Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az ember agyába...

Miért van az ember agyába bekódolva, hogy ha nincs párja, akkor frusztrált legyen?

Figyelt kérdés

Most hirtelen én is emiatt vagyok frusztrált, pedig ha észérvekkel gondolkodnék, akkor nem kéne rá, hogy oka legyen. Ilyenkor nem tudok koncentrálni, nincs kedvem saját teendőimet és dolgaimat csinálnom, hanem helyette próbálom elterelni a figyelmemet játékkal vagy filmmel, ami viszont nem valami produktív tevékenység.


Azért vagyok egyedül, mert furcsa vagyok, nem tudok kommunikálni az emberekkel, valamint 22 éves létemre én még csak gyereknek érzem magam, ezért nem tudnék sokat nyújtani egy nőnek.


De nekem egyedül kell maradnom, ez a sorsom. De akkor meg miért vagyok frusztrált?


22/f


2015. jan. 15. 13:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mint minden embernek neked is jol esne ,ha valaki varna otthon, ha lenne kihez hozzabujnod stb.. mint minden embernek ! megtalalod majd a parod ne felj ! es ez teljesen normalis hogy ez igy erint teged .. minden ido kerdese!:) azert mert te azt hiszed ,hogy fura vagy masnak hidd el kelleno fogsz ha furan ha nem furan .. fel a fejjel!:)
2015. jan. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Na, ezen én is sokat gondolkoztam már. Leginkább azt nem tudom eldönteni, hogy ezt az igényt, melynek a kielégületlensége frusztrációt okoz, egy biológiai ösztön kelti bennünk, vagy pedig a társadalom neveli belénk életünk során.

Abban vagyok csak biztos, hogy még ha a génjeinkbe is van ez belekódolva valamennyire, a társadalom ezt biztos hogy felerősíti. Például ha mindenkinek 25 évesen lenne először párja, akkor nem hiszem, hogy ennyire frusztrált lennél, hogy neked 22 évesen még nincs.

Ebben biztos vagyok. A többit nem tudom.


Én 32 éves vagyok, 5 éve szingli, van egy egyre erősödő képzetem, hogy ez így is marad. Nem lenne ettől totál értelmetlen az életem, mert jól élek, kényelmesen, meleg családi környezetben a szüleimnél, csomó hobbim van, amik miatt ezer évig is szívesen élnék ezen a világon, csakhogy hódolhassak nekik, van elég lóvém, még a munkámat is imádom. Úgy saccolom az emberiség 99%-a nem él ilyen jól mint én. És mégis ott ez a frusztráció, csak mert az emberek többségének minden gondja-baja ellenére van magánélete velem ellentétben.

Néha arra gondolok babonásabb pillanataimban, hogy ha még ez is meglenne nekem, akkor már tényleg nagyon boldog lennék, és azt már nem érdemelném meg. Talán fura, de ez a gondolat némileg vigasztal.

2015. jan. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én csak mostanában vagyok kedvetlen, néha frusztrált és ideges. Belegondolva, ha lenne barátnőm, sokkal nagyobb lelkesedéssel csinálnék bármit is. Aztán lehet hogy ez alábbhagyna, de most nagyon hiányzik valaki, akihez odabújhatnék. 20/F
2015. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24 éves vagyok és több éve egyedülálló. Nem érzem fusztráltnak magam ettől. Majd jön az igazi. Talán ti azért érzitek ezt, mert nincs más az életetekben, ami lekötné a figyelmeteket, ami lelkesítene. Keressetek hobbikat, időtöltést. Az sem feltétlenül pozitív hozzáállás, hogy: "nekem egyedül kell maradnom, ez a sorsom.." Ha így gondolkodnék lehet én is fusztrált lennék. Tehát a kérdésre a válasz, általánosságban nincs belekódolva, csak egyes emberek saját maguknak kódolják bele, mert nem tudnak egyedül teljes életet élni, pedig nem lehetetlen. 24/L
2015. jan. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az egyszerű biológia is hozzá játszhat a frusztráltsághoz. Hiszen a szervezet utódokat akar nemzeni, és azt akarja, hogy a cselekedeteiddel is erre törekedj. Szerencsére nekem nincsenek ilyesfajta problémáim, a leghosszabb nőtlen idő , fél év volt.(Ha nem vesszük hozzá a gyerekkort persze).
2015. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Engem egyáltalán nem frusztrál, kicsit sem, hogy nem volt senkim eddigi életem során!


26F

2015. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bele van? Nem hiszem el, hogy ebből is kimaradtam...
2015. jan. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
29 éves vagyok, 10 éve nincs senkim, és egyáltalán nem vagyok frusztrált emiatt! Nem mindenki lesz frusztrált, csak aki meg van győződve arról, hogy önmagában nem ér semmit, mint ember, csak ha van mellette valaki más is.
2015. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én se vagyok frusztrált, de tény, h jobban éreztem magam, amikor volt egy csaj, hát majd lesz másik, vagy ő újra, ha Isten is úgy akarja
2015. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát mert társas lény az ember, jobb általába szorosabb kapcsolatba, mint egyedül. Én sokszor voltam frusztrált e miatt, mert aki épp tetszett nem kaphattam meg. Én 2 lánynak tetszettem, de nem jártam velük, frusztrál most is az nő hiány de évekig a családom is frusztrált, sőt ki is készültem e 2 dologtól, öngyilkos is akartam lenni. Nem mindenki ilyen mint itt is írták. Az emberek nagyon különbözőek, sokan képtelenek főleg nők egyedül lenni, akár olyannal is összeáll végül, akivel amúgy esze ágába se lenne, de kényszerből, mert nem bír egyedül.
2015. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!