Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek? Teljesen el...

Mit tegyek? Teljesen el vagyok veszve.

Figyelt kérdés

Egyik nap tele vagyok energiával, minden rendben; másik nap pedig meg akarok halni, egész nap szuicid gondolataim vannak, szorongok, nem látom semminek az értelmét, fizikai és lelki erőm sincsen.

Vágom magam, ez általában ideiglenesen 'segít', megnyugtat.

Aludni sem nagyon bírok, nehezen alszom el, rémálmaim vannak, reggel nagyon nehezen kelek fel.

Nincs semmi ami motivál....

Gyűlölöm magam, úgy érzem nincs tehetségem semmihez, nem vagyok fontos senkinek.

Barátaim nincsenek, csak felszínes haverjaim, akik valójában nem is ismernek.


Lehetek valaha jobban? Van/volt valaki hasonló helyzetben?



2016. jan. 21. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Nekem is volt ilyen korszakom kb 2 éve.

De már túl léptem rajta hálistennek 😁👌

Írj ha gondolod.


18/F

2016. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Talán felszínesen hangzik, de én is hasonló vagyok. Nekem általában az segít, ha fejlesztem magam. Leginkább szellemileg, de van, hogy fizikailag is. Így tudom, hogy ezzel is több vagyok, több lettem, többre vagyok hivatott és képes. Még ha erőtlen is vagyok vagy nehezen szánom rá magam, a végére akkor is jobban érzem magam, mert már tudom, hogy több vagyok.

Mindenki tehetséges valamiben, maximum nem gondozza azt, így hiábavalóvá válik a tehetsége, mert akarat és alázat nélkül az mit sem ér.

2016. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fúh. Elég kemény. Első kérdés: mi a kiváltó ok, ami vagy aki miatt depis vagy?

Nekem is irhatsz nyugodtan.

Második kérdés : Mi az ami jó hatással van rád? Ami feltölt lelkileg ? - mindenkit vmi más...

Diagnózis : szorongásos depresszió, hangulat ingadozásokkal.

Tudom, mert eléggé hasonlóban szenvedek magam is.

Bár én még nem vágtam meg magam, de üttem magam...

IGEN.....lehetsz jobban, de akarnod kell, és sikerülni fog. !!

Higgy magadban!!!

2016. jan. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem is írhatsz ha gondolod
2016. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 pelgrim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne jó, ha helyes önismeretre, önbizalomra (nem elbizakodásra) tehetnél szert. Ehhez hozzájárulhat egy-fajta vallásos gondolkodás. Most kérlek ne gondold azt hogy valamilyen felekezethez akarlak megtéríteni (én sem tartozom semmilyen felekezethez), de sokat segíthetne, ha tudomásul vennéd, hogy te Isten egyszülött fia vagy, a leg-előbbre haladt fejleményeinek (nem teremtményeinek) egyike, semmivel se hitványabb vagy értéktelenebb.

Ez a valóság. Tartsd ezt a valóságot folyton lelki szemeid előtt, legyen ez az első és utolsó gondolatod minden nap, gondolj erre mikor az utcán jársz vagy mikor munkádat végzed, de ne mond el senkinek, mer mások nem fogják megérteni. Nem könnyű, de ha kitartasz, egy idő után jön a változás. 'Lelket emelő' zene vagy olvasmány is sokat segíthet.

2016. jan. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 pelgrim ***** válasza:
100%
Hozzátenném még, hogy ne igyekezz másoknak fontos lenni, te már nagyon fontos vagy magadnak, legyen ez elég, és ne gyűlöld, ne bántalmazd magad, de szeresd magad, akkor mások is szeretni fognak téged.
2016. jan. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha beszélgetni szeretnél, nekem is nyugodtan írhatsz. :) 24L
2016. jan. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem tudom mit érezhetsz. Én már túl vagyok pár pszichológuson, és pár bogyón. Ha szeretnél beszélgetni, írj :)

L/21

2016. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Tudnod kell, mindig van kiút. Még ha most nem is látod. Tedd fel magadnak a nagy kérdést: Mit tennél legszívesebben, ha megtehetnéd? Miért? S vajon tényleg megteheted-e? Ha nem, miért nem?

Fogj egy papírt és írj rá kérdéseket. Például hogyan érzem jelenleg magam? Mikor válaszolsz rá, találd meg az okát. Minden egyes válasz után tedd fel a miért és a hogyan tovább kérdést.

Nekem ez a módszer vállt be. Hidd el, nagyon hasznos. A magyartanárnőm vezetett el a válaszokig hasonló kérdéseket szegezve nekem. Mindig is hálás leszek neki mindezért. Használd te is bátran a tollat és a papírt, vagy a gépet. A legpraktikusabb önismereti dolog, tényleg segít.

2016. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én ajánlom neked az önsegítő könyveket, nézz sok mesét, hallgass inspiráló zenéket, amik segítenek relaxálni és jobb lesz. Hidd el nekem, csak törődnöd kell magaddal, hogy jobban érezd a jövőben magad. Talán elérkeztél ide. Legyen az első lépés, hogy keresed azoknak az embereknek a társaságát, akikkel mélyen el tudsz beszélgetni, hogy ne érezd annyira magányosan magad. Én is sokszor oda-vissza vagyok magammal még a mai napig, sok minden ért engem és nagyon rosszul tudom érezni magam én is néha, de már túl vagyok valami hasonlón, amin te mész keresztül, meg amin sokan mások. Nekem segített az, hogy "kiírtam magamból a dolgokat, illetve, ha rosszul érzem magam, akkor próbálok törődni azokkal az emberekkel, akik számomra fontosak. Egy-két emberről van szó. Ettől én jobban érzem magam egy kicsit. Ha gondolod, akkor írj nekem nyugodtan, eléggé nyitott vagyok, szívesen beszélgetek, illetve megosztom a tapasztalataimat Veled.

23/L

2016. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!