Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is volt már így?

Más is volt már így?

Figyelt kérdés
Egyedül érzem magam, szinte mindig. Úgy érzem senki nem ért meg, senkinek nincs szüksége rám és soha nem is lesz. Mintha mindenki utálna, mindig úgy érzem, hogy én vagyok a röhögés tárgya és furcsa mód ez nekem nem rosszul esik, hanem felidegesít. És olyankor úgy érzem, legszívesebben szétvernék valamit vagy valakit, csak, hogy lenyugodjak és ilyenkor sírni tudnék. Aki volt már így vele az mit csinált? 15/L

2015. jan. 24. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokszor érzek így, különösen mostanában.

De szerencsére sikerült szereznem 1-2 barátot, ami nekem introvertáltságomból fakadóan elég nehezen megy és nem igénylek olyan sokat :D

"és furcsa mód ez nekem nem rosszul esik, hanem felidegesít."

De ha felidegesít, akkor rosszul is esik... Nem? Hiszen az idegességed oka. Nem azt akartad mondani, hogy nem szomorú leszel tőle?

Amúgy meg próbálok nem foglalkozni velük, elterelni róluk a figyelmemet más dolgokkal, zene (sokat javít a hangulatomon) és még jó pár dolog (lényegében azok a dolgok, amiket szeretek csinálni, kedvenc sorozatok nézése, stb). Gondolom iskolában történik a dolog amúgy.

Az a probléma, hogy az iskolában meg egyéb ilyen helyen gyakorlatilag muszáj elviselned őket, legalábbis a közelükben lenni egy bizonyos időben (órák, például).

És így hallani is fogod mit mondanak, meg minden.

Lehet jogosan érzed így mert tényleg így van, bár akárhogy is, ha megnyugtat, nem te tehetsz róla (bár jobb lenne tudni, mi miatt röhögnek rajtad, beszélnek ki, stb, akkor lehet jobban tudnánk segíteni).

"Úgy érzem senki nem ért meg, senkinek nincs szüksége rám és soha nem is lesz. " Ezt pedig verd ki a fejedből, szerintem simán lehetnek barátaid, olyan személyek akiknek tényleg fontos lennél és megértenének, elfogadnának téged, olyanok akik tényleg azok (a barátaid) és nem csak azt mondják :)

Csak egy kicsit nehéz találni, de nem lehetetlen!

2015. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de igen azt akartam írni :D vannak igazi barátaim persze 2-3, tudom nem is kell több, de néha mintha őket is idegesíteném már, az meg nem is biztos, hogy rajtam röhögnek (vagyis ezzel áltatom magam), csak mindig felém néznek, meg suttognak, ha a közelben vagyok, ezért gondolom :(
2015. jan. 24. 22:31
 3/3 klikkésjanem válasza:

Mint már írtad, a közeledben suttognak a barátaid. Biztosan a barátaid? Mármint komolyan meg kell állapítani, hogy számíthatsz-e rájuk, mert ha nem, akkor nagyobb gondjaid is akadhatnak később, mikor rájuk támaszkodnál a fenti kérdésben.

Egyébként velem is csináltak ilyeneket, és nekem a társaság váltás segített sokat. Az új körben tudtam mire kell odafigyelnem, hogy ne vegyenek észre azok, akik célpontot keresnek.(ilyen például, hogy ha körbeállnak és kérdezgetnek, kiállsz a körből és megkéred őket, hogy hagyjanak békén, vagy semmi olyat ne csinálj, amit ők nem tesznek - de ne utánozd őket, mert ha nem vagy a barátjuk, akkor megint csak kiszúrhatnak - és igyekezz az ő nyelvükön beszélni, ha velük vagy. Nekem például ez volt a legnagyobb bajom. Nem voltam elég flegma hozzájuk és ezért nem fogadtak el/ ez előfordul fordítva is. Szóval apróságokban keresd a hibát, amit majd orvosolni tudsz.

Ugyanakkor őszintén szólva, ha a meglévő társaságból vagy "kiközösítve", akkor rengeteg idő, mire ezek a változtatások ténylegesen javítani kezdik a helyzeted, mert sajnos amíg te vagy erre a szerepre kijelölve és nem találnak mást, addig akármilyen is leszel, nem fognak befogadni. <--- Na a felül írtak vannak akkor, ha a kérdésedet erősen értelmezem, de nem vagyok biztos benne, hogy konkrétan mennyire súlyos a gondod.

Akár egy mezei önbizalomhiány is állhat a háttérben és az vonhat magával minimális paranoiát. Ez esetben kezdj el foglalkozni egy olyan tevékenységgel/hobbival, amiről tudod, vagy sejted, hogy jó vagy, ez ad egy kevés/idővel több sikerélményt őket meg tojd le! :)

2015. jan. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!