Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányos emberek, megírnátok...

Magányos emberek, megírnátok nekem a történeteteket?

Figyelt kérdés

szívesen meghallgatnék bárkit, akár itt, akár privátban, olyanokat is, akik beletörődtek a sorsukba, de olyanokat is, akik küzdenek ellene. (persze segíteni nem nagyon tudok senkinek, csak jó lenne tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül.)

tényleg, bármi érdekelne, hogyan terelitek el a figyelmeteket, hogyan jutottatok el idáig, vagy amit szeretnétek elmondani


2014. szept. 29. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mondjuk lehet nevetségesen hangzik, hogy magányos vagyok, de ha úgy nézzük tényleg az vagyok. 17 évesen sajnos nincs igazán jó barátom. Vidéken élek, érdeklődési köröm a mezőgazdaság, traktorok, haszonállatok. Így már emiatt is lenéznek, nem foglalkoznak különösebben velem. Még a kapcsolatokban sem vagyok szerencsés, ha tetszik egy lány, az biztos hogy viszonzatlan lesz. Az amúgy is kevés szabadidőmet a lovammal töltöm jórészt, és a mezőgazdasági munkákkal.
2014. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1: én szeretem azbolyen parasztokat :)(itt a paparasztot pozitívként, a szó eredeti értelmében használom)


Kedves kérdező!

Én csupán csak pályát tévrsztettem.

Humán beállítottsággal elmentem egy műszaki suliba, majd egy gazdasági suliba amit otthagytam és most szellemi (inkább műszaki irányú) munkát végzek.

És jelenleg ez a legkisebb problémám. :D

2014. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam úgy alakult ki, hogy 6 éve, (egyébként pontosan a születésnapomon) elvesztettem az édesanyámat, aki már akkor évek óta gyógyíthatatlan betegségben szenvedett, szóval mondhatjuk úgy, hogy nem ért váratlanul, de mivel végig otthon volt és nem kórházban, szörnyű volt végignézni a leépülését. Onnantól kezdve pedig olyan szinten elzárkóztam a külvilágtól, hogy szinte lehetetlen volt hozzám közel férkőzni. Ráadásul ez pont a tinédzser korszakomban történt, a legproblémásabb időszakban... Nem barátkoztam, mogorva, lehangolt, piszkálódó voltam, mint egy nagy tüskés gombóc, aki mindenkit megszúr, aki a közelébe kerül. Így aztán, ugyan bevallom, meglepően nehezen, de sikerült leépítenem, totálisan lenulláznom az emberi kapcsolataimat. Gyakorlatilag jártam suliba, de azon kívül csak vegetáltam. Aztán meg eljött az az időszak, mikor hihetetlen nagy űrt kezdtem el érezni, és hónapokon keresztül egész estéket átsírtam, mert annyira nagyon egyedül éreztem magam. És mivel így álltam hozzá az akkori osztálytársaimhoz ez a kép maradt meg bennük végig, egész gimnázium alatt(alsóban is egy osztály voltunk), tehát már nem barátkoztak velem. Azóta már elkerültem egyetemre, és szerintem egész idő alatt bár kicsi a változás, de hatalmas utat jártam be. Még mindig képtelen vagyok bárkiben is megbízni, soha nem éreztem azóta sem, hogy valaki feltétel nélkül elfogad, és mivel ez az alapja egy barátságnak/párkapcsolatnak, így ez még mindig korlátoz nagyon. De igazából annak ellenére, hogy totálisan kilátástalannak látom, folyamatosan próbálkozok. Ezt a tini-kori csipkelődök, kicsit bunkó vagyok dolgot teljesen levetkőztem pl, sőt, imádom az embereket, és lettek ismerőseim/haverjaim, akikkel néhány szót bármikor tudok váltani, ha találkozunk, és talán ők már tudnak barátként is gondolni rám, sajnos az én részemről ez nem igaz... De ha nem küzdenék nem lenne semmi értelme az egésznek... Na ez az én történetem. Remélem egyszer te is kilábalsz belőle:)
2014. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2014. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a szociális fóbiám miatt jutottam magányos sorsra, de még a családi problémák, önbizalomhiány, alig beszélés, is az okai. Nincsenek barátaim, nem beszélek szinte senkivel. Teljesen bezárkóztam.

Nem törődtem bele a sorsomba, de egy ilyen unalmas, szófukar emberre nem kíváncsi senki.

26F

2014. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Én tizenévesen rájöttem hogy túl nagy az orrom és hogy csúnya vagyok. Magamba fordultam nem barátkoztam. Egy csomó dologból kimaradtam. A suli végeztével teljesen magányos maradtam.Csak 1-2 év után jöttem rá hogy ezzel mekkora hibát követtem el. Próbáltam barátokat szerezni a neten jól ment de utána megint felütött a fejemben a gondolat hogy én nem kellhetek senkinek.

Ha van kedved írhatsz privátba.

2014. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Furcsa módon az enyém nagyon hasonlít #3-aséra, de sok különbség is van. Általánosban mindig piszkáltak, mindig én voltam a gyenge akit mindenki eltudott nyomni. Bevallom kicsit visszahúzódóbb, lemaradottabb voltam mindig is. Féltem kint lenni szünetben, mert bántottak, féltem hazamenni, mert utaztak rám. Akkoriban még nem értettem, hogy mit jelent a rasszizmus, de a kisebbség akik valójában többség voltak gyűlöltek, rasszista jellegű dolgokat kiabáltak rám. Kicsit ironikus, de később én magam is utálni kezdtem őket és olyan lettem mint ők előítéletes. Általános 8.ban tudtam meg, hogy apám súlyos beteg és meg fog halni. Rossz tanuló voltam és még a saját szüleimtől se kaptam szeretet sőt.....

Ugyancsak 8.-ban műtöttek meg ami miatt utána féltem rendesen testmozgást végezni, pedig az volt amit igazából szerettem a legjobban. Alig vártam, hogy eltűnjek általánosból és gimiben majd minden más lesz. Eleinte elég jól alakultak a dolgok, a gimi első félévében sok tárgyból 4-es tanuló voltam, az osztály tagjának éreztem magam. Aztán utol ért a balszerencse, ismét elkezdtek kinézni, ismét én voltam a nevetség és utálat tárgya. Az eredményeim leromlottak, féltem kimenni a folyosóra, többször öngyilkos próbáltam lenni. Eltávolodtam mindazoktól akik közelebb álltak hozzám, féltem, hogy csak idő kérdése és ők is ellenem fordulnak. Elkezdtem gyűlölni mindenkit, saját magamat is és már nem láttam kiutat. Egyik nap az osztályban megakartak szégyeníteni, kukát rám dobni, befesteni, nem tették meg ugyan, de egyre inkább úgy éreztem, hogy megfogják. Valami ünnepségre kellett készülni és az emberek bohócot akartak belőlem csinálni, de mikor szinte mindenki ellenem fordult egy lány osztálytársam megvédett és segített nekem, megfogta a kezem. Furcsa módon belül szinte üres voltam és nem értettem, hogy mi történik, miért csinálja, csak a gyűlöletet láttam. De valahogy reményt adott, mert mikor legközelebb rám tört egy nagyon erős öngyilkos vágy, még most is emlékszem milyen hevesen vert a szívem azt hittem ott vége lesz, a kés a kezemben, erősen lendítettem a karom, hogy szíven szúrjam magam. De hirtelen valahogy reményt éreztem, hogy jobb lesz később ha harcolok jobbá tehetem az életem. Aztán lány aki segített elvesztette a szüleit én pedig bizalmatlan és érzéketlen voltam és nem tudtam neki semmit mondani, semmit tenni érte. Az öngyilkosság után a gyűlöletem is eltűnt és zavarodott voltam, nem tudtam mit kellene tennem, teljesen elzárkóztam minden elől. Gimi után okj-s képzésre mentem ahol ebből a fagyott állapotból elkezdtem feloldódni. Érdekes módon befogadtak és az első évem nagyon jól telt, talán túlságosan is jól, mert a folytatás megint ugyan úgy végződött, mint előtte. Apám állapota rosszabbodott, a szüleimmel eleve furcsa volt a kapcsolatunk, nem voltak barátaim, akiket pedig azt hittem azzá tehetek ellenem fordultak és szekálni kezdtek.

A másod év szenvedés lett, az öngyilkosságról ugyan lemondtam és a gyűlöletem is eltűnt a semmivé lett, de szenvedtem. És ismét egyedül voltam csak szabadulni akartam onnan is, aztán jött az egyetem. Első évben meghalt az apám, aztán lebetegedtem és lefogytam, ugyan az évek során lett 1-2 haverom, de néha eltávolodom tőlük. Ha az ember megégeti magát a tűzzel akkor utána nagyon óvatos lesz, kerülöm az embereket és képes vagyok levegőnek nézni őket. Érdekes módon könnyen eltudok beszélgetni mindenkivel és elég jó emberismerőnek tartom magam azóta, de nem tudok a közelembe engedni senkit. Furcsa amikor ismeretlen emberek elkezdenek beszélgetni velem, annyira idegennek tűnik az egész. Mostanában publikálni kezdtem dolgokat és ettől remélek változásokat, szerencsére már az emberek véleménye nem érdekel akár az egész világ is lehetne ellenem.

Egyenlőre úgy tűnik, hogy nekem csak a magány jut és egy senki maradok, de a történetemnek még nem fejeződött be, addig nincs vége amíg nincs vége(it's not over until it's over).

2014. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én történetem óvodában kezdődött, ott voltam először kiközösítve. Általánosban már szóba álltak velem, de igazából sose fogadtak be, mindig is én voltam a fekete bárány. Mindig is osztályon kívül voltak barátaim, de ők is olyanok közül kerültek ki, akiket mindenki utált és lenézett. Nagyon a periférián voltam mindig is. De sokkal jobb volt barátokkal kiközösítve lenni, mint egyedül, talán még azt is mondhatnám, hogy jól éreztem magam, boldog voltam, a többiek meg nem érdekeltek. Gimiben is ugyanez ment, akkor is a perifériára szorultam pár emberrel és tök jó volt, pedig utált az egész iskola. A baj ott kezdődött, amikor ez egyik pillanatról a másikra eltűnt és egyedül maradtam, mert az összes barátom, akivel együtt lógtam, vagy megbukott, vagy átment másik suliba, vagy leérettségizett, vagy másik osztályba került át. Én pedig teljesen egyedül maradtam. Ráadásul a családban is gondok voltak világ életemben, de akkor meg különösen. Majdnem elváltak a szüleim és akkora balhék voltak, hogy féltem hazamenni. Apám terrorizált, anyám az összeomlás szélén volt és egy idő után én is. Érettségikor pedig sikerült apámnak elérnie a célját, mert teljesen összeomlottam. Örülök, hogy egyáltalán sikerült leérettségiznem. És mivel kifordultam magamból, ezért elveszítettem az értékes embereket, akik talán még ma is a barátaim lennének. Folyamatosan ittam és buliztam és nem érdekelt semmi. Mindig is voltak céljaim, ambíciózus voltam, de akkor minden összeomlott és elkezdtem hanyagolni az iskolát. Az érettségi utáni sulit félbe is hagytam, mert már olyan szinten szét voltam esve, hogyha nem buliztam, akkor csak feküdtem az ágyban és vegetáltam. Csupa olyan ember szegődött mellém, akik a barátaimnak mondták magukat, de csak kihasználtak. Végül mások segítettek nekem ebből kimászni, egyedül szerintem nem bírtam volna. Lehet, alkoholista lennék, vagy öngyilkos, nem tudom, de elég durva belegondolni, hogy ennyire gyenge is tudok lenni. Még most is próbálom kiheverni ezt az időszakot, nehezen megy. Persze a régiek közül senki nem maradt meg, se gimis, se gyerekkori, semmilyen más barátom nincsen, csak pár új ember, de ők vagy netes barátok, vagy alig találkozunk. Szóval sokat vagyok egyedül. Azóta elvégeztem egy sulit, ott se találtam barátokat...de ami azt illeti, nem is voltam alkalmas semmilyen barátkozásra, mert még mindig ramatyul voltam lelkileg. Most se vagyok jól, de össze se lehet hasonlítani azzal a helyzettel. Most egyetemre járok, nemsokára végezni fogok vele, de természetesen itt se találtam egy barátot se. Nem is beszélek senkivel. minek, amikor nincs bennünk semmi közös? Még önállósodni se tudtam, meg igazából úgy érzem, nincs is semmi értelme, mert semmilyen kapcsolatom nincs a külvilággal, nem várna odakint senki, még jobban egyedül lennék és nekem ez nem hiányzik. Most a munkámmal törődök sokat, meg azzal, hogy rendbe tartsam magam lelkileg és helyrehozzam magamban a múltat, mert az még nem sikerült.
2014. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Egy tanulságos történetet mesélnék, ami nem egy happy end. A kezdetek, sok barát, barátnőkkel nemvolt sosem gond, harcművészetet űztem, tagja voltam pár jó közösségnek. A romló jegyeim miatt a szabadidős dolgaimat átvette a tanulás, de nem nagyon, csak a harcművészetet abbahagytam pl, kevesebb mászkálás stb. Barátok voltak, egy mindenkiért mindenki egyért, stabil kapcsolat. A drága barátné kezdett elmarni sokmindenkitől, de szerettem és nem volt gond. A barátok hátbaszúrtak anyagiak miatt, pedig többet tettem értük mint bárki a világon. Kezdtek enyhe mentális betegségek előjönni, barátné elhagyott persze, és mivel rajta kívül nem volt senkim már, így a padlóra kerültem. Most ott tartok, hogy nők rám sem néznek, emberek elsétálnak mellettem. Kifelé forduló személyiség vagyok, nem vagyok fapofa, nem savanyúcukor, de csak felszínes kapcsolatok alakulnak ki,mmax 10 perc beszélgetés és csá. Aki ismert az tudta, hogy mindig jókedvű meg segítőkesz voltam. Mivel már nem járok kb sehova ez csak fokozza a rosszat, mennék százfele, de megesz a magány bárhova is mennék egyedül. Végső tanulság, hogy a csúcsról van egy gyors út a padlóra. Jól nézze meg az ember ki veszi körül, manapság annyit változott a világ, hogy nem lehet bízni senkiben.
2014. szept. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én szintén úgy érzem magányra kárhoztattam ezért igyekszem magam elfoglalni hogy távol tartsam magam az egyedüllét negatív hatásaitól. Nálam az ok valószínű abban keresendő hogy bár megértem az emberi érzelmeket belőlem ezek hiányoznak. Ettől függetlenül azért jól alkalmazkodom a környezetemhez, de hiányzik valaki aki hozzám hasonló gondolkodású, mert így mindent magamban kell tartanom.
2014. szept. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!