Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti már voltatok úgy, hogy...

Ti már voltatok úgy, hogy mindenhonnan ki vagytok utálva?

Figyelt kérdés

Én egész általánosban ki voltam és gimiben se én voltam a kedvenc osztálytárs, de ott már a végére félelemből benyaltam magam a közösségbe úgy, hogy nem adtam önmagam, úgyhogy ott nem bántottak. Előtte mindig rózsaszínbe jártam, kislányos voltam, miután így megtörtem viszont elkezdtem feketébe járni és teljesen megváltoztam. Voltak családi problémáim is, úgyhogy sehol nem volt nyugalmam, mert otthon is állandóan bántottak a szüleim, minden napra jutott egy veszekedés. volt, amikor hajnali 3-ig ment a sírás és az üvöltözés a szüleim között, amibe engem is belevontak, mert már nem bírtam tőlük aludni, amikor másnap suli volt és sírva könyörögtem, hogy hagyják abba. Akkoriban teljesen megtörtem. Ezt még megspékelte az is, hogy gimi végére a szüleim ki akartak tenni az utcára, mert megromlott a kapcsolatunk. Akkor teljesen összetörtem, végem volt.

Tegnap néhány dolog hatására előjöttek ezek az emlékek és azóta szörnyen pocsékul érzem magam. Mintha nem is a valóságban lennék, minden olyan idegen körülöttem. Mintha én nem is én lennék, hanem valaki más.


Ja, azt kihagytam az elején, hogy sose csúfoltak, meg köpőcsöveztek, mert azért bunyó járt a részemről, viszont az utálatot általánosban végig érezni lehet. Lenéztek és utáltak a többiek.


Hogy kell ezeket az emlékeket feldolgozni? Én már teljesen ki vagyok tőlük. Feldolgozni szeretném őket végre, mert már évek óta nyomasztanak, nem pedig elfojtani. Hogy lehet megakadályozni, hogy elfojtódjanak? Volt már valaki így? Sikerült feldolgozni?


2014. ápr. 11. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Én elfojtottam őket, és elmenekültem előlük. Működik. Most már több évtizede. Azóta sem hagyom, hogy gyengének lássanak, vagy hogy valaki is úgy viselkedjen velem még egyszer. Előnyös mellék eredmény, hogy azóta annyira erős lett a jellemem, hogy mindenhol irányító típus vagyok, és így több eséllyel kapok vezető beosztást. Néha még előjönnek, hogy milyen szar volt, de elhessegetem, mert tudom, hogy azóta sokkal erősebb vagyok, olyan vagyok, amilyen én akarok lenni, és bárki szívózik, azt kicsinálom.
2014. ápr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is elfojtottam egy ideig, de ez előbb utóbb megbosszulja magát. Lehet, hogy nem veszed észre, de belülről rágnak ezek a dolgok és ha bizonyos élethelyzetek kihozzák, akkor minden összeomlik.
2014. ápr. 11. 23:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet. Általánosban nekem sem volt igazi barátom, gimiben máig utálnak a legtöbben, szüleimmel úgymond semleges a kapcsolatom. Hosszan leírhatnám a sztorimat, lényeg, hogy volt benne üldözési mánia, depresszió, öngyilkossági vágy.


Nekem az volt a megoldás, hogy kerestem olyan csoportokat, ahol érdeklem az embereket, ahol szeretnek engem (és én is szeretem őket). Megtanultam arra koncentrálni, hogy aki szeret, az elfogad olyannak, amilyen vagyok, aki meg nem, annak a kedvéért nem fogok megváltozni. Megtanultam a figyelmemet azokra összpontosítani, akik tényleg szeretnek, és figyelmen kívül hagyni, akik nem. Pszichológushoz is járok 2 éve rendszeresen, sokat segített abban, hogy feldolgozzam a helyzetet. :)


Ha érdekel valami bővebben, nyugodtan dobj meg egy üzenettel. :)

2014. ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!