Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem úgy, hogy egyszerű...

Miért érzem úgy, hogy egyszerűen mindenki ellenem van? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, jelenleg nyelvi előkészítőre, ami azt jelenti, hogy idén kaptam meg a németet az angol mellé. Eleinte semmi probléma nem volt, tökéletesen ment mindkét nyelv, bár nem voltam éltanuló. (A lustaságomnak köszönhetően) Mostanában úgy érzem, hogy az egyetlen megoldás, ha vagdosom magam, ugyanis sosem sikerül semmi! A barátaim kihasználnak/elárulnak és csak akkor keresnek, ha nekik kell valami. A matek beadandó dolgozatom egyes lett, pedig nagyon sokat (3-4 napot) dolgoztam rajta, minden erőmmel és tudásommal.. Értem az anyagot, sőt egy matek-fizika szakos ismerősöm segített benne, azt hittem legalább egy 3-mas meglesz, erre ma visszakaptam, 33 pont, egyes. (Mondanom sem kell, 34 ponttól volt 2-es.) Nem vagyok egy átlagos lány.. Nem járok plázába, szinte utálok vásárolni (kivéve a rock boltokban.:D Ott imádok..), rock zenét hallgatok és úgy is öltözködöm. Bakancs, szakadt gatya, bandás pólók, füstös fekete smink és a többi ilyesmi. Én személyszerint csúnyának tartom magam, bár több ismerősöm/barátom mondta, hogy szerintük szép vagyok.. Önbizalomhiányban szenvedek, és mindenki ellenem van (legalább is úgy érzem..) Mit javasoltok, mivel oldhatnám meg ezt? Mivel lehetne több önbizalmam? :/ Segítsetek..

14/L



2014. jan. 7. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám :D Csak én fiú vagyok.

Velem is pont ugyan ez van, csak én s*gghülye vagyok a némethez :D

Nekem is hasonló problémáim voltak/vannak, de szerintem egy célkitűzés segít. Én (mivel én is nagy rock fan vagyok) elhatároztam hogy most minden áron megtanulok gitározni magamtól. Azóta sokkal jobb. Minden nap úgy kelek fel hogy gyorsan letudom az iskolát és végre mehetek haza gyakorolni :D. Neked is valami hasonló elhatározás kéne szerintem. Ha van cél akkor van ami motivál, és ha kitűzöd magadnak azt hogy nem szórakozol csak tanulás után akkor lesz miért tanulnod (ez nálam nem megy). Attól hogy valami célért küzdesz, amiben örömödet leled, legyen az egy sport vagy akármi lesz önbizalmad és motivációd! :D

További sok szerencsét! :)

2014. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon lelkiismeretes lány vagy, és érzékeny. Épp ezért vagdosod magad...


Én sem szeretek plázákba járva vásárolgatni. :) És régen nagyon sokszor festettem a szemem füstös feketére. Még most is tetszik, de úgy érzem túlzás néha.


Nekem is volt egy ilyen korszakom. Egy depressziós korszakom, :)Meg tudlak teljesen érteni. Nem tudom, hogy lábalhatnál ki ebből. Talán az idő segit, és enyhit a sebeiden. Remélem, találsz barátokat, akiknek sokat jelentesz majd.


Az lenne a legjobb, ha találnál magadnak valamilyen elfoglaltságot, hobbit, ami elfeledteti veled ezeket az érzésket. Gondolom szeretsz rajzolni, vagy olvasni... Az segite. Beszerezhetnél valamilyen kis állatot is, akitől szeretet kaphatsz, és nem kell sokat foglalkoznod vele.


Na nagyon magad alatt vagy, irj...

L

2014. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod:) Én is gitározok, mindent amit tudok, netről tanultam meg, de valahogy mégsem köt le a dolog:/ Persze, ha a kezembe kerül imádom, de nagyon nehezen veszem rá magam, hogy leüljek gitározni..:/ Sportról meg annyit, hogy csak azért nem járok, mert nem szeretek egyedül lenni olyan (utalok itt arra, ha beiratkozom valahová, nem fogok ismerni senkit.><) De most próbálkozom kirángatni magam a gödörből, amibe kb.2-3 hónapja kerültem.:/
2014. jan. 7. 17:25
 4/9 A kérdező kommentje:
17:21~ Igen, elég érzékeny típus vagyok, hiába szeretnék kemény lenni, nem megy. Lecsesznek és elsírom magam.. Ezen nem tudok változtatni:/ Imádok olvasni, de kevés könyv van, amit tényleg nagyon szeretnék elolvasni.:( Rajzolni is szeretek, de nem igazán tudok..:D Csak ha nagyon egyedül érzem magam, akkor firkálgatok füzetbe meg ilyesmi. :/ de köszönöm szépen a válaszod:)<3
2014. jan. 7. 17:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy vonzódsz a müvészetekhez... :) Azért is irtam a rajzolást. Most olvasom, hogy tudsz gitározni, ami nagyon jó. Talán a zenehallgatás is segitene... De ne hallgass mindig csak depis számokat.


A na helyett ha-t akartam irni a felső komiban.

2014. jan. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Imádok zenéthallgatni... szinte mindig abba "menekülök" a világ elől. :) hangulatfüggően hallgatom. Pl. ha jó kedvem van (ami mostanában ritka) akkor pörgősebbet , ha rossz akkor meg valami depiset :/ sajnos most a rossz dominál inkább. :/
2014. jan. 7. 22:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Értem, de jó lenne ha megpróbálnál nem csak depis szűmokat hallgatni. :)


Ha rossz kedved van, felvidithat egy pörgős szám.

2014. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
oké 1.NE vagdosd magad nem éri meg :/ 2. Ha szeretsz olvasni próbáld meg a Szent Johanna gimit elolvasni nagyon jó 3. ha a barátaid ilyenek mondd nekik h most mire kellek ? lecókra vagy a barátságra ? szerintem próbáld meg :3 sok sikert :)
2014. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Olvastam a SzJG-t, összes részét + Bábelt is:)

Amúgy a barátaimat már jópárszor lebasztam, most épp jóban vagyok 2-3mal és ennyi:c

2014. jan. 22. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!