Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Belső üresség, reménytelenség...

Belső üresség, reménytelenség és kilátástalanság-érzés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Minden olyan monoton, üres és sivár, nem tudom mit szeretnék az élettől és hogy az élet mit szeretne tőlem. A jelen reménytelen, a jövő is, néha olyan fojtogató ez az üresség... Örömöt semmiben nem lelek, se munkában (valaki úgyis beleköt valamibe, bármilyen precízen is próbálok csinálni valamit), nincs életem, nem tudom mit kezdjek magammal... Harmincon túl vagyok már... Tiniként is magányos voltam és a könyvekbe menekültem, hogy ne érezzem a kínzó magányt, de úgy érzem, ha most is hasonlókkal kötném le a figyelmemet akkor elmenekülnék valami elől... Nincs erőm, nincs erőm semmihez... Sosem tudom magam rendesen kialudni mostanában, jó, ha éjszakánként 2-3 órát tudok aludni, de ha véletlenül többet sikerül, ugyanúgy fáradtnak érzem magam. Reménytelennek tűnik minden... Fáj, hogy nem keresnek és régen sem kerestek soha, csak ha "kellett sürgősen a segítségem" akkor nagyon könnyen és gyorsan megtalálható voltam. Ilyen hangulatban felerősödnek bennem olyan érzések is, hogy pl. nagyon régen valakit megbántottam, hogy tehettem ilyet, kár hogy csak ritkán találkozom az adott illetővel és akkor sem alkalmas a hely/alkalom bocsánatkérésre. Vágyom rá, hogy szeressenek, ugyanakkor néha úgy érzem, hogy csak magam miatt nem szerethetnek, ez biztos a negatív énkép miatt van... Sok évig megbíztam valakiben és vele beszéltem meg a problémáimat, tőle kértem tanácsot... Az illető visszaélt a bizalmammal, persze ez nem az első eset, átvertek már párszor életem során... Minden összejött, úgy érzem. Igazából a sok probléma közül meg sem tudom fogalmazni hogy mi a legnagyobb, talán az állandó, örökös fáradtság, hogy nem tudom kialudni magam soha és szakember se tudott ezügyben segíteni. Társaságban nem tudom követni a beszélgetést, mert súlyos hallássérült vagyok, ezért aztán nem is csodálkozom rajta, hogy nem tartanak érdekesnek az emberek, nem barátkoznak velem... Nem szeretek ebbe mélyen belegondolni, mert nagyon fáj.

Olvastam bizonyos könyvekben hogy aki "nem tud egyedül lenni" az önmagával nincs jóban, nem bírja elviselni, hogy sajátmagával kell lenni... Én nem ezt nem tudom elviselni, hanem azt, hogy mindig és örökösen egedül és egyetlen barátom sincs... Tehát nem arról van szó hogy x napig ne bírnám ki egyedül, hanem hogy csak ez van.



2015. márc. 7. 18:39
 1/5 A kérdező kommentje:

Ilyenkor elkeserít az is, hogy ennyi idősen sokmindenen túl kellene már lennem pl. párkapcsolati tapasztalatok, stb és belegondolok, hogy mivel még nem volt senki, olyan hátrányom van, amit nem tudom miként hozzak be...

Félek attól, hogy mások esetleg rosszat gondolnak rólam, vagy sokszor azon töprengek, mit gondolhatnak rólam és ha megtudm hogy rendkívül rosszat az nagyon mélyen érint.

Félek élni az életet... Nem tudom "hogy fogjak hozzá" ennyi idősen...

2015. márc. 7. 18:53
 2/5 Melinda68 válasza:
100%
2 éves depresszión vagyok túl, édesapámnak 12 éve van gyógyíthatatlan betegsége. 1 éve költöztünk külön anyámtól és kishúgomtól (én 16 éves lány vagyo). Nagyon sokszor éreztem azt amit leírtál (bocsánatot kérek a tegezésért) és engem apám felfogása és életszemlélete mentett ki a problémákból. Próbálj meg kibékülni magaddal. Ne gondoldd, hogy koromat tekintve jelentéktelen dolgot tanácsolok, csak próbáld meg. egy nagy mester egyszer azt mondta, hogy ott kezdődik az élet, ahol a félelem meghal... Ne másoknak igyekezz megfelelni, hanem fogadd el és szeretsd magad. Egy darab barátom sincs, felszínes kapcsolataim kapcsolatom van még az anyámmal is. Magányos vagyok én is és nagyon sokat vagyok egyedül és cseppet sem bánom. Mert én saját magamnak sokkal fontosabb vagyok, mint a külvilág. Figyelem a csendet és az érzéseimet... Törődöm magammal és nem félek egyedül lenni. Az Élet rejtvény. Minden rejtvény egy lélek a kulcsa. Benned van a megoldás, nem a múltban, nem abban, hogy mennyire tartanak értékesnek. Csak is te tudhatod hogy mit mond a belső hangod. Figyelj rá, és meghallod.
2015. márc. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, a tegezésért pedig nem kell elnézést kérni, Net-en ez teljesen megszokott és élőben is azt szeretem, ha tegeznek, nagyon fura lenne nekem ha magáznának. :-)

Rendkívül jó és tartalmas választ írtál, nagyon köszönöm. Jó a szókincsed, remekül fogalmazol. A megoldás kulcsa bennem van (ahogy írod is), sokat olvasok róla, hogy "amire figyelsz, az a világod" meg hasonlók, néha amikor a lelki fájdalom végighullámzik, nagyon nehéz bármire is figyelni, úgy érzem, ha sajátmagamtól várom az útmutatást, olyan lenne, mintha magamat egy mocsárból kellene kihúznom hajamnál fogva...

Számomra mindig is nehezek, bonyolultak voltak a lelki dolgok, törvényszerűségek...

2015. márc. 8. 20:18
 4/5 Melinda68 válasza:
100%
Még egy gondolatot fűznék hozzá... Hogy nr nagy lépéseket próbálj tenni.. Kérdezd meg magadtól, hogy most mihez lenne kedveD (persze nem arra gongondolok, hogy Svájcban szeretnél a hegyek közt élményfürdőzni 3 hónapot...) nagyon fontos, hogy figyelj. Az emberek félnek a csöndtől. Hazamennek és ha éppen egyedül vannak, bekapcsolják a tvt háttér zajnak, olvassák a politikai híreket, bedugják a fülükbe a zenét, számítógépeznek, hogy ne legyenek csöndben. Figyeld a csendet mert az a Te csönded. Vegyél egy nagy levegőt. Tartsd bent. Fújd ki. Ezt a lélegzetet soha többé nem kapod vissza. Ne átéld a pillanatot, hanem éld meg, szeretsd. Érdekes hely a temető... Álmok vannak ott eltemetve, amiket sosem váltottak valóra. Ez a Te időd. Most kell élned. Ismerd meg magad.. Mit szeretsz? A banánturmikszot mert laktató és egészséges, finomnak találod? Vagy undorodsz a takony állagától? Vizsgáld meg, hogy a tárgyak, emberek milyen érzéseket váltanak ki belőled. Ne ítélkezz, csak figyeld magad. :) remélem segítettem és ha kérhetek egy szívességet, írj ha gondolod (melinda.mezei@gmail.com) nekem, érdekel és nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen utat jársz majd be, milyen tapasztalataid lesznek..
2015. márc. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hovert válasza:

Én is vastagon 30-on felül vagyok és anyámmal élek. Sajnos a családtagok között általános, hogy nem akarnak az élettől semmit. Szinte senki sem tud segíteni ha problémáim vannak, ellenben tőlem igénylik a segítséget, hogy adjak kölcsön, meg hasonlók, amit már megtanultam elutasítani.

Az én legnagyobb félelmem, hogy úgy patkolok el, hogy semmit sem adtam a világnak. Engem a saját életem és a pénz se érdekel, volt egy célom, ami szerte foszlott és most azon vagyok, hogy felkeljek a padlóról. Pedig a kilátástalan helyzet okozta üresség valóban a legrosszabb érzés, pedig fizikai fájdalommal sem jár, de annál gyötrőbb. A célok, a azok a legfontosabbak.

Én úgy próbálok magamra tekinteni, mint egy harcosra, mint egy öreg viking, aki időről-időre elveszíti a csatákat és háborúkat, de amíg szorítja a kardot addig nem halott, és mennie kell előre, még ha az út nem is látszik a fojtogató félhomályban. Így tudok felkelni munka előtt és letudni az adott napot. Aztán még egyet.

2021. febr. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!