Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Segítségre lenne szükségem....

Arilus001 kérdése:

Segítségre lenne szükségem. Tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Ezt elég nehéz leírni, mert nem szívesen beszélek róla, de úgy érzem segítségre van szükségem.17 éves lány vagyok. Születésem óta tönkreteszi az életemet az anyám. Ez nem csak valami tini paranoia, mert példákkal tudom alátámasztani. Itt az egyik: Mikor még kisbaba voltam kikötőtt az udvarra egy kétméteres madzagra és ott hagyott, mert neki nincs ideje a gyereknevelésre. Azota sem javult ez a helyzet. Az már nem zavar, hogy a tesvéreimet mennyivel jobban szereti mint engem, de az életem egyre jobban kezd tönkre menni. Csak a barátom van nekem, de ő is elég depresziós az elöző kapcsolata miatt igy tulreagál mindent igy nem mondhatok el neki szinte semmit. Rajta kívűl egy barátnőm vagy haveróm sencsen. Nincs akivel megoszthatnám a problémáimat, a titkaimat és a többi olyan dolgot amit egy barátnőnek el lehet mondani. Az iskolában utálnak. Szó szerint. Nem csak a hátam mögött a szemembe is. Naponta megkapom, hogy kutya vagyok, meg hogy ássam el magam, mert én nem kellek senkinek. Az apám is harakszik rám, mert nem eszek. Utálok enni, több mint 5 kilót fogytam az elmult pár hónapban. Tudom, hogy ez nem normális, de undorodom minden ételtől. Soha nem szóktam éhes lenni. Mindenhonnan kiközösítenek és sehol nem vesznek embernek. A saját tesvéreim csak egy szólgának néznek ithon aki kiatalarítja nekik a lakást, mert igy van. Az anyám katona nincs ideje a házimunkára, az apám egész nap dolgozik és fáradtan jön haza. A növérem lelépett a pasijával itthagyta a családot. Abbahagyta a sulit, teherbe esett 17 évesen és öt mégis jobban szeretik mint engem. Őt hozzák felnekem mimdig példának, hogy miért nem vagyok olyan mint ő. Az öcsém nagyon erőszakos. Rengetegszer okozott már kissebb sérüléseket nekem. Ha rá merek szólni simán pofon vág és azt mondja én ne parancsolgassak neki, mert nem vagyok senkijem. A hugom semmibe vesz. Ha megkérem valamire azzonnal szalad az apánkhoz akinek ő a pici lánya igy megint én vagyok leszídva. Bárhova megyek is utálnak, a tanárok nagy része is csak szemétkedik velem. Mivel az előrehozott értségíre készülők rengeteget kell tanulnom, de szerencsére nagyon okos vagyok igy négyesnél rosszabb jegyem nem nagyon van, de mégis mindig engem utálnak a tanárok. Rendszeresen megaláznak orán. Beszolnak mindenért és az amugy sem tulzottan kedvelő osztálytársaim ezt mindig nagyon viccesnek találják. Folyton bánntanak. Alsó iskolába rendszeresen meg is vertek. Rettegésbe éltem le a gyerekkorom és ez mára már annyira eldurvupt, hogy nem merek egyedül marasni a lakásba, félek északa sötétben aludni igy mindig ég egy lámpa az éjeli szekrényemen. Az alvás is borzalmas. Van olyan, hogy napokon át nem alszom semmit. Fáradt vagyok, majd leragad a szemem, de nem tudok elaludni. Az álmaim mindig rosszak. Ha el is alszom felriadok és utánna nehezen alszom vissza. Annyora utálom magam. Annak elenére, hogy rendszeresen megaláznak kedves vagyok az emberekkel, pedig nem akaro, de ilyen a személyiségem és ezt az emberek színte mindig kihasználják. Visszaélnek a jószívűségemmel és mégjobban megaláznak utánna. Annyira fáj, de nem tudok ellene tenni. Gondolkodtam már az öngyilkosságon, de tudom, hogy azzal csak másoknak okoznék fájdalamt és azt nem akarom. Rengeteg heg van a csuklomon, mert egy időben vágdostam magam, de a barátom miatt abba hagytam, ahogy a cigizést is. Simán megölném magam, mert nem félek a haláltól egy kicsit sem és tudom, hogy ez nem jó, de nem tehtek ellene. Nem érdekelne ha ebben a pillanatban meghalnék. Hidegen hagy a jövőm is. Jó, tanulok, hogy munkám legyen, de nem várok semmit. Nem várom az esküvőmet, nem várom a diplomaosztót, nem várom a gyermekem születését. Semmit. Ahogy nem si szeretem semmit. Nincs kedvenc ételem vagy színem. Nincs semmi olyan ami külőnösem jó benyomást keltene benne. Az egyetlen ember akit valaha is szerettem egész életemben és most is szeretem az a barátom. A barátom egy nagyom érdese személyiség. Nehéz gyerkkora volt és az utolsó párkapcsolata nagyon megkeserítette. Nagyon kedves velem nem ezzel van a baj és szeret is meg minden, de magyon kemény szívű mint minden meggyötőrt ember. Ha el is mondom neki a problémáimat vagy azt mondja, hogy tulreagálom vagy azt, hogy az én hibám. A harmadik lehetőség a legrosszabb, hogy ő a hibás és hagyam el, mert nélküle biztos boldogabb leszek. De szeretem ő. Még soha nem szerettem senkit ő az első. Az egyetlen ember az életemben aki mosolyt csal az arcomra, de valami nem jó valamiért mindig szomorú vagyok. De én ezt nem akarom boldog akarok lenni és nem tudom kihez fordulhanék. Ezért írtam ide, hogy talá valaki tud majd nekem segíteni Ha itt nem akkor hova forduljak tanácsért?Szeretném ha valaki végre segítene nekem, hogy végre szerethessem magam. Hogy boldog lehessek....

E-mail címemt is megadom ha valakit érdekel: arilus@freemail.hu


Lehet erre irni a szemét bunkóknak a beszólásokat. Már megszoktam, hogy mindig megaláznak



2015. szept. 6. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Én csak annyit kérdeznék, hogy merre laksz? Nagyon szívesen segítenék neked a lelkiekben, hogy legyen valakid, aki szívesen meghallgat, ha mást nem is, de ez is segíthet szerintem :) 21/l
2015. szept. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Írtad, hogy otthon nem szeret senki. Az nem lenne megoldható, hogy a barátodhoz költözz? Mert akkor már a szüleid és a testvéreid nem tudnának bántani. Meg esetleg iskolát is lehetne váltani, ha van a közelben másik, ami hasonló színvonalú.


Annak örülök, hogy a barátod miatt lemondtál az öngyilkosságról, mert az nem oldana meg semmit. Ki tudja, mi van a halál után, még senki nem mondta el, csak találgatják.


Azzal semmi baj nincs, ha jószívű vagy. Régen engem is utáltak, mert nem beszélgettem senkivel, meg furcsa is voltam. Nem tudom, mennyire vagy nyitott, de lehet, ha beszélgetnél az osztálytársaiddal, akkor talán kevésbé utálnának.

2015. szept. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tervezem, hogy amint betöltőm a 18-at elköltözöm a barátomhoz, de igazából nincs szívem itt hagyni öket. Ezért irtam, hogy túl kedves vagyok. Tudom, hogy rosszúl esne nekik és ha én elmegyek színte magukra maradnak, mert én főzök takarítok. Remélem mire oda kerülők végre sikerül a kettő között döntenem.
2015. szept. 6. 22:53
 4/8 intrepid ***** válasza:
83%
Nézd, nem bunkóskodni akarok, de ha ez mind így igaz amit leírtál, akkor ez betegség, amit a környezeted is okozott neked. Még csak 17 éves vagy, rengeteg időd van, hogy újraépítsd a személyiségedet. Orvosi segítséget is elfogadhatnál. Pszichológushoz, pszichiáterhez nem csak a "zizik" járnak, sőt a szellemi fogyatékosokon nem is tudnak ők segíteni. De te nem vagy az, hiszen jók a tanulmányi eredményeid. Leveled alapján túlérzékeny vagy, némi kevés depresszióval. A lakóhelyed szerinti ideggondozóban az ilyen tipusú betegeket jó eredménnyel tudják kezelni járóbetegként, és szerintem most neked szükséged is lenne rá. Ezt minnél kevesebb emberrel tudasd, mert csak további támadási felületet adnál a rajtad gúnyolódóknak. Ezt olyan emberként írom, akinek szintén rossz gyerekkora volt, - vertek, de durván, kétszer varrtak sebészeten apám keze nyoma miatt. Elköltöztem otthonról amint lehetőségem lett rá, - 17 évesen, tanulmányaimat meg estin - levelezőn fejeztem be. Ezeket csak azért írtam meg, hogy lásd, a legnehezebb helyzetből is van kiút. A vezérelvem, amit te is tanulj meg,: NEM AZ A LÚZER AKI ELESIK, HANEM AZ, AKI NEM TUD FELÁLLNI! Email címem most még nem adom meg, ha válaszolni akarsz, használd a "gyakori" válasz lehetőségét. Ja, 60 F.
2015. szept. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt, aki elesik és nem tud felállni, egyáltalán nem "lúzernek" nevezik, hanem segítségre szoruló embernek! Nehogy írj neki és semmiképpen nem találkozz vele, valószínűleg pedofil vagy más elmebeteg, aki el akar rabolni, meg akar kötözni és meg akar erőszakolni! Lehet, hogy prostitúcióra akar kényszeríteni! Ha kell jelentsd fel a rendőrségen! Nincs veled semmi baj, a korodnak és élethelyzetednek megfelelően teljesen érhető, értelmes gondolataid vannak! Semmiképpen ne menj "ideggondozóba", pszichiátriára mert onnan csak kórházba visznek, ahol úgy begyógyszereznek, hogy semmit sem fogsz tudni magadról! Legrosszabb esetben radiátorhoz is kötözhetnek! Elég okos, ügyes és bátor vagy, teljesen biztos, hogy meg fogsz tudni küzdeni a problémáiddal, egyáltalán nem nehéz, menni fog! Aranyos, szeretetre méltó lány vagy, akinek teljesen biztosan rendbe fog jönni az élete! Csak hinni kell benne, ennyi az egész és menni fog magától! Nem tudom hová valósi vagy, de Budapesten van olyan hely, ahol tudnál olyan jófej emberekkel találkozni, akik szívesen segítenének Neked! Nem vagy szemét bunkó, hidd el, téged is lehet szeretni és ezt meg is érdemled! Itt van egy link, Ő egy nagyon aranyos szakember, egészen biztosan jó barátnők lesztek és fog tudni hasznos tanácsokat adni! Ha Ő nem tud segíteni, meg fogja tudni mondani kihez fordulj, aki megbízható! Ott van az e-mail címe, írj neki nyugodtan! Ismerem, nagyon aranyos, nagyon rendes ember! [link] Hajrá, sok sikert, ne add fel, menni fog!
2015. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az előttem szólonak írnám, hogy szerintem az 4-es számú válaszoló nem úgy értette azt, hogy aki nem tud felállni az a "lúzer" ahogyan azt ön értelmezte, hanem úgy, hogy nem szabad feladni soha és szerintem azért mert 60 éves és válaszolt egy 17 évesnek nem feltétlenül jelenti azt, hogy pedofil vagy bármi ilyesmi, szerencsére vannak még "emberek". Saját magamnak ellentmondván meg aztmondom, hogy elsősorban nem neki kéne válaszolj, ez nem róla szól, hanem a kérdés feltevőjéről.

Na most akkor megpróbálok választ adni, esetleg segíteni ha tudok, tisztelt kérdező.

Szerintem is jót tenne neked egy pszichiáter. Ebben a kórban kicsit "cikinek" tűnhet, de egyáltalán nem az. Ő is ugyanolyan ember mint mi, csak vele elbeszélgethetsz olyan dolgokról is amiről senki mással nem tudnál.

Barátoddal kapcsolatban meg próbálj minél szorosabb kapcsolatot tartani, támogassátok egymást, vagy mikor vele vagy felejtsd el az "életet" és csak merülj el a boldogságban ami eltölt amikor olyannal vagy akit szeretsz. Amilyen hamar csak tudsz költözz el otthonról, ne hinném, hogy bárki a családodból megváltozna és emiatt nem éri meg ottmaradni. Csak egy olyan közösséget kell találni, ahol van legalább 2-3 "ember" aki figyel rád, szeret és tisztel.

Keress egy hobbit amit szenvedélyesen űznél, sokat segíthet.

Hallgass minél több zenét, nem fogom megmondani, hogy milyet mert az mindenkinél változó, de találd meg azt ami neked tetszik és ami úgy érzed megnyugtat és felemel.

Remélem segítettem.

2015. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok! Tényleg túlreagáltam egy kissé a dolgot, csak nagyon megijedtem, hogy a Tisztelt Kérdező esetleg mégnagyobb bajba sodorhatja magát! Ezen kívül gyorsan és nagyon szerettem volna segíteni (mert tényleg szíven ütött a dolog), de rosszul sült el! Bocsánatok kérek! :-) A pszichiáter jó ötlet, sok sikert hozzá, remélem találsz normálisat, Kedves Kérdező! Nekem még nem sikerült, de biztosan van ilyen! Próbáld meg, hátha sikerül! Tényleg a legjobbakat kívánom! :-)
2015. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sárancs válasza:
Szia! Nem tudom ,hogy számít valamit vagy tudok vele segíteni ,de nekem nyugodtan írhatsz bármiről.Meghallgatom és igyekszek tanácsot adni. Az öngyilkosság tényleg nem megoldás semmire. 15/L
2015. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!