Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van ebből kiút?

Van ebből kiút?

Figyelt kérdés
Pár hete szakítottam a barátnőmmel, 7 év után. Ő hagyott el, én még mindig szeretem, de ő nem akar már visszajönni, ezt elfogadom nem hívogatom. Tulajdonképpen csak ő volt nekem, senkinek nem nyíltam meg, csak neki. Már nagyon régen leépítettem az összes barátomat. Azóta nekik is komoly kapcsolatuk van és a legkevésbé sem kíváncsi rám senki. Úgy érzem más ember lettem, egy szocializálatlan esetlen ember lett belőlem, pedig azelőtt a társaság központja voltam bárhová is mentünk szórakozni, egy jó kedvű vidám ember voltam. Nagy hibát követtem el, hogy sem hobbim sem barátaim nem voltak mellette csak ő. Senki nem hallgat meg, senkinek nem tudom elmondani mennyire rossz, haragszok a barátnőmre is hogy elhagyott, haragszok mindenkire. Próbáltam túltenni magamat, de annyira zárkózott vagyok, annyira elfáradtam már, hogy nem látom értelmét semminek. Nem tudok már létezni sem, egy üres semmirekellő ember lett belőlem. legalább 10szer álltam már talpra, hogy elég a nyavalygásból, de nem megy mindig visszajutok ugyan erre a szintre. Úgy érzem egy ördögi kör, mivel nem lesznek barátaim ha rossz kedvű lehangolt vagyok, de nem leszek jó kedvű ha nincsenek barátaim. Lehetetlen, szerintem ezt feldogozni. Sokszor már azt sem értem, hogy aki egyedül van/volt eddig, az is ezt érzi? Minden nap megbirkózik azzal hogy nincs aki teljes szívéből szeretné őt? Hogy lehet ezt kezelni? Új élet? Ahoz meg pénz kell, de semmire nem tudok odafigyelni ha nincs senki aki támogat. Valaki írjonmár valami bíztatót, aki érzett már ilyet :D

2014. szept. 21. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Remélem ezzel tudok segíteni! Hallgasd, ne csak halld! :)


[link]

2014. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 GipszI ***** válasza:

Kezdj el emberek közé járni. Legyen valami olyan hobbid ami szociális (pl. tanulj meg táncolni, mondjuk salsa :) , ruházz be egy önismereti kurzusra, oda is emberek járnak stb. ).

Nem lehetetlen feldolgozni, de nem is lesz egyszerű.

Új élethez meg kell pénz, igen. Én is magamat támogatom. Mástól nem várhatod el hogy állandóan ott legyen mögötted.


Szóval: Hajrá Kovács néni! Ha már biztatót szerettél volna :)

2014. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Sokszor már azt sem értem, hogy aki egyedül van/volt eddig, az is ezt érzi? Minden nap megbirkózik azzal hogy nincs aki teljes szívéből szeretné őt? Hogy lehet ezt kezelni?"


Igen hasonló az érzés, azért van ennyi nyavajgó kérdés az oldalon magányos emberektől. És nem az a rossz, hogy nincs aki szeressen, hanem az, hogy neked nincs kit szeretni. Az is a magány állandó velejárója, hogy vagy végigtelefonálod egy héttel előre az ismerősi körödet ha akarsz valami programot, vagy elmész egyedül. Hogyan lehet kezelni? Szarul, de büszkén. De megnyugtatlak a barátnőd sokkal nagyobbat szívott ezzel a szakítással mint te, csak ő még nem jött rá.

2014. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1: Nagy forma vagy, köszi, segített :D


2: Közhelyes amit írtál, viszont igaz... Köszi


3: Extra kösz, szerintem te tényleg érted miről beszélek és már az is sokat segít, hogy ezt érti valaki :D

2014. szept. 23. 19:36
 5/7 A kérdező kommentje:
3as, szerintem is nagyobbat szívott ezzel, de azt kifejtenéd, hogy te mire alapoztad ezt a kijelentést?
2014. szept. 23. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:
A nőknek gyorsabban ketyeg a biológiai órájuk, mint nekünk. Egy férfinak annyi ideje van mint a tenger, ha családot akar alapítani, egy nőre ez már nem igaz. Egy nő esetében egy hét éves kapcsolatot felrúgni nagy luxus. Persze ez az én személyes véleményem, de láttam már nőket, akik így tették tönkre az életüket. Persze lehet, hogy rájön az ember, hogy nem a megfelelő ember van mellette, de hét év után?
2014. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Régebbi kérdés, de azért írok én is, hátha valaki látja. Ez a kérdés az egyetlen ahol magamra ismerek, és centire ugyan ez történt velem. Azelőtt társasági ember, de asszony mellett szép lassn minden leépült minden. Nekem neurológiai betegségek miatt a kapcsolat vége fele küzdenem kellett hogy ne veszítsem el, mert persze miatta, csak ő maradt nekem. Olyan szívtelenül dobott ki, hogy akkor jöttem rá, sosem szeretett az évek alatt. Ez rátett mindenre, és rengeteg gyógyszert kellett szednem, hogy ne menjek teljesen tönkre, persze orvosi utasításra. Lassan helyrejöttem, a gyógyszert elhagytam, de még mindig a tudatomban motoszkál az, hogy több év játék voltam valakinek, meg persze anyagi és műszaki támasz. A kiút, hogy annyira lefoglaltam magam, hogy egy másodpercem se volt gondolkozni a nyomorúságomon, minden percnyi szabadidő visszaút a pokolba. Legyen egy célod, de valami elképesztő, ne csak hogy veszel tejet. Amellett szerencsére extrovertált személyiségem miatt kialakulgatnak kapcsolatok, de a mai trend szerint ezek nem lesznek bennsőségesek. Az emberek nem kötnek mély érzelmi kapcsolatot, de már semelyik párkapcsolatban se. Ez erőt ad, hogy én legalább régivágású vagyok és tudok szeretni, tudok érezni. a közhely szerint mindenki papolja hogy talpra kell álni. Na azok ilyet nem éltek át. Én tapasztalatból mondhatom, hogy nem kell talpra állni, mert onnan csak bukni lehet. Inkább elindulni kell akár kúszva :) és megtalálni az utad. Meghát a mondás úgy tartja, ha padlóra kerülsz, legalább felszedsz onnan valamit :)
2014. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!