Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van egyre több egyedül...

Miért van egyre több egyedül "élő" ember az országban?

Figyelt kérdés

Régen aki 19 évesen még nem ment férjhez azt megpecsételték.Ma meg az a "divat" hogy 30 éves férfiak és nők szájából azt hallani hogy 2 éve nem volt (nemhogy komoly de semmilyen)kapcsolata.Itt nem csak párkapcsolatra gondolok hanem baráti kapcsolatra vagy bármilyen más emberi kapcsolatra.

A divat szót azért tettem idézőjelbe mert ez szerintem szomorú és nem tudom miért van ez.Az önzőség miatt vagy mert nem hajlandóak alkalmazkodni?



2014. szept. 5. 07:17
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
6# nak válasz:azért tettem idézőjelbe mert van akinek lakótársa van, családdal él, baráttal él együtt. Nem konkrétan arra gondoltam hogy egyedül egy lakásban.Hanem hogy egyedül van az életben. Mindenféle belekötést akartam elkerülni mert biztos lett volna olyan akinek kedve lett volna azzal kötözködni h PL:van lakótársa nem él egyedül.
2014. szept. 5. 09:16
 12/25 A kérdező kommentje:

10# -es ez a nem elfogadás miatt van.Valószínű mindenki kitalál magának egy képet (barát, társ , család stb)és a szerint válogat az anyagai, testi stb lehetőségeihez mérten."Ha egy elszólás magamról nem tetszik a másiknak leír és többet nem áll velem szóba."- "Holott lehet hogy pont neki való lennék de meg se akar ismerni mert nem ez volt az ő elképzelése, a kitalált sémája miszerint hogyan és milyennek kell lennie a tökéletes barátnak, társnak stb"-Ez az egyik barátnőm pár soros panasza az esti randijáról.

Tényleg napi szinten találkozok ilyennel.

2014. szept. 5. 09:28
 13/25 anonim ***** válasza:
81%

Azért hozzá kell tenni, hogy igaz a környezetünk is tehet róla, hogy ilyenek vagyunk, de mi magunk emberek is hibásak vagyunk. A mai emberek lusták tenni a másikért, önzőek és nem értik meg, hogy adni milyen csodálatos és ha teszünk a párunkért is nekünk is jobb lesz az életünk.

(mindenki inkább keres mást ha a legkisebb kényelmetlenség és gond felmerül) Én 4 évig kerestem a társkeresőn egy normális nőt, mert az közhely, hogy minden nő családra és boldogsága vágyik, ha így lenne már rég sok boldog család lenne! Sokan azt sem tudták mit akarnak az oldalon. De végre találtam valakit aki igazán csak boldog szeretne lenni és családot. Most megvan végre. 37/F

2014. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
74%

Én pl azért vagyok egyedül régóta, mert elég nehezen megy előre az életem ebben az országban, most sincs munkám, és biztosabbnak érzem egyedül, mintha még egy pasi is lenne mellettem, aki csak mellettem van, nem velem, és ő is csak elvárásokkal áraszt el és bánt.


Alapvetően sem vagyok egy nagy laza ismerkedős csaj, bár antiszociális sem vagyok, semmi defekt, csak szimplán visszahúzódóbb. Az első sokéves kapcsolatomban szenvedtem, mert hiába vártam és vártam, sosem volt velem olyan, ami jólesett volna, magányosnak éreztem magam. És leginkább versenytársnak tekintett, amikor keveset fizető munkám volt, akkor azért piszkált, hogy jelentkezzek tucatjával máshova, amikor nem volt munkám, azért piszkált, hogy rámenősen küldözgessem az önéletrajzomat, és nyomjam mindenkinek, ha visszautasítottak, akkor is... Rettentően szenvedtem ettől, közben hiányzott valaki, aki átölel és megfogja a kezem, az erőt adott volna, ez visszafogott... Hosszútávon nem tervezett, nem gondolkodhattam vele semmi közösben.

A következő pasi meg egy elvált selejt volt, akiről azt hittem végre normális kapcsolatot akar, de nem, ő már úgy volt az életével, hogy egyik nő a másik után pár hónapos váltásban. Szóval átvert. És pont akkor szakítottunk, amikor megszűnt egy aktuális munkahelyem.


Azóta óvatosan keresgélek. De minden pasi csak szabadidő eltöltésére keres szórakoztató társaságot, aki meg nem, annak meg elég teljesíthetetlen elvárási vannak. Legyen saját egzisztenciája, ne a szüleivel éljen, sportoljon, nézzen ki jól, és hát ez utóbbiak legyenek a fő gondjai, elfoglaltságai, hogy mit sportol, mivel tölti szabadidejét, és mennyit ül a tükör előtt vagy a kozmetikusnál, és ne az, hogy mikor talál munkát...

Így nehéz társat találni és családot alapítani.


Sajnos ez van.

36N

2014. szept. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es a lehetetlen elvárások fordítva is megvannak.

Van munkám,lakásom,kocsim, szüleimnek nyaralójuk, de ez a legtöbb nő szemében semmit nem jelentett, mert gazdag azért nem vagyok. Nincs kocka hasam, csak átlagosan sportos vagyok. Nekem is 4 évig tartott amíg találtam valakit akinek nem ezek a fontosak, igaz a hölgynek nincs semmije, de én sosem azt néztem.

2014. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én meg egy selejtes, túlérzékeny férfi vagyok akit nem becsülnek ezért nincs önbizalmam, nomeg párom se...
2014. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

2 év? tele van a gyk 20-25 feletti szűz fiúkkal.


1.mert a magyarok többsége hulladék, olyan emberrel gyereket csinálni aki barátnak sem való, fölösleges.

2.állandóan szaladnak a "jobb" után, semmi se jó. könnyebb szétmenni mint megoldani a problémát.

3.valójában az esetek többségében 0 önismeretük van, ezért már a problémák a kapcsolat létrejöttekor léteznek, csak később válnak nyilvánvalóvá. persze a szexért/státuszért elnézik egy ideig.

4.a férfinak a szex elég, a nő meg válogat köztük. aztán meglepődik, hogy megcsalják/otthagyják egy fiatalabbért, mikor eléri a 30at, ha szexre alapozta a kapcsolatukat.

az a férfi akinek nem elég a szex és nem is alfahím, érthető okból nem számít férfinak


5.inkább örülni kéne hogy ezt belátják és nem szülnek gyereket ilyen emberek

+ olyanok sem akiknek nincs hozzá anyagi keretük.

6.ez a többgyerekkell műpánik egy kisiklott jobboldali reklámfogás. de amikor bemész a boltba pelenkáért, nem hazaszeretettel meg istenféléssel fizetsz, hanem csúnya kapitalista bankókkal. nyilán aki csak segélyért csinált gyereket, annak mindegy, milyen élete lesz a gyereknek.

2014. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
mert nem akarnak eladósodni még jobban. A sima élet is adósságba veri őket, mert 1 fizetésből nem lehet kijönni, minimálbérből meg főleg nem. Persze ha megelégszik valaki egy ablak nélküli patkánylyukkal és egész életes BKV bérlettel, annak elég.
2014. szept. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
17-es te melyikbe szaladtál bele vagy csak külső szemlélőként látod a dolgokat?
2014. szept. 5. 17:36
 20/25 anonim ***** válasza:
81%
Mert mindenkinek elveszi az életkedvét a megélhetés, meg a családi gondok. Nem könnyű így barátokat találni. Én amúgy a nyugati országokról olvastam azt, hogy ott baromi sokan élnek egyedül, de sokat is dolgoznak.
2014. szept. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!