Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depressziós lennék?

Depressziós lennék?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok.mindig voltak barátaim,mosolygós,őszinte vagyok,és mindig többre értékeltem őket mint pl az aktuális pasimat.alig vártam hogy tudjak velük találkozni,de persze sose voltam tolakodó.. egy idő után lemorzsolódtak a kis csapatunkból,majd végül 2 lány volt az akiért tűzbe tettem volna a kezem. majd elhagytak.a legszarabb időszakomban.. nem bántottam meg őket,mai napig sem értem hogy miért léptek le. de nagyon fáj..másik városba költöztem,a munkahely kereséssel is problémák vannak,és nincs egy ember akivel megoszthatnám a dolgaimat.egyre többet sírok,próbálok pozitív gondolatokat olvasni,de egyszerűen "belül" azt mondják hogy szar ember vagyok.. nagyon fontosak voltak a barátaim,1-2 van még,de ők távol vannak. mit tehetnék hogy a napjaimat kicsit jobbá tegyem mert már teljesen kivagyok emiatt :(
2015. dec. 8. 08:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

hát ha sírsz akkor elég valószínű...az ember nem kezd el csak úgy sírni...


neten keresztül nem tudsz beszélgetni barátaiddal? vagy esetleg új embereket megismerni? akár személyesen akár neten...

miért kellett másik városba költöznöd? :)


22F

2015. dec. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Inkább nagyon függsz másoktól. Arra tippelek, hogy szar szüleid voltak (igen, igen, tudom hogy neked nem, és nagyon szerettek, de ha normálisan csinálták volna, nem mástól tennéd függővé az önértékelésedet).

Pszichológus megoldja.

2015. dec. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

nílj meg beszélgess ismerkedj új értelmes emberekkel, sok séta és természetben járás, jóga, önismeretei rendszerek,

ha kell akkor pszichológus vagy adott esetben pszichiáter gyógyszerrel. Hidd el minden rendben lesz:)

2015. dec. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Gyógyszer erre? Mi a frásznak?
2015. dec. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
a szüleim tényleg nagyszerűen neveltek,mindig vittek mindenhova,segítettek az önbecsülésemben :) de valahogy mindig is fontos volt mások véleménye,egyszerűen nem tudom kizárni. őszinte vagyok mindenkivel,mindenről lehet velem dumálni.és ha valaki megbánt nem benne hanem magamban keresem a hibát. Budapestre költöztem,szerencsét próbálni :) eddig kevesebb mint több sikerrel..
2015. dec. 8. 09:07
 6/14 A kérdező kommentje:
hol ismerkedhetnék? nem suliba járok,ott azért könnyebb :)
2015. dec. 8. 09:08
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor meg csak idő kell. Bp-ben az egyik jó dolog, hogy mindenki leszarja a másikat, de ha smúzolásra vágysz, akármikor vannak hozzá játszópajtások.

Vigyázz a bűnözőkkel meg a szélhámosokkal, az is sok van. Ha valaki hirtelen beléd szeret, azzal is.


Keress valami hobbit, sportot, menj el tanfolyamokra, akárhová... érezd magad jól. Egyedül, aztán jön a többi.

2015. dec. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Először is az önértékelésednek sokat segítene az, ha lenne munkahelyed. Ha van egy érettségid, megjelenésed, viselkedésed is normális, bármelyik plázába besétálva simán találsz munkát, kb. minden 3 üzletre az van kiírva, hogy eladót keresnek azonnali kezdéssel.


Szabadidődben pedig javaslom a társasággal összekötött aktív mozgást, ha csajokkal akarsz haverkodni, akkor a zumbát, ha pedig srácokkal is akarsz ismerkedni, akkor latin táncokat (salsa, bachata).

2015. dec. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 bandi6891 ***** válasza:

Mi nem fogjuk megmondani beteg vagy vagy sem,mint ahogy biztos megoldást sem tudunk írni,nem ismerünk.


Ami biztos hogy új barátokért ki kell mozdulnod,ez a net csupán kiindulásnak jó,könnyen válthatsz pár levelet más emberekkel és ha úgy érzed találkozhattok.Sok csalódás vár még rád de ha félsz előrelépni egy helyben fogsz hervadozni.


Különben az a véleményem hogy minél több barát/ismerős gyűlik köréd annál több információ és lehetőség tárul eléd.Munkát is több eséllyel szerzel ha vannak emberek akik gondolnak arra hogy segítségre van szükséged.Engem nevelőapám ajánlott be a munkahelyére,már két éve dolgozok,mi lett volna ha sok embert ismernék,előbb váltam volna meg a munkanélküliségtől.

2015. dec. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy depressziós vagy MÉG. Viszont sajnos a személyiséged (kevés önbizalom, mindig saját magad okolása, stb.) melegágya a depressziónak. Tudom, mert én is ilyen vagyok. Az a rossza, hogy ilyenkor spirálba kerül az ember amiből nehéz kijönni. Kezdetben csak okolod magad vélt dolgokért (esetedben, hogy te mit tettél, hogy a barátok elhagytak), miközben az valószínűsíthetően tőled függetlenül történt, tehát nem kéne okolnod magad. Majd a sok rágódás felemészt és elkezdesz valóban "hibázni", mint pl.: rosszul teljesíteni a suliban, mukahelyen és már valóban tudod mondani magadnak, hogy "szar" vagy, miközben csak a saját pszichéd tesz azzá. Tehát ezt kéne megelőzni és pozitív gondolatokra cserélni az aggodalmaid, persze tudom, hogy ez nem könnyű. Depressziós akkor vagy, ha már nagyon konkrét oka nincs is az általános rossz hangulatodnak, csak minden szar. Plusz mikor már testi tünetek is megjelennek, legszembetűnőbb, hogy nehezen terhelhető leszel, a mindennapi dolgok nehezedre esnek, el is maradsz velük, alvásigényed megnő, esetleg nyugtalan alvással kombinálva stb.

Szerintem nem feltétlenül kell egyből pszichológushoz rohanni, mert lehet, hogy ezzel csak betegségtudatot alakítanál ki magadban. Először én valamilyen hobbival kezdenék (valamilyen közösségi dolog), ami kizökkent a problémáidból egy kicsit, hátha már ez is sokat segítene. Fel a fejjel! :)

2015. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!