Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy tegyem magam túl a múlton?

Hogy tegyem magam túl a múlton?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 22 éves leszek .... 22 ????? Nálam az idő valahogy megállt úgy 4 éve és azóta nem nagyon mozdulok sehova ,bent vagyok és minden egyes este azzal megyek aludni ( persze nálam az este az olyan reggel 5 és 8 között szokott lenni ) hogy hogy is változhatott meg minden ... Miért nem lehet minden ugy mint rég? Az összes barátom megváltozott , nemtudom ezt hogy feldolgozni ... Miután befejeztem az iskolát egyszerűen lesüllyedtem a mélybe , szürkék a napjaim , ha valakit megkérdezek hogy nem-e megyünk valahova azt válaszolja hogy dolgom van ... 2 éve fejeztem be az iskolát azóta próbálok elhelyezkedni egy olyan helyen ahol kevés ember , meg amúgy is lassan 45 kg vagyok , szerintem munkásnak nagynehezen vennének fel. Nagyon rég óta gondolkozok hogy irjak a problémámról ide , de azért mégis csak jobb kiadni ezt a sok ürességet mert ez húz le a mélybe . Meg az is hogy lassan nincs mit enni , hogy nincs hol lakni , hogy nem vagyok képes munkát találni meg egy barátnőt se . Gondolkoztam hogy beszélek egy pszichológussal de az nem oldja meg az én gondjaimat , maximum meghallgat . Szóval én kérdezem hogy kezdjem? Hogy tegyem magam túl a múlton , hogy csináljam azt hogy valahogy kimásszak a mélyből? Hol kezdjem?


2014. márc. 7. 05:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Addig volt valami értelme az életemnek mig iskolába jártam , legalább emberek között voltam most meg ... Felkelek , eszek , fentvagyok hajnalig , nem csinálok semmit ... Alszok , vagyis próbálok aludni de valahogy nem látom értelmét még annak se hogy lefeküdjek aludni vagy hogy felkeljek . Szerintem aki volt ilyen "helyzetben" biztos hogy megérti ...
2014. márc. 7. 05:45
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hello!Én is voltam ilyen helyzetben 4éve,kb annyi voltam mint most te.Két szál cigi társaságában eldöntöttem,hogy nem adom fel,és megpróbálok kitörni ebből.Felejtsd el az iskolás cimborákat,gondolom azért nem érnek rá,mert ők is járják a saját útjukat,nem lehetsz örökké iskolás,és olyan "gondtalan" életbe visszamenni,mint ami akkor volt,akkor is ha kellemesen emlékszel rá.Állj fel,nem holnap hanem még ma változtass!Fejleszd magad,csináld azt amiben lehet sikerélményed,ha nincs munkád és otthon ülsz,azzal aztán semmi sem fog változni.Tanulj nyelveket,járj el sportolni,közösségebe...Ha elfoglalod magad,valami hasznossal,az minden téren kiegyensúlyozhatja a szürke napjaidat,még akkor is ha egyedül csinálod.Még korod ellenére is simán képezheted magad,felnőttoktatásban,annyi felnőtt képzés van vagy EU pályázatok OkJ szakmák,nyelvtanfolyamok szinte ingyen!csak szét kell nézni,használd ki az internetet,nem keseregni kell!Lépj túl az akkori haverokon,különben is egy hétvégi kocsmázásból se lenne sok haszna,mivel gondolom másra nem nagyon számíthatsz mástól..csakis kizárólag neked kell a jövődet tervezni!Egy pszihológus,meg pénzbe kerül,ráadásul szükségtelen is lenne számodra,ha csak nincsenek erős érzelmi kitöréseid.
2014. márc. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mégis milyen múlton akarod túltenni magad?! Megerőszakoltak, vertek, szemed láttára ölték meg a családodat? Ja nem, csak felnőttek a kiskamasz barátaid, ezen aztán nagy feladat lesz túltenni magad... Gyere már ki az önsajnálatból, meg a csodavárásból. 2 éve otthon herebere? Ezalatt hány tanfolyamot végeztél el 70-90%-os kedvezménnyel a Munkaügyi Központban? Hány nyelvet tanultál meg otthon, autododakta módon (tele a net ingyenes nyelvleckékkel)? Reggel 8-kor mész aludni, képzelem akkor, hogy milyen hevesen keresel munkát... Öreg, elmegy melletted az élet, mire vársz?!
2014. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kedves utolsó válaszoló! Van amiben igazat tudok adni Neked, de azért egy kicsit Te is kinyithatnád a szemed...

"Megerőszakoltak, vertek, szemed láttára ölték meg a családodat?" Már ne is haragudj, de ha csak ilyen szörnyű dolgok miatt engedhetné meg magának az ember, hogy depressziós legyen, akkor lényegesen kevesebb pszichológusra és pszichiáterre lenne szükség. Nem,kedves válaszoló, nem csak emiatt esnek depresszióba az emberek. Ennél vannak kevésbé komoly problémák is a világon, amik miatt megzuhannak emberek. De persze a Te logikád szerint minden depressziós ember szégyellje magát, amiért szenvedni mer. A kérdezőnek lassan nincs hol laknia és nincs mit ennie. Magányos és tehetetlen. Nem kell megérteni, hiszen az empátia manapság már luxus, de azért nem is kéne még jobban elkeseríteni és szidni!

Könnyű ítélkezni mások felett!

Lehet engem szidni nyugodtan, Te is leírtad a véleményed igen csak nyers stílusban, hát akkor én is megtehetem!


Kedves kérdező! Minden elhatározás kérdése! Ha beletörődsz, hogy nincs munkád, nincs pénzed, nincs mit enned, fáj, de így fog maradni! Nem kell mást tenned, mint talpra állni! Megértem, hogy nem találsz munkát, de rossz döntés feladni. Keresgélj tovább, hidd el, főleg így nyár közeledtével könnyen találhatsz akár valami idénymunkát, ami ugyan nem tart örökké, de mégis kereshetnél némi pénzt és nem mellesleg kirángatna a szürke hétköznapokból.

Sok sikert!

2014. máj. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!