Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Előfordult veletek, különösen...

Előfordult veletek, különösen akik a fővárosban laktok, hogy zavart benneteket a zaj, a pörgés, a metrókból kiáradó tömeg, az emberáradat és szívesebben éltetek volna valami csöndes helyen, minden embertől távol?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor indokoljátok is meg és hogyan lett ennek vége.
2014. márc. 3. 11:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Már hogyne fordult volna elő. Én vidéken születtem, egy kis faluban éltem 19 évig, aztán 4 éve az egyetem miatt kellett a fővárosba költöznöm. Az első évben, de még a másodikban is, irgalmatlanul utáltam itt lakni. Aztán másfél éve már egy nagyon jó helyen lakok Budán, totál nyugodt, csendes, forgalmi zajok meg hangoskodások abszolút nincsenek. De ettől függetlenül velem is előfordul nem ritkán, hogy a tömegnyomortól a falnak tudok menni. Egyébként is utálom a tömeget, meg hogy nincs az utcán egy nyugodt pillanat, ahol ne venne körül száz ember, de azért csak ritkán szoktam emiatt méltatlankodni. Nagyon egyszerű a válasz. Amennyiben van rá mód, búcsút kell inteni szépen legalább egy kis időre a városnak. Nálam ez elég jól működik, mert havonta 2-3 alkalommal hazautazok hétvégére a családomhoz. De ha nincs kihez vidékre, hát akkor sincs para, vannak nagyon jó kirándulóhelyek Pest környékén, ahol egyedül lehetsz. Én például a Normafára is szeretek felmenni, bár semmiképp nem hétvégén, mert akkor elözönli a jónép, a sok kölyök meg a sok zabolátlan kutya, és akkor nem igazán van nyugalmam tőlük. De hétköznap, ha ráér az ember, szerintem jó választás akár odamenni.
2014. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én is egy kis faluból kerültem a fővárosba, de én kimondottan élveztem a nyüzsgést, a sok embert, még a zaj sem zavart.
2014. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem lakom, sem nem is laktam kis faluban, de sokszor zavaró tud lenni. Bár ez nem egyértelműen a metróra vonatkozik, arra is, hogy egy nap körülbelül ötvenszer csöng valakinek a mobiltelefonja vagy felgyorsult a világ.
2014. márc. 3. 12:00
 4/18 anonim ***** válasza:

Én meg alig várom, hogy végre Pestre költözhessek csak egyenlőre anyagi okok miatt nem mehetek. Heti kétszer járok fel esti tagozatos iskolába, imádom. Az a sok ember, mindenkinek egy saját története van, nem ismernek, az épületek... Utazni én sem szeretek, főleg metrózni, de ettől függetlenül minél hamarabb oda szeretnék költözni.

Vidéken a szó soros értelmében semmi sincs. Ugyan azok az emberek vesznek körbe évek óta, a korosztályom béliek mind drogosok, alkoholisták. A normálisabb fele pedig már kollégiumban van valamelyik városban.

Az egyetlen pozitívum tényleg a friss levegő és a csend, de az elég lenne hétvégente is. :)

2014. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az, hogy a korcsoportod alkoholista, drogos, esetleg dohányzik itt is bőségesen előfordulhat.
2014. márc. 3. 12:28
 6/18 anonim ***** válasza:
Vidékről (10-12000 lakos) jártam fel kb 4 évig, 6 éve itt lakom. A mai napig utálom a sok rohanó embert,a nagy zajt, a nagyon nagy tömeget. Egy kertvárosi részben lakom, a környéken szeretek lenni, de kilépni az itteni jóval nyugodtabb légkörből már nem. Az kényelmes, hogy ha akarok hajnalban is be tudok szerezni bármit, meg hogy szinte bárhova gyorsan eljutok. Szeretem is, meg nem is.
2014. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, zavar, mindig is zajos helyen laktam.

Viszont azóta már olyan lakásom van, amely bár benn van a központban, de mindenképpen csendes utcában van, s nem sugárúton. Már az is rengeteget jelent, ha a lakás ablakai befelé vannak és nem az utca, a forgalom felé.

Rengeteg amúgy manapság a mentőautó szirénázása, burrogó hatalmas motorok és tuningolt autók. Sokszor a bunkó kamionos is behajt kicsi utcákba is, több tonnás áruval.

2014. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem néha mindenkivel előfordul, hogy rossz napja van, és minden és mindenki idegesíti. Ilyenkor a sok ember, a tömeg, a zaj megőrjíti az embert. Szoktam így lenni.


De ettől függetlenül mégsem adnám fel (hosszútávon) a fővárost semmiért. Viszont néha kikapcsolódni, nyaralni nagyon jó csendes helyen.

2014. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igen. Ezért is lakunk peremkerületben, csendes környéken. Meg is őrülnék, ha a Belvárosban kéne lakni.
2014. márc. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
14 milliós városban lakom, a mi környékünk viszonylag nyugodt, pedig a központhoz közel van, de sokkal inkább laknék egy kisebb városban. Itt volt hogy fél évig ki sem tettem a lábam a városból, órákat kell utazni hogy kiérj. Egy kisebb helyen sokkal emberibb mértékű minden, itt még a szomszédaimat is alig ismerem, 1-2 kivételtől eltekintve.
2014. márc. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!