Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti már álmodtatok arról, hogy...

Ti már álmodtatok arról, hogy szó nélkül lelépjetek külföldre?

Figyelt kérdés
Ha lenne rá módom az összes kapcsolatomat megszüntetném,mert minden ember akiket a legjobban szerettem csalódást okozott. kiábrándultam az emberekbôl...

2015. jan. 28. 09:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én megtettem, nem csak álmodtam róla, aztán meg átértékelve a dolgokat hazajöttem.

Sokkal többet kerestem kint, jól beszélek nyelveket, de NEKEM inkább itthon van otthon. Diplomásként diplomás munkakörbe, nem geccsolva, havi nettó 3000 eurót kaptam, ehhez képest harmadát se keresem itthon, mégis jobb itt nekem. Én ebből jobban kijövök itthon!


És nekem itthon se olyan rossz, mint ahogy sokan beállították, azt nekem. Ahogy 2010 óta reklámozzák, hogy itt mekkora a szaaaarság, a fenét! Van akinek nincs más lehetősége, és muszály kimennie, ha minimálbért keresnék, akkor lehet én sem jöttem volna haza, hanem még maradok egy ideig. De végleg tutti nem.


Igen csalódtam emberekben, szerettekben. Őket érdemes lecserélni, ha nem megy másként, ki kell menni egy évre külföldre. Azokat meg utána nem keresni, akik nem érdemelnek meg téged.


Szerintem tedd meg, menj ki max. Hazajössz.


Ha hazajöttél, itthon meg lehet egy teljesen új életet kezdeni, és a sok érdemtelen régi ismeróst törölni az életedből.


Attól, hogy külföldre kimész szerencsét próbálni, attól még nem kell a hazádat elhagyni, a szívedben ott kell, hogy éljen.


Az viszont szégyen, ha valaki azt mondja, nincs hazája, vagy olyan dologgal kampányol, hogy nincs olyan, mint haza. Az ilyen hülyék miatt nincs nagyon más alternatíva, mint a fidesz, mert azok a nagyokosok akik baloldalinak gondolják magukat, hazátlan kutyák. Közben megjegyezném, amúgy nem baloldaliak! Csak mocskos hazaárulók. A haza mi mind vagyunk, igen még azok is sajnos a részei akik tagadják a haza mivoltát, és akik miatt nekem ég a fejem, még külföldön is ciki, ha azt mondod, hogy nincs hazád! De ahogy a családodat sem válogathatod meg, úgy a hazádat sem. Lehetsz te bármely országban, felveheted az állampolgárságtd, de sose leszel a külföldi haza része, mindig csak egy idegen leszel, aki max. azt mondja ez az új hazám, de ez illúzió. Még ha ki sem mondják, de sosem leszel velük egyenértékű, még ha kvalifikáltabb vagy akkor sem. Amúgy meg akinek nem inge nem muszály viselnie, unió van, senkit sem lácolnak ide, aki nem érzi hazájának azt az országot, nem küzd érte,vagy azt mondja, hogy nincs haza nem értem mire vár, keressen magának jobbat.


Szerintem Haza ahogy anya is, csak egy van.

2015. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amúgy milyen az, hogy azt írják, ha pénzem lenne? Angliába egy repjegy, meg egy heti pénz. Egy hét alatt találsz munkát, csak nem kell válogatni. Ilyen gyenge kifogást, ha lenne pénzem elhúznék.

Nekem Némezországba kimenni, itthon devizahitellel a nyakamon egy havi itthoni fizum volt 2012-ben, ami közszolgaként 105000 ft volt. Egy hét múlva dolgoztam, úgy hogy előtte nem volt lebeszélt állásom. Igen tré munkát csináltam, amit azt hittem sose csinálnék. 2 hónap múlva, már szakmámba dolgoztam öltönyben...... Nem sírni kell, és okoskodni...

Amúgy München az egyik legképmutatóbb helye, szemedbe mosolyognak...... A legnagyobb elóítéletesek, a bajoroknak még a német is külföldi. A kinti nók ugyanolyanok, mint a magyarok(egy része) ha dellád van kapsz extra kedvességet is. Felsőkategóriás céges autóval, abból kiszállva uyganúgy megtalálnak a csábos tekintetek, hülye libát ott is lehet fogni, bár akkor sem mind kezel egy lapon a némettel. Én jól beszélek németül, de észreveszik, hogy német vagyok, ja magyarország, ja balkán...... Utána is "kedvesek" persze.

Inkább azt mondanám tisztelettudóbbak maximum.


De Magyarországon is van olyan hely ahol, normálisak az emberek, ahol a boltba bemenve nem az életúnt vagy görcsös, kötekedők élnek. Hála Istennek én jó helyen lakom, de a város (Budapest egyes részein tényleg gáz) még a közlekedés is. Mondanom se kell, ahol több, vagy többség a kisebbség a gondok jellemzően ott vannak.

2015. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

sajnos ha én lelépnék nem nagyon venné észre bárki is.


nincs senkim, és le akarok lépni, leginkább szociális okokból. próbáltam már mindent, kollégiumot, új iskolát mindent, általános még jó volt középiskola egy horror, szakképző pedig... teljesen egyhangú.

2015. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!