Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan segítsek ezen a lányon?...

Hogyan segítsek ezen a lányon? Nagyon féltem őt! (többi lent)

Figyelt kérdés
ő egy nagyon jó barátnőm,és NAGYON sok problémája van,titkolózik,depressziv,és magányosnak érzi magát! sokszor vágja az ereit,és probál fájdalmat okozni magának! mit tegyek? :o kérlek a "hülye emós" ,"az idegbeteg",és a "pszihologus" kommenteket hanyagoljátok!
2014. márc. 18. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy vágja az ereit? Maximum a bőrébe vág bele, de az nem ugyanaz. Két oka lehet, hogy ezt csinálja: vagy állandóan ideges, és endorfinra vágyik, vagy több figyelemre. A szülei tudják? Esetleg te tudod, hogy miért olyan, amilyen (nincs megelégedve a külsejével, jegyeivel, vagy mások szólják meg őt ezen okok miatt, stb.) ? Ha közel állsz hozzá, és így is titkolózik, akkor sok mindent egyedül nem tehetsz. Talán azt, hogy szólsz a felmenőinek, ha nem tudnák.
2014. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Rajtam depressziós időszakokban az segített, hogy a legjobb barátom ennek ellenére se ítélt el...Bármilyen hülyeséget csináltam, ő "megsimogatta a fejemet" (képletesen), és azt mondta nincs semmi gond, lesz ez még ígyse...De végig mellettem volt...soha nem ordított le és szidott össze semmiért, türelmes volt nagyon...És ha nem akartam valamit elmondani nem faggatózott, hanem elfogadta, és inkább próbált ő felhozni témákat...az ő elve az volt, hogy ha beszéltet (másról), akkor picit el tudja terelni a figyelmemet, és addig is jobb kedvem lesz...


Ezt leszámítva lehet nem ártana egy pszichológus, DE csak akkor, ha ő is akarja...Annak semmi értelme nincs, hogy akaratán kívül beerőszakolják egy dokihoz...Aki nem akarja, hogy segítsenek rajta, azon nem lehet, és ha rá akarják erőltetni (még akkor is, ha jószándékból), csak azt érik el, hogy még jobban magába zárkózik...


Szóval legyél türelmes, és támogasd (ne az érvágásban, minden másban), ha hülyeséget csinál ne szidd, hanem próbáld vigasztalni...az ilyen tett általában olyan segélykiáltás, amit szavakkal nem tud továbbadni az "elkövető"...


Az én problémáim szerencsére már megoldódtak (többnyire, a többivel megtanultam együtt élni), mindkettőtöknek kitartást kívánok hozzá, és bármennyire is próbál eltaszítani magától (ez is jellemző ilyen esetben), te tarts ki mellette...Távolságot tartani lehet, de ne hagyd ott...:) (Sajnos ennél többet te nem tudsz érte tenni)

2014. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!