Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mentálisan kárt tehet?

Mentálisan kárt tehet?

Figyelt kérdés

Hetek óta, mióta a barátnőm szakított velem, nem hallottam más ember hangját családén kívül, írásban szoktam beszélgetni, de nem olyan sokat, főiskolára csak konzultálni fogok járni szakdolgozat okán, kimozdulni nincs kivel, egyedül pedig csak lesnék magam elé mindenhol, félek megszólítani bárkit is. Hosszabb távon ez okozhat mentális gondokat, vagy az is elég a szinten tartásra, hogy ilyen minimális interakcióm van a környezetemmel?

Tartok attól, hogy mégjobban begubózom, ugyanakkor a kimozdulástól is egyedül. Pesttől 80 km-re lakom, oda feljárhatnék néha beülni valahová, de az itteni településen biztos összefutnék ismerősömmel, és nem bírnám ki, ha elkezdenének arról kérdezősködni, mi történt velem az évek alatt, csak rossz lenne tudtára adni másoknak a nyomorom.

22/f


2014. szept. 1. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy olyan, mint én, aki jól tűri, sőt keresi is a magányt, akkor nem igazán vannak jó kilátások. Mentálisan nem fogsz kárt szenvedni, az olyan 5 év így. Milyen nyomort nem akarsz mások tudtára adni? Nyomor? Hol? Komolyan mondom, barátkozz össze valakivel, kellenek a barátok. Nincs olyan, hogy nem tudsz barátkozni, akkor épp rossz emberbe ütközöl.
2014. szept. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet hülyén hangzik, de tényleg szakítás után a ,,legkönnyebben" úgy tudod továbbtenni magad rajta, ha új emberekkel ismerkedsz meg, újra összejössz valakivel. Tudom, hogy könnyű ezt mondani, nekem sem sikerült soha, szakítás után szinte ki sem keltem az ágyból, csak depiztem, és így több idő volt mire továbbléptem, de sikerült mindig. A lényeg az, hogy próbálj olyan dolgokat csinálni, amit szeretsz, vagy olyanokkal lenni, akik boldoggá tesznek.
2014. szept. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!