Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindenhonnan kilógok a sorból...

Mindenhonnan kilógok a sorból és már nem bírom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok, hatodikos. Korán érő típus voltam, de az a fura, hogy nekem a testem és a lelkem, elmém ugyanolyan tempóban ért (míg ez a korosztályomban nagyon, nagyon ritka.) íÍgy gyakorlatilag negyediktől kezdve teljesen elkülönültem a többi embertől, egyszerűen senkivel sem találtam meg a közös hangot, se iskolában, se edzésen, se máshol. Ezért is akarok elmenni hatosztályosba, hogy új közösségbe kerülhessek, na meg azért ez az osztály nagyon visszahúz a tanulásban. De egyszerűen már nem bírom, annyira fáj, hogy egyetlen barátom sincs már harmadik éve; vagyis volt egy, de igazából ha neki beszéltem róla ezekről, egyszerűen nem tudott megérteni. Annyira gyerekes itt mindenki, olyan hülyék, konkrétan tök különc vagyok. És ne mondjátok, hogy mindenki így van vele meg hogy ilyen a tinédzser kor, mert tuti nem így van. Ma hazafelé a dokitól beszélgettem egy kicsit erről anyukámmal és majdnem elsírtam magam, komolyan, éreztem hogy valami mindjárt elszakad ott belül. Mi a fenét tegyek? EGYEDÜL VAGYOK.

2014. okt. 22. 17:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyakran tapasztaltam, hogy a korosztályomban érettebb vagyok az átlagnál, a kommunikációban ez azonban általában nem okozott sosem akkora gondot, hogy ne lettek volna olyan emberek, akikkel megtaláltam a közös hangot. 12 évesen írásstílus alapján is látszik, hogy jóval előrébb tartasz a korodnál, szerintem nem ártana idősebb korosztállyal ismerkedned.
2014. okt. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
57%
Van egy rossz hírem, ez felnőtt korban ugyanígy lesz. Az emberek többsége végtelenül felszínes, aki meg nem, az sem meri kimutatni, mert a felszínesek ezt gyengeségnek titulálják, és eltapossák, megalázzák. Ez van, szar a világ.
2014. okt. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Ha idősebbekkel próbálok szóba elegyedni, akkor 1. vagy nincs bátorságom megszólítani őket 2. nincs közös téma 3. csak néznek rám, hogy egy 12 éves kiscsaj mégis mit akar...?


Komolyan nem tudom, mi legyen.

2014. okt. 22. 17:54
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, akkor írj, kíváncsivá tettél :) Egyébként igen, 12 évesekkel általában nem szívesen állnak szóba az idősebbek, pont azért, mert nem "normális" ha valaki ilyen idősen az ő korosztályuknak megfelelő szinten áll. Persze ezt a nem normális dolgot inkább pozitívumnak kell felfogni, semmi negatív célzat nincs benne, az csak jobb, ha érettebb a felfogásod.
2014. okt. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy keress. olyan embereket mint te, érettebbeket az áltagnál, komolyabbakat.

Én is kissé komolyabb vagyok a korosztályomnál, és bár nincs sok barátom, néhányat mégis sikerült találni, akik hasonlítanak hozzám.

Amúgy írhatsz nekem is, ha szeretnél.

2014. okt. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
95%

Manapság sajnos ez a normális, mert ahhoz vannak szokva az emberek hogy ha valaki 12 éves, akkor agyilag 0, viszont vannak helyzetek amikor nem így van, ez a patthelyzet. :/

Én is korán érő tipusnak mondhatnám magam, és most hogy ezt a kérdést olvastam megfordul a fejemben a kérdés hogy lehet ez miatt nincsenek normális baráti kapcsolataim. Egy jó ideje tart nálam ez a depi korszak, és sajnos én is most jöttem rá valamire, erősnek kell lenni és mindig pozitívan gondolkodni, különben egy idő után azon fog járni az agyad hogy úristen mennyi időt elpazaroltam magányosan, nem hogy tettem volna érte. Nem biztos hogy így lesz veled de inkább leírtam hátha számít valamit. :)

2014. okt. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
94%

Ne keseredj el, ez átmeneti állapot, én is ilyen voltam a Te korodban (én most 73 éves vagyok). Később, néhány év múlva fogsz találni hozzád való barátokat, ismerősöket. Inkább használd ki azt az előnyödet, hogy érettebb vagy a kortársaidnál, és műveld magad sok olvasással, tájékozódással. Esetleg ha van a családban nálad idősebb testvér, unokatestvér, nagynéni stb. velük is próbálj kommunikálni.

De az is lehet, hogy nem csak a túl korai érettséged a problémád, hanem a kapcsolatteremtési készségeddel is lehet gond, t. i. egy nagyobb közösségben mindig van legalább egy kicsit hozzánk hasonló ember, a kérdés csak az, hogy megtaláljuk-e vele a kontaktust. Azt a felnőtt életben is tudni kell kezelni, hogy az ember sokszor nálánál sokkal "egyszerűbb" lelkületű emberekkel van körülvéve (pl. munkahelyen), s ez nem megoldhatatlan feladat. Sokkal nehezebb lenne a helyzet, ha Te lennél a legkevésbé érett a környezetedben.

2014. okt. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Értem. Megpróbálom kibírni valahogyan és várni. :/ Köszönöm a rengeteg választ.
2014. okt. 23. 12:16
 9/33 anonim válasza:
100%
Ha ezzel kapcsolatosan esetleg szeretnél beszélgetni vagy nem úgy jönnek össze a dolgok nyugodtan írhatsz. :)
2014. okt. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár már vagy három emberre írtam rá és jelenleg úgy érzem, megtaláltam a dolgot, amivel átvészelhetem ezt az egészet. De nem felejtem el, ha kellene. :)
2014. okt. 23. 12:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!