaságra, viszont az átlagos embereket nem bírom.

2013. dec. 23. 10:17
 4/16 A kérdező kommentje:
Persze köszönöm a próbálkozást, de ezeket az opciókat már korábban eldobtam.
2013. dec. 23. 10:18
 5/16 anonim ***** válasza:
Nos, ebben az esetben marad az antiszociális életed. Ha nem teszel ellene, ne rinyálj, hanem törődj bele és kész.
2013. dec. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy megint jönnek a beszólogatós válaszok. Persze egy átlagember miért is értené meg, hisz nem veszi észre a saját minőségét.


Értelmes ötleteket azért még várok.

2013. dec. 23. 11:06
 7/16 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Nagyon nehéz megfelelő színvonalú embereket találni, akik szóba is állnának velem. De én megbecsülöm a kevésbé szuper zseniális embereket, mert olyan magányos vagyok, hogy már egy buta embernek is örülnék, aki legalább nem rosszindulatú...
2013. dec. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azt írod, az átlagos embereket nem bírod. Kérdés, milyen embereket bírnál? Gondolom van egy elképzelésed. Na most ezt vagy leírod részletesen egy társkeresőn, és utána válogatsz ez alapján, vagy olyan környezetbe mész, ahol ezek az emberek megfordulnak. Gondolok itt színház, egyetem, kiállítások, múzeumok, képzések, érdeklődési körödnek megfelelően. Ha te ezt már végigjártad és így zárult be a kör, akkor viszont tényleg nem sok mindent tehetsz, vagy nyugtatót veszel be, mielőtt társaságba mész, vagy nem mész társaságba.
2013. dec. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem van egy nagyon okos barátnőm, jelenleg PhD képzésre jár a TTIK-n, én meg csak a tanárszakot végeztem el (szaktársak voltunk). A kutatási területéhez hozzá se tudok szagolni. Ugyanakkor képes arra, hogy elvegyüljön a halandó emberek közt, csip-csup dolgokról beszéljen meg ilyenek. A zsenialitását pedig kiéli különböző konferenciákon és persze rendszeresen publikál is. Szóval csak akarni kéne. Nem körülötted forog a világ, senki se fog odamenni hozzád, hogy "helló, te zseninek tűnsz, van kedved péntek este a téridőről diskurzust folytatni egy kávé mellett?"
2013. dec. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

nem vagyok kifejezetten társasági ember, így a munkahelyemen szerzett élményekről tudok beszámolni, egyfajta útmutatásként.

nos, náluk is sokféle ember van, elég sokan dolgozunk ugyanabban a munkakörben. szellemi munka, de azért nem kell hozzá PhD :)

naszóval: nálunk is vannak végtelenül ostoba emberek, őket kerülöm is nagy ívben, lévén hogy nem nagyon lenne közös témánk, nem fárasztom velük magamat. viszont vannak olyanok is, akik meglepően értelmesek, és nem az a központi téma, hogy mi ment tegnap este a tv-ben. gazdasági, társadalmi kérdésekről is egész kellemesen el tudok velük diskurálni.


minél nagyobb a merítés, annál több esélyed van arra hogy olyat találj aki kielégítő szellemi partnered lehet.

2013. dec. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!