Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van nalam nagyobb gyoker?

Van nalam nagyobb gyoker?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19/F vagyok es egy szerencsetlen kis pocs vagyok. Egyszeruen nem tudok elni.

Azt hiszem, hogy a szuleim nagyon-nagyon elbasz..tak a nevelesemet. Mindig feltettek, egy csomo gatlast ultettek el bennem, 8 altalasonig meg kisergettek az iskolaba, nem hagytak onallosodni, mindent megcsinaltak helyettem.


Mar talan 4 eve nem voltam sehol sem a sulin kivul. Ha elszeretnek menni valahova, vagy ha hivnak valahova, azt mondom ra hogy nem megyek. Egyszeruen nem merem megkerdezni a szuleimtol, mert akkor meg utalom ha visszakerdeznek, vagy erdeklodnek. Ha veletlenul kimozdulok, akkor meg elkezdenek gunyolodni, ugyhogy inkabb nem megyek sehova, egyebkent sincs hova, nyilvan egy baratom sincs, senki sem beszel velem, keptelennek talalom magamat az eletre.


Egy igazi vesztes vagyok. Mar emberek koze is nehez menni, meg mar alig erzem magamban az eletet, hulla sapadt vagyok, faradt, depresszios. Mar csak fekszem vagy ulok egesznap, nem vagyok kocka, heti parszor gepezek.


En nem szeretnem ezt tovabb folytatni, nem hinnem hogy ezen tudok valtoztatni, vagy megis? Mert az ott kezdodne hogy elszokok itthonrol es hatra hagyom ezt a szar eletet, es akkor majd csodalkozhatnak hogy miert... de nem fogom sajnalni oket, hiaba szeretnek. Szabad szeretnek lenni, ha az utcan lakok az sem erdekel. Ha elmultam 18 eves ugye oda mehetek ahova akarok, nem hurcolhatnak vissza?

Az iskolarol annyit, hogy jarok, buktam parszor, meg 2 evem van az erettsegiig..Dolgozni nem megyek.

Koszonom!


2014. febr. 8. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy Te egyáltalán "gyökér"!


Inkább értelmes srác, aki hajlamos a depresszióra.

2014. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De gyoker vagyok az elethez, ennyi.


Szerintettek eltudnek menni 19 evesen dolgozni vhova ha 8 altalanosom van? Barmilyen munka jo, kulon szeretnek koltozni a szuleimtol, mert ezt mar nem sokaig birom, inkabb ongyilkos leszek akkor, mert igy nem fogok tovabb elni.

2014. febr. 8. 13:25
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Na kvagyorsan szedd össze magad!! Az élet szép, nyisd ki a szemed. 19 évesen simán elkezdhetsz barátokat gyűjteni, bulizni!
2014. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha már úgyis egész nap otthon ülsz, akkor legalább tanulhatnál, nem? Mi tart vissza? 19 évesen már ne mutogass a szüleidre, innentől minden napodért te magad vagy a felelős.
2014. febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy en vagyok a felelos az eletemert...
2014. febr. 8. 13:36
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Szökni semmiképp ne szökj, mert azt megbánod normális fizetés hiányában. Írtad hogy "hiába szeretnek" - ebből az következik, hogy azt szeretnék a szüleid, hogy minél jobb legyen neked. Tehát ha beszélnél velük határozott módon arról, hogy te mit is szeretnél, azt megértően fogják kezelni (feltéve ha nem hülyeséget szeretnél). A konfliktusaid pedig le kell rendezned a családon belül, nem pedig elmenekülni. Hidd el nem olyan nehéz, mint ahogy gondolod.
2014. febr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ertem, koszi!
2014. febr. 8. 13:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ilyen lettem. A szüleim nekem is elkúrták a nevelésem.

Könnyű mondani, hogy a mi felelősségünk és a többi hülyeség, de, ha fogalmunk sincs, hogy mit kellene tenni és tele vagyunk gátlásokkal akkor szoptad az egészet.

20 éves lettem a héten. 18 éves korom óta próbálok megváltozni, de ugyan olyan elcseszett vagyok mint voltam.

2014. febr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A napokban hallottam egy emberről, akit ugyanígy neveltek a szülei, egész általános iskolában kísérgették az iskolába, féltették, nem engedték el sehova, nem engedték élni.

És mi lett a vége? 20 évesen öngyilkos lett, mert egyszerűen képtelen volt az életre... Egy ilyen szülő meg mi a fa..nak vállal gyereket akkor, ha fel sem tudja nevelni? Hagyni kéne azt a szerencsétlen gyereket kibontakozni, nem mindig megmondani neki.


Hát igen, én már 15 éves korom óta próbálok változtatni, de lehetetlen egyenlőre.

2014. febr. 8. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:

az nem olyan egyszeru hogy elmész dolgozni és elköltözöl... havi fizetésed elmegy a lakásbérlésre ha csak nem bútorozol össze valakivel

vagy kivehetsz egy szobát egy olyan lakásban ahol rajtad kivül még 8-an laknak

2014. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!