Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ilyen nehéz az élet és...

Miért ilyen nehéz az élet és a felnőtté válás?

Figyelt kérdés

Mióta elmúltam 18, fokozatosan romlott el az életem. Minden amit régen biztosnak hittem, az eltűnt, megváltozott. A szüleim elváltak, anyukám külföldre ment dolgozni, mindkét nagymamám meghalt (nagyon közel álltam hozzájuk), a barátaim szétszéledtek, mindez alig 6 év alatt. Most ugyanabban a lakásban élek, ahol anno a szüleimmel laktunk, és úgy érzem én semmit nem változtam, csak a világ körülöttem. Ugyanaz vagyok, ugyanúgy élek (csak most tanulás helyett dolgozom), csak annyi a különbség, hogy most sokkal magányosabb vagyok. Néha még mindig gyereknek érzem magam, néha pedig nagyon-nagyon öregnek, akire már semmi nem vár az életben.

Miért ilyen nehéz felnőni? Csak én viselem ilyen nehezen ezt a váltást?


24/L


2016. jan. 15. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is magányos vagyok és nagyon nehezen viselem a felnőtté válást. Az ex-pasim végigcsalt míg együtt voltunk, nem udvarolt, le se szarta az érzéseimet.Pont abba a korba vagyok,hogy párt kéne választani, de nem megy. Az előző válaszolóval nem értek egyet, mert hiába a szex, ha nem szeretnek. A magányosság érzése nem múlik el tőle... Ugyanúgy egyszer gyereknek érzem magam, egyszer pedig száz évesnek. Az ex vígan éli életét, én meg azon lavírozok, hogy ne betegedjek bele a csalódásba. Elkezdtem tornázni otthon, vannak jó fitnesses videók a neten, beiratkoztam egy jóga tanfolyamra, zenét hallgatok, sorikat nézek és újra olvasom a régi kedvenc regényeimet. Egyelőre ez a terv. Meg a munkába menekülök... Ez van. Sokan vagyunk hasonló cipőben. Kitartást!:-)26L
2016. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismerős. Én nem tuok felnőni. 28 vagyok még mindig az egyetemet csinàlom, nem látom hogy valaha is veége lenne, nem tudom elkepzelni magam valami igazi nagy karrierben , nem tudom elképzelni, hogy bárki családot akarna velem alapítani. Egyszerűen megrekedtem ebben az egyetemi életben , az ismerőseim 90%-a 7-8 ével fiatalabb nálam. Nagyon nehéz dolog ez ha az ember kiesik a ritmusból
2016. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A hírhedt "kapunyitási pánik".. A mi generációnk egyik legnagyobb problémája. Véleményem szerint ez a jelenség a téves fogalomértelmezések és hamis elvárások eredménye.

Például sokan azt hiszik, hogy felnőttnek lenni egyet jelent a "fészekből kirepüléssel", a stabil egzisztenciával, a családalapítással. Valójában a felelősségteljes gondolkodást és céltudatosságot jelenti. A látásmódot, ahogy a külvilágot szemléled és megítéled. Ez a szemléletmódváltás automatikusan végbemegy serdülő korban, nem kell aggódni (itt kivétel a komoly szellemi fogyatékossággal születettek [gyengeelméjűség, mentális retardáció, oligofrénia stb]).

Továbbá a gyerekesség nem egyenlő azzal, hogy valaki ténylegesen gyermek. Szerintem kifejezetten pozitív tulajdonság, ha az ember nem vesz mindent túl komolyan és képes felszabadultan, szabad lélekkel élni, és persze nem felejt el játszani.

Szóval röviden, már felnőtt vagy. Ha pedig boldogtalan, az nem azért van, mert még nem nőttél fel. Azt tanácsolom, tegyél egy szívességet magadnak: felejtsd el a magad felé támasztott elvárásaidat, ne próbáld megváltoztatni magad. Csak keress valamit ami örömet okoz és foglalkozz vele sokat. Ehhez semmi másra nincs szükséged, csak nyitott, széles látókörre. Fiatal vagy, eddig csak készültél az életre, most kezdhetsz élni.

(25)

2016. jan. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy egy kapcsolat nem sokat ér, ha csak azért vagyunk valakivel, hogy ne legyünk egyedül. Én akkor szeretnék csak párt magam mellé, ha igazán szerelmes leszek. Amúgy igyekszem pozitív maradni, sokat olvasok, eljárok táncolni, vettem egy cicát is magamnak, hogy ne legyek olyan magányos, csak az viselem nehezen, hogy munkám kívül senkihez nem tudok szólni. De majd lesz jobb is, remélem. És köszönöm szépen a válaszokat, sokat segít a tudat, hogy nem vagyok ezzel egyedül! :)
2016. jan. 16. 21:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát de a táncon kívül csak van a környéken valami sport, aerobic, esti felsőoktatási lehetőség, disco, stb
2016. jan. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ki kell mozdulni a komfort zónádból... Pl költözz el... Én teljesen szakmát, országot, jóformán a teljes életemet lecseréltem... Ambíciók célok nélkül nincs értelme...
2016. jan. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!