Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon magányos vagyok,...

Harb kérdése:

Nagyon magányos vagyok, egyedül érzem magam. Annyira zárkózott vagyok, hogy párkapcsolatra is képtelen vagyok. Nincsenek céljaim, nincsenek motivációim, úgy érzem, hogy teljesen üres vagyok. Aki volt hasonló helyzetben, hogy jött ki belőle?

Figyelt kérdés
Alapvetően állítólag nincs velem semmi baj, de én mégis eléggé vacakul érzem magam. Minden nap úgy kelek fel, hogy "Minek? Még egy nap...". Nagyon érzékeny vagyok, és mélyérzésű, amit az emberek nem értenek, sőt úgy érzem, hogy ez ciki tulajdonság. Odafigyelek a másikra, azon vagyok, hogy megismerjem, de az emberek csak szórakozni akarnak, nem is vágynak rá, hogy mély kapcsolatokat építsenek. Nagyon felszínesnek érzem az embereket, így nem is engedem közel magamhoz őket, biztos úgy sem értenek meg. Régi rossz élmények miatt (család, szerelem) nagyon bizalmatlan is vagyok mindenkivel szemben. Ami szintén nagyon rossz, mert amikor beszélgetek valakivel, automatikusan elkezdek védekezni, vagy támadni, mert úgy érzem, hogy bántani akar. A lányokkal még élesebb a helyzet: ha a másiknak szimpatikus is vagyok, akkor sem tudok megnyílni. Egyszerűen nem tudom közel engedni magamhoz a másikat, úgy érzem, hogy úgy is rosszul fog elsülni az egész. De ez még a jobbik eset, mert egyébként mindent a felszín alatt tartok és ki sem mutatom az érzéseimet vagy a gondolataimat...

2014. máj. 5. 23:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Szia!


Így visszaolvasva magamat, eléggé borúsan láttam a világot. Valójában a külvilágban, emberi kapcsolataimat illetően a hétköznapok nem változtak, hasonlóan telnek. Ami nagy különbség, hogy - egészen másképp érzem magamat! - Sokkal kevésbé érzem magam olyan nyomottan vagy magányosnak. A munkám/karrierem még jobb, mint korábban, ennek örülök is nagyon. Anyagilag egyáltalán nem panszkodhatok. Ez sokat segít abban, hogy szabadnak érezzem magam, és megbecsüljem magamat. Volt azóta párkapcsolatom, ami sokat adott nekem érzelmileg.

Röviden összefoglalva: Az alaphangulatom sokkal jobb, mint régen, a problémáimat részlegesen megoldottam, még ugyanúgy megvannak, viszont nem nyomasztanak annyira.

Neked hogyan alakul(t) az életed?

2020. júl. 27. 23:08
 12/14 anonim válasza:
100%
Örülök, ezt jó hallani, én sajnos nem tudom összeszedni magamtovábbra sem, rajtam a nyomasztó magányosság érzése mindennap
2020. aug. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Sziasztok! Most én is hasonló a cipőben járok. A párkapcsolati próbálkozásaim jó ideje sikertelenek, néhány közeli hozzátartozómat elvesztettem az utóbbi időben. A munkámat szeretem, viszont elég pörgős, néha jól esik egy kis pihi, viszont most a sok szabadidő felőröl, hiszen hiába érek rá, nincs kivel eltölteni.. 😥 Elég rosszul érzem magam, hogy konkrétan várom a munkát, mert akkor legalább van mit csinálni, nincs időm ilyeneken gondolkodni és egy közösség vesz körbe, de amint hazajövök, megint kissé magamra maradtam.
2022. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Szia!

Átérzem a helyzetedet, nagyon nehezek, nyomasztóak lehetnek a hétköznapok és maga az élet is. Szívesen segítek, beszélgetek veled privátban is.

Amit tudok ajánlani az a Facebook csoportok - ha van valami téma ami tetszik -, a másik, bármennyire is meglepő, a Bumble BFF része. Ott haverokkal lehet matchelni, nem társkeresésről szól. Én nagyon hamar találtam érdekes embereket, akikkel jókat tudtam beszélgetni.

Sosem vagy teljesen egyedül, még ha úgy is tűnik elsőre - mindig lehet találni havert, támaszt, beszélgető partnert! :)

2023. jan. 4. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!