Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok ennyire szerencsé...

Miért vagyok ennyire szerencsétlen? Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Hihetetlen, még ezt a kérdést is félve írom ki... :D

Szóval, vagyok én, ifjú felnőtt, lassan egy éve ugyanazon a munkahelyen. És egyszerűen nem tudok kommunikálni a többiekkel. Ha egy emberrel kell szemtől szembe az még csak-csak, bár közben feszengek, hogy mit kellene mondanom. De ma pl kis ünnepség volt, mindenki az asztal körül és egyszerűen nem tudok hozzászólni az események folyásához. Konkrétan annyira láthatatlan vagyok, hogy az asztalhoz is majdnem elfelejtettek odahívni. Ez a hé, mintha valaki még nem lenne itt, hát ki lehet az, ja igen, ő esete. Mondjuk nem csak a munkahelyen van ez, régebben suliban is így volt. Meglehet, azért mert kisebb koromban gúnyolódások rendszeres céltáblája voltam a kinézetem miatt. Sosem volt 1-2-nél több barátom, most már lassan annyi sem. És egyszerűen nem tudom, mit tehetnék ez ellen. Olyan gátlásos vagyok, hogy az valami hihetetlen. Most épp egy nagy semminek érzem magam. Szerintem észre sem vennék, ha holnap elfelejtenék dolgozni menni. :D És nem tudom, mitévő legyek. Kiírtam ezt a nem is épp kérdést, inkább helyzetleírást, hátha tud valaki épkézláb ötletet adni. De már annak is örülök, ha valaki elolvassa. :)



2014. szept. 18. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Én is ilyen vagyok, nagyon gáz... :D

Az a baj velem, hogy amíg nem jön oda hozzám valaki, hogy na mizu, barizzunk akkor nem is lesznek haverjaim. Mert én nem tudom hogy kezdjem ezt el, ha odamegyek, hogy mi a helyzet, hogy vagy akkor egy semmi, jól a válasz és ennyi... Ha meg érdeklődöm furán néznek rám, hogy na most mit akarok... :D

Borzasztó ilyen életképtelennek lenni :D

2014. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kiyoko22 ***** válasza:
76%
Szia! Én velem is ez a helyzet (bár én még csak középiskolába járok). Már megtaláltam a megoldást ami segít ezen (legalábbis nekem működött): Az embereknek sokkal szimpatikusabb, ha mosolyogsz (ezzel sokmindent el lehet érni), és az sem árt ha csak úgy odamész néha egy kissebb-nagyobb társaságba, az elején még nem kell beszélgetni, csak hallgatod a többieket és egy idő után akaratlanul is becsatlakozol (bár itt sem árt a mosolygás). Remélem segítettem, SOK sikert! ;D
2014. szept. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

+1, aki elolvasta :)

Ha iszol alkoholt akkor is ilyen vagy?

2014. szept. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Én is ilyen vagyok. Ez miatt nincsenek barátaim, nem volt még barátnőm. Depressziós lettem, már szinte semmi nem érdekel, csak vagyok, mennek a hetek, hónapok, évek magányosan, beleörülök lassan.

26F

2014. szept. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Alapból rosszul indítasz az emberekkel akkor. Nem kell rögtön fú de jófejkedni, meg spannolni, de ha kedves vagy, MOSOLYOGSZ, apró dolgokban segítséget kérsz és megköszönöd szépen majd rákérdezel, hogy te esetleg miben tudnál az ő segítségükre lenni, úgy nem leszel olyan, mint szürke szamár a ködben. Ha csak megbújsz egy sarokban és várod a sült galambot... úgy nem tudom mit vársz mégis.
2014. szept. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. :)


#1 - Én is így vagyok. :D Odamegyek másokhoz, szia, szia..aztán körötte néma csend. :D Mondjuk lehet ennek egyik oka, hogy kevés korosztályombeli van. Én, mint 22/F egy negyvenes éveiben járó kolléganővel nem feltétlen tudom, miről lehet eldiskurálni. Úgy vettem észre, hogy az időjárás univerzális téma lehet ilyen esetekben. Ha nincs semmi, valahogy mindig előkerül. :D


#2 - Ez a mosolygós dolog jó lehet, köszönöm. Nehezebb már a mosolygás ennyi kudarc után, de most eldöntöttem, hogy holnap mosolyogni fogok. Na meg majd később is, hátha használ valamit. :)


#3 - Leteszteltem ma az ünnepségen, de nem hatott. Lehet, hogy több kellett volna. Bár annyi haszna volt, hogy akaratlanul is vigyorogtam. :D


#4 - Sokszor érzem én is így, folyton azon agyalok, mit ronthattam el. Meg persze a megoldásokon is gondolkodom, még ha nem is mindig könnyű.


#5 - Szoktam ily módon kommunikálni másokkal, segítek, akinek tudok és olykor nekem is elkél. Meg a szakmai ügyekben is el tudok beszélgetni. De mondjuk ha mesél a gyerekeiről vagy épp arról, hogy milyen napja volt, ott általában az egyetértésen és a bólogatáson kívül nem jutok tovább. :D

2014. szept. 18. 19:26
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Alapvető kommunikációs problémáid vannak akkor. Vegyünk pl. engem, a kollégáim minimum 10 évvel idősebbek, mindnek gyereke van. Mikor emsél róla, hogy pl. most kezdi a kisfia az ovit, akkor reagálj. Hogy tetszik neki? Hogy megy a beszoktatás? Hogy érzi magát? Anyukának hogy megy lelkiekben? Ha nagyobb a ygereke és sportol valamit, vagy hobbija van, akkor lehet a legutóbbi evrsenyéről, sikeréről kérdezni, hogy teljesí az iskolában, mióta csinálja, iylenek.

Azt vedd észre, hogy ezek mind olyan kérdések, amikre nem lehet igen/nem választ adni. Ha mesél róla, érts vele egyet, hogy hűha, milyen ügyes, micsoda szép sikert ért el, biztos büszke rá. Ez mind-mind olyan dolog, amit a másik fél szeret, büszke rá és rohadtul legyezi a hiúságát, hogy beszélhet róla. Mindig-mindig olyanról kérdezd az elején, amiről örömmel mesél, amit SZERET, sokkal könynebb egyfajta kötődést kialakítani.

2014. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Velem is ugyanez van, pedig én elég kezdeményező és beszédes vagyok. De valahogy csak olyan emberekkel kerülök össze, akikkel semmi közös érdeklődésem sincs. Meg azért olyan bátor nem vagyok, hogy beálljak a társaság közepére szónokolni, főleg úgy, hogy nincs közös érdeklődésünk. Én próbálok magammal tisztába kerülni, sokat foglalkozok az önismerettel, mert amíg magammal nem vagyok rendben, addig az emberekkel se fog menni a barátkozás.
2014. szept. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Juj velem is ez vanXD. nagyon rossz, én is csak ott vagyok, de egyszerűen nem tudok semmihez sem hozzászólni.

Tanácsot nem tudok adni, mert én is ebben a helyzetben vagyok, és fogalmam sincs, hogy mit lehetne tenni.

22/L


Off: 26 éves srác, de hova valós vagy?

2014. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

A csoportos beszélgetés után kapj el valakit aki szinpatikusnak tűnt:

kérdezd meg hol vette a cipőjét, vagy bármilyen ruha darabját, dicsérd meg a haját, ha aktuális számodra kérd el a fodrász cimét. Válasz olyan témát ami semleges. Az átlag ember pozitivan veszi a nem feltűnő dicséretet. Vald be, hogy egy kicsit csendesebb tipusú vagy egy új környezetben.

Kívánom hogy sikerüljön a probálgatásod!

2014. szept. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!