Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetnék ellene?

Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, most szeptemberben kezdtem el a gimnáziumot. Izgulós típusként már első nap görcsben állt a gyomrom, s nem is sikerült jól, mert otthon már fejem adtam egy kiadós bőgésre. (Ekkor könyörögtem, hogy had mehessek másik iskolába, igen, már itt rossz előérzetem támadt.) Tudniillik, nem vagyok túl barátságos, inkább az az önizalomhiányos kis senki, aki csendben rajzolgatva megbújik a sarokban, és alig várja, hogy otthon önmaga lehessen. Nem szeretem minden adandó alkalommal megigazítgatni a hajam a tükörben, sőt, nagyon bele sem merek nézni, mert tudom, hogy nem tetszene, amit látok. Nincsen hatvanezer ruhám, és az éjjel-nappal megállás nélkül dolgozó nevelőapám keresete is alig üti meg a lécet. Segélyeken élünk, édesanyám pedig otthon van a kétéves húgommal, a másik szerencsére már óvodás, és nincs annyi baj vele. A problémám pedig az, hogy nem tudom, mihez kezdhetnék, mert biztos vagyok benne, hogy lenéznek az osztály- és iskolatársaim. Hallom, ahogy kibeszélnek a hátam mögött (vagy akár mellettem is), ahogy nevetnek, és egész nap szorongok emiatt. A szüleim, azt mondták, csak beképzelem, mert semmi magamba vetett hitem nincsen, de én tudom, hogy mindig én vagyok a nevetés és a kibeszélés tárgya. Miért csinálják ezt? Mi jó nekik ebben?

Mellesleg barátaim sincsenek annyira (azt hiszem, ez egész könnyen leszűrhető volt), bár néha beszélgetek egy-két osztálytársnővel. Akik meg szimpatikusak lennének, a másik csoportban vannak (az osztályunk két részre van osztva).

Szóval, mit kellene tennem? Összeszorított fogakkal tűrnöm, és elviselnem ezt az öt évet? Mert lassan úgy érzem, megőrülök, pedig alig telt el két hét.



2014. szept. 17. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden kezedet nehéz- van egy ilyen közmondás.

"mert biztos vagyok benne, hogy lenéznek az osztály- és iskolatársaim"

Nem vagyok biztos ebben, de aki lenézi a másikat, az baj, azzal nem kell törődni, az nem a te hibád, az övé.

Jobb lesz. Hétvégén jó lenne, ha a természetbe ki tudnátok menni - a szépsége feloldja ezt a szorongásod. Az is jó, ha rajzolsz sokat, abból később még lehet valami. Írjál naplót, és mindenképp gyakorlod magad valamilyen kifejezésformában, akkor oldódni fognak a gondjaid is. Ha van valahol drámajáték,színjátszó, próbáld meg- nagyon segíti a világ és önmegismerést! Mit szeretsz csinálni? Rajzolni? festeni? lehet, hogy ilyen kört kéne keresni, ahol ezeket támogatják, tanítják, ott találnál hasonló érdeklődésű társakat.

2014. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk, mert én is most kezdtem el a gimnáziumot és nekem sem megy zökkenőmentesen. Az én fejemben is megfordult az iskolaváltás, de arra jutottam, hogy ha én ide akartam jönni, akkor ezt mások nem ronthatják el nekem. Szerintem próbálj olyanokkal barátkozni, akikkel jól kijössz, és megértenek. Ha pedig nincs ilyen, akkor lehetnek barátaid más osztályokból is, de az sem szégyen ha egyedül vagy. Az iskolába úgyis tanulni megy az ember, nem bandázni. Szerintem is írj naplót, én azt tettem, és egy-két dolog és név módosításával könyvet is lehetne belőle írni. Én sokszor írok olyanokról, amik bántanak, vagy olyanokról, amiket szeretnék elérni. Sokszor írok kitalált dolgokról is, mert így könnyebb elviselni a saját életemet. Nem kell, hogy ugyanúgy öltözködj, mint a többiek, egy fiú sem kíváncsi 20 teljesen ugyanolyan lányra. Azt ne feledd el, hogy az, hogy te más vagy, azt távolról sem különcséget jelez, hanem azt, hogy különlegesebb vagy a többieknél, kitűnsz a tömegből. Az ilyen emberekre vár igazán szép jövő, nem csak olyan, hogy ,,na így talán kihúzom a nyugdíjig". Amúgy ha nagyon zavar, hogy távolságot tartanak veled a többiek, akkor legyél te kezdeményezőbb, menj oda beszélgetni meg ilyenek. Nekem ez részben bejött. Most nem a legnépszerűbb lányok barátja vagyok, ha három másiké, akikkel jól megvagyunk. Kívánom, hogy neked is sikerüljön barátokat találni!
2014. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Te komolyan azt hiszed, hogy egy 100-200-400 emberből álló közösség egész nap rólad beszél? Hogy nincs más témájuk, csak te? Szerintem te nem vagy annyira fontos nekik, mint a pasijuk, telefonjuk, fészbukjuk, stb. Te egy vagy a sok közül, pont olyan, mint a többi. Azoknak is van pattanásuk, ülnek a vécén, vannak szar napjaik, veszekszenek a szüleikkel, stb. Ha viszont azt érzed, hogy mindenki téged figyel, az már kóros. Kérj segítséget, vagy nagy ívben szard le a többieket. Mit számít egy idióta lány véleménye? Te te vagy. Szedd össze magad.
2014. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!