Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Utálom az életet, az életem....

Utálom az életet, az életem. Lehet még valamit tenni vagy már ilyen depressziós, élni utáló leszek amíg meg nem halok végre?

Figyelt kérdés

Leszögezem azt a 3 dolgot az életemben, amik miatt még itt vagyok: a háziállataim, a legjobb barátnőm és a párom. De őszintén nem sokkal tartanak vissza a mélyponttól...


Szüleim rég elváltak, azóta néha látom apámat (de van, hogy 1 héten egyszer se), aki az élettársa hatására "egészséges életmód, szellemiség, vonzás törvénye" szerint él, de már konkrétan megszállott és ha mondok neki valami teljesen mást, a végén mindig oda lyukadunk ki, hogy "mert bevonzottam, és milyen rosszul gondolkodok" stb. Mikor dicsért meg utoljára te jó ég.. Másokra is ráerőlteti a véleményét, régen normálisabb volt :(


Családi házban élünk anyámmal meg az apai nagyszüleimmel (mielőtt apám itthagyott minket a francba kitalálta az összeköltözést)

Anyámmal szinte már idegenek vagyunk. Egy házban élünk (elvileg) és van hogy napokig nem látom, nem foglalkozik velem.. Néha köszön, de sokszor inkább észre se vesz. Évek óta annyit nem kérdezett hogy hogy vagyok. Most pl. beteg vagyok több mint egy hete és észre se vette. Felőle meg is dögölhetnék és ha itt oszlana a hullám se tűnne fel neki.


Mamám az aki törődik velem valamennyire, de közben nem felejti el éreztetni hog mennyire a terhére vagyok már. És ő sem ért meg, nem érti hogy a közte, papám illetve anyám közötti gyűlölködés mennyire tönkretett.

Papámmal se nagyon beszélek, pl ha jön hozzám a barátnőm engem már észre se vesz, nézünk filmet, odajön hozzánk és csak hozzá kezd el beszélni. El se tudom mondani mennyire rosszul esik! + Mindenkinek csak panaszkodik rólam...


Általánosban 8 évig végig szekáltak, csúnyán kiközöítettek. Azután sem sikerült beilleszkednem sehova, nagyon nehezen ismerkedem.


Mindennek a tetejébe el vagyok kényeztetve, (amit a nagyszüleim élveztek amíg kicsi és aranyos voltam) igyekszem önállósodni, de hogy pótoljak be magamtól minden olyat amit normál esetben a szülők tanítanak meg?


Sulival végeztem, van egy szakmám, de ha a munkaszerzésre gondolok a hányinger kerülget. 1 hét szabadság aztán a többit b**szhatom a munkahelyemen semmi pénzért, nem lesz semmi szabadidőm, már most fásult leszek ha belegondolok.

És tulajdonképpen nincs is olyan szakma amit örömmel csinálnék.


Pénzt gyűjtögetek költözésre, de úgyse gyűlik sose össze egy házra való, hitelt meg nem fogok felvenni.


Ha elolvastad, akkor bocsi az idődért ha nem akkor is jó volt leírni. Szar az élet.


2015. okt. 27. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Elolvastam az egészet,de én is ezt gondolom az életről,és jó tanácsot nem igen tudok neked adni .(sajnálom)
2015. okt. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem az élet szar, az a problémád, hogy nem kaptál és kapsz szeretetet. Ezért magadnak kel magadat megszeretned és önfejlesztened. Ajánlom Szabó Péter és Nick Vujicic videóit, azt hiszem mindkettő szarabb helyzetből startolt, mint Te. Szeresd meg magad akarattal, barátkozz és tojd le mi van otthon, csak egy megfelelő (!) társ és kapcsolat, meg a magad szeretete menthet ki ebből az állapotból. Plusz szeresd meg a sportot és találj valami hobbit, ami boldoggá tesz. Más varázsszer nincs.
2015. okt. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Nem értem mi a bajod, ha van párod, legjobb barátnőd és egy háziállatod. Mi másért kéne élned? Én azért élek, hogy ezeket megtaláljam. Nekem még ezek sincsenek és a családi életem még ennél is rosszabb. Viszont eljárok dolgozni a "semmi pénzért" és próbálok kitörni ebből a helyzetből. Azon meg senki sem fog tudni változtatni, ami a családi életed jellemzi, se rajtad nem tud változtatni senki csak te magad. Kezdd el értékelni a dolgokat és vedd a fáradtságot változtatni az életeden.
2015. okt. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

"Ha elolvastad, akkor bocsi az idődért ha nem akkor is jó volt leírni. Szar az élet."

Én is így éltem le az eddigi életem. 50 év után történt valami ami megváltoztatott. Végre én is megtapasztaltam, hogy igen is van fájdalommentes élet, és felhőtlen boldogság! Most már azon gondolkodom, hogy vissza kéne ülnöm az iskolapadba tovább képezni magam. Mert diploma nélkül a szavad semmit nem ér! Ezt a változást fiatalon is megtehettem volna, de akkor még nem voltam birtokában a tudásnak, amit immár szeretnék továbbadni, hogy ne legyenek hasonló sorsú emberek!

2015. okt. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Egyetértek a hármas válaszolóval.Ott a párod akivel mindent megbeszélhetsz.Mi meg lelkileg örlődünk egymagunkban.Nekem is kényszer a munka,nem érdekel semmi se igazán.Legszivesebben már most megdöglenék.Minden nap azon gondolkozom,hogy mennyire igazságtalan az élet.Becsüld meg,hogy valaki szeret,mert az a legnagyobb kincs.Nem a nagy ház,meg a mittudomén milyen autó.Lehetsz egy nagy házban,ha egyedül rohadsz meg benne.(mint én)
2015. okt. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem kell feladni :) engem anyu elhagyott lassan 14 éve és 2 hónapja meghalt. Utolsó 3 évben nem is irt. Nevelőapummal élek aki lese szar. De már van 2 lányom és boldog vagyok a férjemmel:) Én is ezt gondoltam régebben. Minden rendbe jön .
2015. okt. 29. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Életképtelen gyökerek, akik lepontoztak meg a kérdező is.

Ha csak fele annyit kapnátok az életemből, akkor térdre borulva esnétek össze. Siránkozni azt tudtok, de többre nem vagytok képesek. Meg is érdemlitek ezt. Én meg megyek dolgozni még hajnalok hajnalán is. Ez a különbség köztem és köztetek. Lepontozni meg lehet, de attól nem fogtok feljebb kerülni, engem meg nem tudtok lejjebb vinni, mert bennem van tartás, veletek ellentétben, akik csak siránkozni tudtok. Tudjátok mellettem nincs senki, mégis összegyűjtöttem már annyi pénzt, hogy legyen saját házam, autóm és kajám. El tudom tartani magam még pitiáner olcsó kis munkával is annak ellenére, hogy magas szintű végzettségem van. #5 válaszolónak meg pacsi, ő legalább érti, amit mondok. Tisztelet még a többi kivételnek, aki egy kicsit is megérti, amit mondok.

2015. okt. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Külön kell élnetek az életeteket. Valahogy próbáljatok meg albérletbe költözni. Aztán csak saját magatokkal foglalkozzatok.
2015. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!