Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem monotonnak a mindennapjaim?

Figyelt kérdés

Nem szívesen fogalmazok így, de úgy érzem, minden napom egyforma. Reggel felkelek, reggelit készítek a barátomnak, ő elmegy suliba, én elmosogatok, elrakodok, kitakarítok. Utána tanulok (szeptembertől fogok suliba járni, addig otthon tanulok), ha befejeztem, beszélgetek kicsit chaten a barátnőimmel vagy megnézek egy filmet.

Este hazajön, vacsorát főzök neki, elmosogatok, elrakodok. Utána ő gépezik (blogot ír, játszik, chatel, ezeket szokta csinálni), én olvasok, vagy netezek. Utána megyünk aludni, és másnap megint minden kezdődik elölről.

A heti egy bevásárlást már úgy várom, mint a kisiskolások a vakációt. Ez kb abból áll, hogy elmegyünk a sarki boltba, és veszünk egy hétre elegendő kaját. Csak ilyenkor vagyok lakáson kívül.

Ma kértem, hogy had mehessek be a városba, mert szükségem van pár dologra, de egyedül nem akar elengedni, mert nemrég költöztem ide, ne bolyongjak, majd holnap együtt elmegyünk.

Ha belegondolok, olyan kis idilli romantikus az egész, mint a filmekben, de nekem rettentően hiányzik a friss levegő. Oké, hogy így legalább minden időmet a tanulásra tudom fordítani, de néha úgy elmennék valahova. Ha nem is vásárolni, vagy be a városközpontba, de legalább a parkba.

Rendben, hogy így legalább mindent megbecsülök, sokkal boldogabb vagyok, ha hetente egyszer elmegyünk a parkba, és fényképezhetem a kiskacsákat, mint amíg egyedül laktam és minden nap eljártam vásárolgatni. De néha az is hiányzik, hogy vegyek magamnak valamit.

Szeptembertől meg egyszerre fogok suliba járni meg dolgozni, meg a házimunka, akkor nyilván nem lesz monoton, de most az.

Mit tegyek, hogy boldoggá tegyen ez a helyzet?


2014. máj. 8. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem miért nem tudsz kimenni a lakásból. Suliban van, te fogod magad és kimész a parkba a kacsákhoz. Ha nem ragaszkodsz hozzá, hogy együtt menjetek, akkor bármikor kimehetsz magadtól is, kiülsz valahova olvasni.
2014. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Találd fel magad, ne legyél ennyire magatehetetlen. Napközben nyugtodtan elmehetnél egyet sétálni vagy kocognia környékre. Ne csak a háztartaásd vezesd meg punnyadj, hanem akár tornázhatnál, egész jó idő van délután napozni egy kicsitkét (persze nem fürdőruhában még). Az meg mi, hogy nem enged egyedül be a városba? Nem 5 éves vagy, hoyg eltévedj, ha meg mégis sikerülne, van szád, hogy megkérdezd, merre kell menni.
2014. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt is ugyanez. Szeptemberbe megyek suliba, addig tanulás, de egyébként meg szürke az egész. Én családdal eljárok kirándulgatni, az nagyon sokat segít. Csak annyit tudok tenni illetve tanácsolni, hogy valahogy bírd ki ezt az időszakot, aztán a sulival/munkával már egyből megváltoznak a dolgok. Ez egy nehéz szakasz, de nemsokára vége lesz.
2014. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerinted normális, hogy bezár téged???
2014. máj. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért nem mehetsz ki? Nem kell egész nap bent lenni.

Elmész egyet sétálni. Nem muszáj be a városba, hanem a környéketeken. Vagy kocoghatnál, futhatnál rendszeresen, szintén a környéken.

Kis mozgás után a tanulás is jobban megy.

Néha meg fogod magad és bemész a városba nézelődni. Megismered a várost. Ha nem indulsz el, akkor sose fogod magad kiismerni.

Barátod meg ne várja el, hogy otthon üljél egész nap, mint valami ketrecbe zárt állat.

2014. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nem enged??????!!! És ez neked teljesen természetes? Komolyan, az agyam eldobom! Mi az, hogy nem enged el? Főleg amikor látja, hogy igényed van rá és szenvedsz. Ha ezek után nem veszed észre, hogy baj van ezzel a kapcsolattal, ráadásul nem is kicsi, akkor a szerelem nemcsak megvakított, de hülyét is csinált belőled. Bocs a kemény fogalmazásért, de ez számomra hihetetlen, hogy hogy lehet így rángatni valakit. Mi az, hogy megszabja, hogy hová mehetsz? Ezen kiakadok. Ébresztő!!!!
2014. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ha elmész valahová, azon ki szokott akadni? Szerinted normális ez a birtoklási vágy?
2014. máj. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bazita ***** válasza:
Azon túl, hogy a barátod nem zárhat be a lakásba, tisztáznotok kéne azt is, miről szól a kapcsolatotok. Az alapján, amit írsz, reggel/este csinálsz neki kaját és ennyi.
2014. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!