Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Előfordult veletek, különösen...

Előfordult veletek, különösen akik a fővárosban laktok, hogy zavart benneteket a zaj, a pörgés, a metrókból kiáradó tömeg, az emberáradat és szívesebben éltetek volna valami csöndes helyen, minden embertől távol?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor indokoljátok is meg és hogyan lett ennek vége.
2014. márc. 3. 11:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Én sem úgy értettem, hogy mindig, de metrónál sokszor nagyon, amikor kiözönlenek. Az meg, hogy állandó jelleggel látom a mobilozást határozottan idegesít. Szinte már nincs is kapcsolat az emberek között. Ez az elgépiesített világ idegesít.

Az csodálatos, amikor megy sok ember például karácsonykor az utcákon és látom, hogy van élet. Ám amikor rohannak mint a birka, előre , egymást fellökve az nagyon zavaró tud lenni.

2014. márc. 3. 13:42
 12/18 anonim ***** válasza:
Igen, de amíg vidéken (1500 lakos) kötve van a kezed társaságilag addig a fővárosban van választási lehetőséged.
2014. márc. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem, én imádom. Ezért élek itt.
2014. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Az meg, hogy állandó jelleggel látom a mobilozást határozottan idegesít. Szinte már nincs is kapcsolat az emberek között."


Ezt nem értem. Úgy érted, hogy idegenek miért nem beszélgetnek?

2014. márc. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor "zajos" ez a világ.Úgy általában. Nem csak a tömeg, pörgés, zaj, hanem hogy az arcodba van tolva minden, a hirdetésekben, reklámokban. Zavar ez a technikai fejlődéssel járó sok kütyü, amitől az emberek magukba fordulnak és kizárják a külvilágot, emberi kapcsolatokat.

Hallgatnám a csendet, vagy a természet zaját, nézném a csillagokat.Nem egyedüllétre vágyom, csak egy olyan közegre, ahol a mai technikai vívmányok, a média...stb ha ott is vannak, mert kellenek, de mérsékelten vannak jelen.

Hiányzik az értelmes, mélyen szántó, tartalmas beszélgetés néha. Mikor két ember úgy áll fel a beszélgetésből, hogy abból tud lelkileg töltekezni.

2014. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Csak a vita kedvéért, mert én is "kütyü-ellenes" vagyok.


De ha egyedül ülsz egy mezőn fél órát, és nézed a csillagokat, ugyanúgy kizárod a külvilágot, mintha fél óráig játszanál a gépen.


És tartalmasat beszélgetni szerintem lehet skype-on is; az egyik legkedvesebb barátnőm külföldre költözött, és ez maradt nekünk, semmi nem változott.

2014. márc. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Engem nagyon tud zavarni, de bármien más hangos zaj is. Általában felteszek a fejemre egy jó fejhallgatót ami tompítja
2014. jún. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én itt születtem és nőttem fel, így az "alapzaj" nekem hozzátartozik a léthez. A vidéki csend, a mindenkitől távol levőség, az, hogy nincs választási lehetőség, pusztaság, "semmi", az engem 2 nap alatt az őrületbe kergetne. Néha-néha van akkora tömeg, amitől már én is rosszul vagyok, de az ritka. A pörgést meg kifejezetten kedvelem, elég aktív ember vagyok, szeretek eljárkálni esténként.
2016. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!