Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A kérdésemet lejjebb írom,...

A kérdésemet lejjebb írom, remélem tudok válaszolni rá, vagy tanácsot adni legalább. Hogyan legyen jobb hangulatom?

Figyelt kérdés
Ebben az évben érettségiztem, de sajnos semmiből nem tettem emeltet. Nyelvvizsgám sincs, angolt és németet is tanultam, de egyikből se tudok nagyon semmit, önhibámból meg más okból is. Az érettségim jó lett, bár ezt inkább a szerencsének köszönhetem.. sok tételt nem tanultam meg. Beadtam a jelentkezést az egyetemre, de olyan szakra ami nem is érdekel, csak kerüljek be valahova. Be is kerültem.. és most nem tudom mihez kezdjek. Körülöttem mindenki eldöntötte mit akar, mi akar lenni és legalább egy nyelvvizsgája is van. Sokan nem szeretnek, csak egy barátom van, akivel már évek óta együtt vagyok, de félek ő is elhagy. Komolyan már csak az öngyilkosságot látom kiútnak semmi mást..

2014. aug. 11. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

és mi az ami érdekel? :)


hidd el én sokkal rosszabb helyzetben voltam :) és most itt ülök a munkahelyemen 3 végzettséggel :) nyelvvizsgám még mindig nincs...lassan kéne :)

szóval van remény :)


21F

2014. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Egyes, de jó neked, én még mindig nem tudom mit akarok 20 éves fejjel...

S hogy mit szeretek? Van egy jó pár dolog, de.. jah.


Kérdező, melyik egyetemre vettek fel? Gondolom mész koliba vagy ilyesmi. Igazából hasonló helyzetben vagyok mint te, csak éppen nincs fél évem kitalálni hogy mit akarok, hanem már csak három hetem.

2014. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
inkább örülj, hogy járhatsz egyetemre meg barátod is van, csak elfogod hajszolni magad mellől ha így álsz hozzá...énis most érettségiztem, jelenleg munkát keresek kevés sikerrel (pedig elférne egy mivel pénz az kevés van és költözni szeretnék mihamarabb, nem mindenkit tart el apuci)...barátom van nekem is de ha folyton nyihognák neki, hogy nekem milyen szar megérteném, hogy el akarna hagyni
2014. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Első, te mit csináltál, miket végeztél el? Az a baj, hogy még mindig nem tudom mi érdekel, úgy érzem elszúrtam az életem, de borzasztóan.. Korábban értelmes lánynak tartottam magam, de most hogy visszanézek, látom hogy egyáltalán nem így van.. rengeteg mindent elrontottam :( Az életemben most tényleg minden rossz és nem látom a kiutat. A szüleim veszekednek, nekem kellene itthon mindent megcsinálnom, de már egyre rosszabbul bírom, teljesen lefogytam és legyengültem és már 3 hónapja nem alszok 2 óránál többet éjszaka.. borzasztó :(
2014. aug. 11. 14:07
 5/14 anonim ***** válasza:
Mesélj 1-es érdekel a történeted. :)
2014. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a 3-as választ mintha én írtam volna magamnak, azt ne hidd hogy nekünk olyan jól megy.. és hogy én nem mennék dolgozni ha lehetne valahova, de sajnos egy 400 fős településen nem tolonganak az emberért, a bérlet meg a legközelebbi városba 35 ezer, nem azt mondom hogy jogosan nyihogok, de így tényleg nehéz megoldást találni..
2014. aug. 11. 14:12
 7/14 anonim ***** válasza:

2 programozó 1 grafikus végzettségem van...de nekem például nincs kapcsolatom, a családom rég széthullott (még középsuli alatt)...én nagyon ki voltam lelkileg pár héttel ezelőttig...7 év depresszió...szóval te eddig boldogultál most vagy gödörben, de van párod aki támogat :) én egyedül voltam 7 évig, magamra számíthattam csak mint lelki támasz :) pontosabban voltak emberek akik megpróbáltak segíteni lelkileg de nem sok sikerrel...

de most nem az én példám a lényeg...


kellene neked egy kis pihenés...meg kellene találnod mit szeretnél csinálni...milyen szakra jelentkeztél az egyetemen? honnan jött?

2014. aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Természettudományos szakra jelentkeztem, de anno nem gondoltam át, csak azt néztem h bekerüljek valahova és legyen egy diplomám. Hát bekerültem, de mikor megláttam a hallgatói szerződést, azt hittem rosszul leszek.. Hogy fizessek vissza milliókat, ha nem sikerül? Édes Istenem.. tudom, hogy nem így kellene hozzáállnom, de tényleg nem vagyok jó se matekból, se kémiából se fizikából.. áhh..
2014. aug. 11. 14:18
 9/14 anonim ***** válasza:
rosszul állsz hozzá :) inkább a szerződés másik oldalát nézd..."mennyit kell ledolgoznod benne?" :) azt ledolgozod és van egy diplomád "ingyen" :) ne egyből megijedj :) a párod támogat?
2014. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Még mindig lehet passziváltatni és jelentkezni máshova. Esetleg elvégezhetsz egy középfokú szakképzést is. Én 18 évesen nem is adtam be egyből sehova a jelentkezésemet mert úgy voltam, ahogy te. Inkább gondoltam egyet és elmentem technikusnak, ami annyira könnyű volt, hogy közben volt időm két nyelvből nyelv vizsgázni. Mindez 80+ pontot jelentett (7 éve) és simán felvettek oda, ahova szerettem volna menni.


Azt elhiszem, hogy depressziós vagy mert a rossz családi környezet nagyon kegyetlen tud lenni; főleg ha mellé még magányos is vagy. Ha mégis úgy döntenél, hogy elmész egyetemre, akkor ne add fel, mert pár hét és vége. Az egyetemen jobb lesz majd a szülők nélkül, hidd el. Meg fogsz te is változni és új barátokra fogsz szert tenni.

2014. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!