Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért kötelező az embereknek...

Miért kötelező az embereknek szocializáltnak lenniük? Nem lehet, hogy valaki úgy érzi jól magát ha magányos?

Figyelt kérdés
Jól tudom sajnos, hogy a karrierépítéshez, a munkában való elhelyezkedéshez szükség van emberi kapcsolatokra, mégis azt gondolom, hogy az embereknek a saját útjukat kell járniuk, mivel a szocializáció során egymás elé akadályokat gördítünk, ami ellehetetleníti az egyéniségünk, saját személyiségünk kifejlődését. Így hát inkább maradjunk egyedül.
2015. máj. 16. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tőlem akár kiköltözhetsz egy barlangba is fejleszteni a személyiséged:D
2015. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 FüligJimmy88 ***** válasza:
Szerinted az akadályok gátolnak meg abban, hogy saját személyiséged legyen? Szerintem ez elég rossz felfogás. Oké, gátolhatnak. De csak akkor, ha hagyod! De fordítsuk meg a kérdést: miért magányosan érzed jól magad? Mert túl sokat csalódtál az emberekben? Vagy talán azért, mert nincs türelmed megérteni őket... Én személy szerint baromi sokat csalódtam emberekben, olyanban is, akiért tűzbe tenném a kezem. De rá kellett jönnöm, hogy inkább csalódok egymillió emberben, mire megtalálom azt a párat, akit tényleg a barátomnak tudhatok (ne adj' isten asszonynak), mint hogy begubózzak, és azon kapjam magam, hogy 80 évesen egyszer csak rosszul leszek és nem lesz senki, aki mellettem legyen.
2015. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de ahol sokan élnek együtt, ott elengedhetetlen. De bőven akadnak olyanok is, akik erre nem hajlandók és hobóként élnek. Szabadon, kötöttségek nélkül.
2015. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán erről írtam. Sajnos ha baráti társaságban vagyunk, akkor egy idő után belekényszerülünk abba, hogy hasonlóan viselkedjünk mint ők. A társaság rabul ejt, elkezdünk dohányozni a többiek hatására, iszunk, kábítószereket használunk, szórakozóhelyekre járunk, nőket szedünk fel, szépen nivellálódunk lefelé. Ér ennyit egy emberi kapcsolat, barátság? További ellenérvek, hogy amikor a barátaink társaságában vagyunk, akkor próbálunk hozzájuk idomulni, idegen arcot, inkább álarcot öltünk, gondolatink rabságban vannak. Mindezt miért? Hogy elfogadjanak minket. Így viszont nem tudjuk járni az utunkat.
2015. máj. 16. 13:51
 5/11 A kérdező kommentje:
Hoboként élnek, akik Jack London nyomdokait, nyomvonalát követik. Nem tudnak belesimulni a többségbe, az átlagba, más értékrendet követnek, magányos utazók, akikhez csak néha csatlakoznak útitársak.
2015. máj. 16. 13:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha nem alkalmazkodik az ember a többihez, kinézik. Pl. az osztályban 1-2 ember kivételével mindenki bagós. Szünetekben lemennek cigizni és ezekből a kis cinkos összesugdosásokból mindig kihagynak minket, nem cigizőket. Ha le is megyek közéjük, nem fogadnak be a körbe, meg így kb. nem szólnak azokhoz, akik nem büdösítik köztük ott magunkat, nem rákosítják a tüdejüket.

Nem, nem utálom a dohányzókat, a volt barátom is dohányzott pl. hanem azt utálom, hogy az emberek, ha mindenki sárga sapkát hord, de neked nincs, kizárnak. Ilyen semmi dolgokért. De közben valami kifacsart módon azt várják, hogy te azért szocializálódj és "illeszkedj be" közéjük, míg ők 2 kézzel lökdösnek arrébb.

Ha meg nem sikerül, te vagy a selejt. Mert nincs 200 ezres telefonod (mert mondjuk elég neked az 50ezres is) meg nike airmaxod.... felnőtt korban meg Rolex óra, meg BMW meg kitudja mi a divat...

Én egyéniség vagyok, de az az ára, hogy csak a szintén kiközösítettek állnak velem szóba.

2015. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne kötelező?

Munkahelyen is elég egy viszonylag normális, de két lépés távolságot tartó beszélőviszonyt fenntartani és kész. Nem kell puszipajtásként viselkedni a kollégákkal.

A meg, hogy ilyesmiket írsz:

"A társaság rabul ejt, elkezdünk dohányozni a többiek hatására, iszunk, kábítószereket használunk, szórakozóhelyekre járunk, nőket szedünk fel, szépen nivellálódunk lefelé."

Marhaság... Aki nem képes dolgokra egyszerűen nemet mondani, és mások hatására elkezdi ezeket csinálni, mikörben nem érzi ezeket magáénak, az akaratgyenge. A volt munkahelyemen rajtam kívül kb. kettő embert leszámítva mindenki bagózott. Kínáltak, mondtam, hogy kösz, nem dohányzom, felfogták, nem kínáltak többet. Kettő vagy három kollégám rendszeresen füvezett, azzal is kínáltak, nem kellett. Piával is kínáltak, elmondtam, miért nem iszom, nem kínáltak többször. Mégis megmaradt a normális, beszélő viszony, benn elvontunk egymással, de felfogták, hogy én nem fogok velük lerészegedni, beszívni meg bulizni, mert engem az ilyesmi nem érdekel. De ettől függetlenül az értelmesebbekkel simán lehetett beszélgetni filmekről, könyvekről, sütési-főzési dolgokról, zenéről, kinek melyik háztartási gépe mikor és hogy döglött be, stb... Szóval semleges témákról.

2015. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
"...próbálunk hozzájuk idomulni, idegen arcot, inkább álarcot öltünk, gondolatink rabságban vannak... Hogy elfogadjanak minket." Ez kb annyit jelent, hogy "Félek, ha nem leszek olyan, mint ők akkor kiközösítenek." Sok mindenkinek vannak 'haverjai' akik tényleg ilyenek. Lehetsz velük jóban, lehet, hogy jófejek, viccesek menők, de nem barátok. Az ő véleményükre rábólintassz, hogy ne utáljanak és kész. Egy barát elmondja a véleményét, megmondja ha valami nem jó, de nem cikiz miatta. Nekem például elég fura stílusom van. De mégis vannak barátaim és nem változtatok miattuk. Amikor mutogatják a helyes pasikat, sokszor mondom rá hogy fúj, mi tetszik nektek ebben? De tudják, hogy nem leszólni akarom őket. Fordítva is. Én is elmerem nekik mondani, hogy nekem mik (vagy kik:D) tetszenek, mégha tudom is hogy furán fognak nézni rám. Nem fogom miattuk azokat kedvelni akik/amik nem tetszenek, és fordítva sem és mégis legjobb barátok vagyunk. Ha valami fura dolog tetszik, röhögnek egyet, én is, és megy tovább az élet. És igenis sok ilyen ember van aki elfogad, csak észre kell őket venni. Talán pont azok között van akiket te is lenézel. Lehet, hogy egyáltalán nem is nyomik, csak azért nem tartoznak a 'nagymenőkhöz' mert nem is akarnak. A 'nagymenők' pedig csak azért szólnak le, mert ők meg attól félnek, hogy ha nem teszik akkor ők lesznek kiközösítve. Lehet, hogy amúgy még szimpi is lennél nekik. Egyébként pedig ha nem szégyenled hanem bátran megmondod a véleményed, még ha ciki is, fel fognak nézni rád. Nem a stílus, a kinézet, a gondolkodás számít, hanem hogy elég bátor vagy-e felvállalni. Azokat mindig nagyobbra értékelik. Ismerek olyat aki nem cigizik, nem iszik, saját stílusa van stb és mégis imádják. Talán épp ezért. Tud nevetni magán, tudja, hogy talán ciki, de neki ez tetszik. Persze ha te egyedül jobban érzed magad akkor tedd azt. De ha megismered mások véleményét, más stílusokat (még ha nem is értessz egyet velük) azzal csak több leszel. Kicsit hosszú lett. Bocsi://
2015. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja értem már a problémát. Ez esetben neked nem a szocializációval van bajod, hanem a megfelelési kényszerrel. Erről viszont csak te magad tehetsz, így ellene is.


Én tök jól elvagyok a személyiségemmel és a környezetem is tolerálja. Persze nem erőszakoskodom, beszélgetünk, mindenki elmondja a véleményt, de mi van akkor, ha nem értünk egyet? Semmi a világon. Például a dohányzás: én dohányzom, ahogy a kollégáim közül is sokan. Ettől még nem különülünk el a többiektől. Teljesen normális, hogy amikor lemegyünk szünetben a dohányzóba, jönnek azok is, akik nem cigiznek. Senki nem erőszakolja, hogy gyújtsanak rá, nincsenek is kitiltva a dohányzóból. Úgy állunk, hogy lehetőleg ne menjen rájuk a füst és ennyi. Hol itt a kényszer?

Az élet minden más területén is ez van. Normál esetben az ember tizenévesen, amikor még keresi a saját identitását, persze hogy azt csinálja, amit a többiek. De felnőttkorra ez jó esetben megszűnik. Akinél nem, annak még fejlődnie kell, ennyi az egész.

2015. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem a szocializációval van a baj, hanem a lehúzós emberekkel. Ha normális emberek vesznek körül, azok mellett inkább fejlődik a személyiséget és nem gördítenek eléd akadályokat. Nekem is ezért van kevés barátom. haveri kapcsolataim egyáltalán nincsenek, de nem is kellenek.
2015. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!