Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van egyre több egyedül...

Miért van egyre több egyedül "élő" ember az országban?

Figyelt kérdés

Régen aki 19 évesen még nem ment férjhez azt megpecsételték.Ma meg az a "divat" hogy 30 éves férfiak és nők szájából azt hallani hogy 2 éve nem volt (nemhogy komoly de semmilyen)kapcsolata.Itt nem csak párkapcsolatra gondolok hanem baráti kapcsolatra vagy bármilyen más emberi kapcsolatra.

A divat szót azért tettem idézőjelbe mert ez szerintem szomorú és nem tudom miért van ez.Az önzőség miatt vagy mert nem hajlandóak alkalmazkodni?



2014. szept. 5. 07:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Erre 2 választ adnék:

1, Az a baj, hogy ma már nem lehet követni, hogy ki is él valóban egyedül. Sokan mondják, hogy ők szinglik, pedig valójában annak valamelyik alcsoportjába tartoznak, ami már nem jelenheti a szó megszokott értelemében vett egyedüliséget.

Mire gondolok? Az ún. Miglik-re.


2, Akik pedig tényleg szinglik (a betegség miatti és a tudatos elhatározás miatti <pl.: apáca> hozzáállást nem számítva), azok rendszerint vagy a sok csalódás miatt választották ezt az életformát, vagy pedig mert akkora elváráshalmazt állítanak fel a másikkal szemben, hogy azt szinte lehetetlen bárkinek is teljesíteni, így rossz esetben a saját csapdájukba esnek bele és így lesznek szinglik.

2014. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
78%

az mindegy, hogy személyes, vagy ismerős általi tapasztalat, elég közeli forrásokból sok "érdekes" dolgot láttam már.


erre csak a statisztika teszi rá a koronát, mivel megvilágít olyan részleteket, amit anélkül nem értenél:

ma magyarországon több a fiatal férfi mint a nő. de a nőknek az idős férfiak kellenek, az idős nők meg főképp egyedül élnek. ennek ellenére még arányainál is nagyobb a fiatal egyedülálló férfiak száma a nőkhöz képest.

persze aki ismeri a fiatal nőket, az statisztika nélkül is tudja, hogy bolondulnak a 30-50 körüli tehetős férfiakért. egy 20onéves srácnak általában nincs kocsija meg háza, mint egy befutott menedzsernek.


illetve akiknek régóta nincs kapcsolatuk, többségük passzív, aszociális jellemű, illetve elég szerencsétlen szociális képességekkel rendelkezik.

értelemszerűen a selejtes kategóriába tartozik a csúnya/rossz jellemű/idős(30 feletti) nő, a csúnya/rossz jellemű férfi, a fiatal férfi az átlagos férfi.


a megélhetés csak részben igaz, hiszen interneten is lehetne "ingyen" ismerkedni, de az emberek nem is nyitottak rá, mert rettegnek kimenn iaz utcára, idegenekkel kapcsolatba lépni. nem alaptalan, csak a csapda oka ugyanaz mint a tévhité: rossz emberismerők, nem tudják kezelni a helyzeteket, közhelyekben hisznek.

illetve a párkereső oldalak valóban fölösleges is, ott a férfiak többsége csak kalandot keres, de aki nem, az úgysem talál ott valamire való nőt, mert többségük jellemhibás/önbizalomhiányos nő, és szintén nem akar semmi komolyat(vagy irreális elvárások). általában olyan nők regisztrálnak párkeresőkre, akik a "valós" életben nem tudják eladni magukat.


21es is igazat ír, bár az irreális elvárásokat besorolhatjuk a jellemhibás emberek közé.

2014. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
86%

én is egyedül élek, pedig nem szeretnék egyedül élni. ismerek még jó pár ilyet.

hogy miért van ez, nem tudom. egyszerűen nem váltok ki senkiben olyan fokú érdeklődést, hogy valami legyen, gondolom.

másoknál is ez van, akiket ismerek.

nem az van, hogy az ember túlzottan válogatna, nincs is miből válogatni.

könnyű rásütni az emberre az önző jelzőt, stb. tudom, mások ezzel magyarázzák.

én már titkolom az egészet, kerülöm az olyan helyzeteket, amikor rákérdezhetnek, mert engem kellemetlenül érint persze.

2014. szept. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Lényegében amióta ott az internet minden megváltozott már szinte minden ember ki sem lép a házból egy beszélgetésre hanem ott a net és egyszerűbb, vannak akik teljesen rossz irányba fordulnak az internettel ami elég szomorú de van, fenyegetőzés, hamis profilal anonim írogatnak másoknak. Már semmi sem olyan mint mondjuk a 90 es évek elején mikor még nem volt net többet találkoztak az emberek, beszélgetek, kevesebb volt a veszekedés civakodás stb. Ma már egy kiegyensúlyozott stabil párkapcsolatot szinte lehetetlen kialakítani jó eséllyel ha meg is lesz pár év múlva véget ér mert ez lépet félre, ezt követte el, már nem elég jó az ember, talán biztos van jobb stb. Tehát igazából nem is érdemes kapcsolatra fordítani időt, véleményeim szerint, persze mindenki szíve joga de én azt mondom nincs értelme a jó és szép egyszer elmúlik.. Alkalmi kapcsolat meg felesleges úgy gondolom nem egy bábok vagyunk amivel játszadozni lehet aztán dobjuk.. És ez a probléma hogy legtöbb ember azt látja jónak hogy egy kapcsolatban az a fontos dolog ha lefekszenek egymással nagyprobléma aki ezt látja a legfontosabbnak mert nem az.És igen sajnos ez a mai világ. Én nekem személy szerint a legjobb egyedül munka után baromira nem lenne kedvem még ahoz hogy egy marhával veszekedjek vagy netalán beszélgessek. Barátok meg cserben hagytak sokuk meg lepukkant hamis barátokra nincs szükségem. Egyébként az ember egyedül jön a világra és egyedül is távozik, ennyit tudnék hozzá fűzni.
2021. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

na azért ez az idősebb férfi-szeretés nem mindig van így.

mi edzésre egy elég luxus hotel wellnes központjába járunk, mert kis csapat vagyunk, na de lényeg h a szauna mindig tele van magányos 40-50-es nővel, 1-2 gyerekkel, és én huszonéves létemre is kb minden másnap tudnék felszedni egy ilyen idősebb nőt, és véletlenül se én kezdeményezek ...

szóval azért ... az idősebb nőknek is van szemük, és azt látom, h nem kevésszer jóformán éppen csak nem csorgatják a nyálukat egy fiatalabb, jól kinéző srácra, hiába nincs egzisztenciája és pénze. vszínű csak szexre és titkos szeretőként kellene nekik, de azért kellene ... és nincs is ebben semmi rossz.

2021. okt. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!