Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Idegesít mikor téged vonnak...

Idegesít mikor téged vonnak felelősségre? Mikor úgy állítják be, hogy azért vagy magányos mert biztos te vagy az elutasító, antiszoc befelé forduló?

Figyelt kérdés
Szerintem a legtöbb magányos emberrel előfordul legalább egyszer.
2015. márc. 21. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem idegesít. Olyan emberek mondják ezt, akik nem látnak az életembe és nem ismernek. Ezek után mit idegeskedjek rajta?
2015. márc. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint mikor az öngyilkosokat gyávázzák... olyanok akiknek k**vára közük sincs a dologhoz, azt sem tudják mit beszélnek, csak külső szemlélődőként úgy csinálnak, mintha mindent tudnának.

De valljuk be, ez az egyszerűbb módja a dolognak. Az emberek nem akarják belátni, hogy van olyan amibe nem te vagy a hibás és nem tudsz mit tenni, egyszerűen csak szar az élet... nem hinni kell valamiben, hinni kell abban hogy TE vagy a hibás, nem az élet, TE képes vagy változtatni, nincs olyan hogy nem... pedig nagyon is van.

2015. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mindig hinni kell valamiben*
2015. márc. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Addig, amíg valaki nem jár abban a cipőben, amiben a "felelősségre vont" személy jár; addig, amíg nem érzi át azt, amit ő is érez, addig úgysem fogja a másik fél megérteni azt, hogy X, Y miért választja inkább a magányt - akár kényszerből, akár önszántából, akárcsak azért, mert "így jött ki".

Ezért nem zavar a kérdés.

2015. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint még nem "vontak felelősségre", de megkaptam már, hogy magamnak köszönhetem a jelen helyzetemet, meg hogy én választottam, és hasonlók. Nem tartom magam sem elutasítónak, antiszociálisnak, vagy befelé fordulónak, bár lehet, hogy sokan ezt gondolják. Én pedig úgy gondolom, hogy csak olyan embereket engedek közel magamhoz, akik hasonló gondolkodásúak, életvitelűek, lelkületűek, mint én, és nem fogok emberileg meghajlani, megalázkodni, nem önmagamat adni azért, hogy legyenek "barátaim". Lehet, hogy kilógok a sorból, de inkább 1-2 őszinte, megbízható barát, mint valami hatalmas társaság, ahol azért mindig akad klikkesedés, furkálódás , stb. Szóval ezért vagyok én "magányos", bár én nem érzem magam annak...
2015. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd...

Szüleim jöttek folyton azzal, főleg, amikor összevesztünk (inkább az ő hibájukból), hogy azért nincs sok barátom, mert elviselhetetlen vagyok, meg nem tartom rendesen a kapcsolatokat. Tény, nem vagyok az az ember, aki napi szinten csacsog a semmiről a barátaival, meg aki sülve-főve együtt van velük minden percben, de attól még amilyen baráti kapcsolatom van, az működik. Az a vicces egyébként, hogy pont anyám mondja, aki olyan szinten hanyagolja el a barátait, hogy az nem igaz, csak az ő korában-barátnői korában már nehezebb új barátokat szerezni, ezért mellette maradnak. Mindig elfelejti őket visszahívni, lustaságból-kényelmességből a közös programlehetőségek 90%-át visszautasítja...

A kedvencem az, hogy anélkül, hogyha érdekli őket, és esetleg megkérdeznék, hogy most XY barátnővel mi van, rögtön támadnak, hogy biztos azért nem találkozunk annyit, mert én letojom... volt olyan, akit én kerestem többször, ő meg folyton visszautasította a programokat. Kívülről ezt nem látják, csak mondják a magukét...

Én tökéletesen megvagyok azzal a 2-3 barátommal, nem vagyok az a társasági pillangó típus, aki ide-oda száll, és ezer haverja van, azért, mert az nem az én világom, és így jól érzem magam. Aki barátom van, az meg tudja, hogy számíthat rám.

2015. márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kecskefészek15 ***** válasza:

Pacsi,előző!

Nekem a nagymamám csinálja ezt. Azt mondja, hogy azért nincsenek barátaim, mert én egy bunkó kiállhatatlan nőszemély vagyok, és elhúznak előlem, pedig nem is az az oka.


Én próbálkozok barátkozni, de ők elmennek előlem. Mert autista vagyok. Tehát két éve magyányos vagyok.

2015. aug. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!