Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez elfojtott szorongás miatt...

Ez elfojtott szorongás miatt lenne? Vagy más?

Figyelt kérdés

Sokat jelentene, ha elolvasnád és a tőled telhető leghasznosabban válaszolnál.


Hónapokig itthon ültem a seggemen a gép előtt, WoW-ozáson, film és sorozatnézésen kívül semmit sem csináltam. 2-3x voltam max. lent eddig, akkor is csak boltban. Nagyon antiszociális a viselkedésem, ez nem is zavart különösebben (= Kerülöm az embereket, nem tudok kapcsolatokat kialakítani, beszélgetni másokkal - mármint hétköznapi dolgokról, szóval ismerkedni. Ha valami hivatalos dolgom van mondjuk és tudom mit merre, azt el tudom intézni.) Nem félek különösebben, nem is annyira szorongok, egyszerűen nem tudok mit visszamondani nekik... ez csak épphogy irritál. Megvagyok egyedül is úgy-ahogy. A hónapokig tartó itthonlét után volt hogy 18-8-ig voltam fent és 8-18ig aludtam... teljesen felborult a rendszer. És sajnos most hetekig csak babkonzerven tudtam élni (néha rendeltem pizzát és kész).


Eddig alig végeztem el a dolgaimat egyedül. Most kezdek önállósodni. Most kezdek felnőni és egyedül megtanulni intézni a dolgaimat.


Tegnap voltam lent orvosnál. Muszáj volt kimozdulnom. Szimplán csak felíratni egy gyógyszert. Lementem és amikor beültem a váróteremben egy székbe, kissé feszélyezve éreztem magam. Mivel elég testes vagyok (túlsúlyos is), nem tudok annyira kellemesen elhelyezkedni, ülök mint egy (gyámoltalan) kis maci mozdulatlanul. Olyan, mintha nézném a falat órákig megmeredve (elég beteges hatást kelt az idegenekben :D ).


Amikor végeztem és hazajöttem, csináltam a dolgom, majd 1 óra múlva le akartam feküdni 23:00-kor (teljesen furcsa volt az egész, nem ehhez voltam szokva, szinte 1 napról a másikra kellett volna átállnom). Amikor WC-n intéztem a dolgomat, >.>.>.>.>.>.>.>.>.>.>.>.>.>.>.>.> akkora REMÉNYTELENSÉG és KILÁTÁSTALANSÁG lett rajtam úrrá remegéssel és gyomorfájdalommal vegyesen kísérve, mint amit akkor éreztem 12-13 évesen, amikor elpatkolt a kutyánk. <.<.<.<.<.<.<.<.<.<.<.<.<.<.<.<.< Nagyon megviselt, azon filóztam, a szüleim is megfognak-e halni, a testvéreim és akkor mi lesz velem... azóta brutálisan mély depresszióba estem, de kicsit sikerült segítenem magamon. Picit javult a helyzetem mostanáig. Átestem azóta mindenfélén, iszonyatosan erős és fájdalmas szorongásokon, halálfélelmen, öngyilkos-szándékokon és minden apró xarságon fennakadtam, nem bírtam túllépni a dolgokon, napokig gyötörtek sokszor. Úgy mondanám, hogy "lelki vérzékenység(em)" (volt). Mielőtt középiskolába mentem, a 8. általános évem után kezdődött az egész, nyáron volt a legerősebb. Új hely, attól féltem, drogosokkal lesz tele a hely, engem is bedrogoznak, etc. Egy ismerősöm sem volt (most sincs). Középiskolában volt 2-3 jobb haverom, velük volt, hogy jól éreztem magam, de őket sem tudtam megtartani. Hosszabb ideig nem tudok kapcsolatokat ápolni. Mindig kell valami új, mert megunom őket. Sosem sikerült. Kellenek az új, pozitív impulzusok és külső hatások. Ezekből kapok a legkevesebbet.


És mindez most megint mintha kezdődne elölről, csak nem tudom mitől... az áttérésre a szokatlanról a normális alvásrendre? A babkonzerv viselte meg a gyomromat? Vagy elfojtott, tudatalatti szorongásom lett volna az orvosnál? Esetleg tudatalatti félelem az ismeretlen, új dolgoktól? Nagyon rossz, fogalmam sincs, van-e értelme keresni pszichológust és mindezt elmondani neki is... szerintetek? Mi bajom lehet? Mi a faxért van mindez? :D Nagyon rossz. Már szinte röhögök magamon, hogy ennyire nem ismerem magam és a szervezetem reakcióinak a miértjét. Most megint ülök a gép előtt, nem WoW-ozom, mint anno, már az a cél és rendszeresség sincs meg. Megint fáj a gyomrom és reszketek. Picit ott van most is a kilátástalanság és reménytelenség... nem szeretném, hogy elfajuljon ez az egész.


19/f



2012. szept. 12. 09:47
 1/5 A kérdező kommentje:
A saját testvéreimmel sem tartom a kapcsolatot rendesen, nem is beszélgetek velük, pedig rendes emberek(nek tűnnek)... mi lehet ez? Súlyos pszichológiai eset? Már lehet évekkel ezelőtt el kellett volna mennem. Vagy kéne valami rendszer? :D Mint a WoW anno, vagy valami? Semmi testmozgásom sem volt.
2012. szept. 12. 09:50
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

tudod mi kellene neked? Egy gyökeres életstílus változtatás. Nem mozogsz, mindenféle szart összeeszel (babkonzerv,pizza?), punnyadsz a számítógép előtt, nem mész sehova, leépíted a barátaidat. Hát én is rosszul lennék as helyedben!

Suliba nem jársz, vagy mi van? Hagyd abba a WoW-ozást, vagy mi a francot, és járj el sétálni mozgás gyanánt. Ha annyira túlsúlyos vagy, akkor semmiképp ne kezdj futással, vagy megerőltetőbb sportokkal, mert az rossz hatással lehet az ízületeidre. Az úszás még egy jó dolog, csak ajánlani tudom. Ártani nem árt, ha elmész egy pszichológushoz, hogy segítsen neked abban, hogy hogyan szocializálódj, mert valószínűleg egyedül nehézkesen menne csak. De ne pszichiáterhez menj, könyörgöm, mert az csak belédtuszkolja a gyógyszert, aztán ágyő.

Meg nekem ez a "mikor elpatkolt a kutyánk" kifejezés sem tetszik, szerintem neked akkor az rohadtul fájt, de próbálsz mindent elviccelni, meg "keménykedni". De javíts ki, ha tévedek!

szóval most tulajdonképpen mit is csinálsz, ha szabad érdeklődnöm?

2012. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Timcsikusz válasza:

Szerintem is életmódot kell váltanod.És kicsit kevesebbet foglalkoznod magaddal inkább próbáld meg hasznod dolgokkal eltölteni az idődet minthogy ezeket csináld.És hagy kérdezzem már meg téged mennyire bánt a testsulyod?Csakmert lehet hogy az egész innen indul ki ezért nem tudsz vagy akarsz válaszolni az embereknek barátkozni stb..Ha erről van szó akkor asszem szakorvosra lesz szükséged és természetesen sportra,normális étkezésre stb.És ne harizz de magad ellen beszélsz!Ha neked mindíg kellenek pozitív inpulzusok amit ugymonnd pörgetnek akkor miért érzed taszítónak az emberek közelségét?Vagy mit értessz pozitív impulzus alatt?Otthon Wow-ozás közben nem igen kapsz sok pozitív energiát!Meg babkonzervevés közben.

A gyomrod fájhat attól is persze (szar tartósítós ráaádsául puffaszt)de lehet pánik tünet is igen,okozhatja szorongás is!(tapasztalat)

2012. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Fú én is vagyok :D mondjuk járok úszni,iskolába van 4-5 akivel beszélgetek de azon kívül csak unokatesómmal hülyülök aki szintén ilyen csendes,zárkózott. Mondjuk én wow helyett mással játszok,meg normál testtömegem van. Viszont hadarok és kevés az önbizalmam,szerintem valami programozó leszek 16/F
2012. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egészen egyszerűen céltalannak tűnik az életed, ettől éled meg kilátástalannak és reménytelennek.

A WOW-ozás (bármi is legyen az, bocs), nem lehet cél, mint a felfordított életrend sem (ami egy darabig izgalmas, hogy amikor más fekszik, te akkor kelsz, de tulajdonképpen elszigeteled magad ezzel).

A túlsúly is egy védőfal, a szigetelést szolgálja. Ha lelkileg átalakítod a tűzfalad - vagyis tudni fogod, mennyire is vagy képes megvédeni önmagad bizonyos támadásoktól - akkor a túlsúlyoddal is kezdeni tudsz majd valamit.

Találj valami konkrét dolgot, amit igazán szeretnél, amiért küzdeni lehet, és amiért hajlandó vagy változtatni is akár, bármennyi erőfeszítésbe is kerüljön.

19 éves vagy, lehet a hormonok játéka is, idővel elmúlik, de addig is, ha valami számodra hasznossal töltöd a napjaid, részcélok elérésével kis sikerekhez juttatod magad, mindjárt szebbnek látod majd a helyzeted.

2012. szept. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!