Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az mennyire rossz hogy ha 17...

Az mennyire rossz hogy ha 17 évesen furcsa nekem kimenni az utcára hogyha nem a suliba megyek?

Figyelt kérdés

Mikor néha elhív egy régi osztálytárs valahova (évente 1x) akkor nekem az olyan furcsa hogy nem az állomásra megyek hanem máshova.


Rossznak érzem magam hogy nem suliba megyek hanem oda ahova nem kötelező.


Egy átlag napom olyan hogy felkelek és elmegyek suliba, hazajövök, elvégzem a teendőket és befekszem az ágyamba, bekapcsolom a zenét és nézem a plafont,majd mikor eljön az éjszaka elalszom.


Egy hétvége meg annyi hogy 11 ig alszom, felkelek, megvárom az estét és elalszom.


Nyáriszünetekben meg semmit sem tudok csinálni.


Az előző IS úgy telt hogy a szobámban kuksoltam.



Nincsenek barátaim, se barátnőm és 1 ismerősöm sem. :(


Az az 1 régi osztálytárs is csak van... Akkor ír ha én írok.


Egyedül csak a szüleim és a Topjoy kupakok szólnak hozzám. :(


Ma nagyon meglepődtem hogy a szomszéd srác köszönt nekem ezért nem is köszöntem vissza mert nem tudtam mi történt.


Mennyire rossz hogy ha 17 évesen így élek?

Szeretnék barátokat, csavarogni, barátnőt és bulizni, de nem tudok mit tenni.

Kissebbségi komplexusom van, jó sok gátlással.

Ki lehet majd bírni így az életet? Csak nem lehet olyan rossz hogy ha megszokom.


(ne írjátok hogy veletek is ugyan ez van,mert nem ez volt a kérdés... A kérdések alatt a válaszok 40%-a ilyen... Ahogy észrevettem. )


2016. jan. 27. 01:07
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és lánnyal még sosem beszéltem normálisan.

Csak azok a: mi volt a lecke? Hol van ez vagy az?


De az nem beszélgetés.


Még nem is értem lányhoz sehogy sem.

2016. jan. 27. 01:12
 2/6 anonim ***** válasza:

Relative rossz. Nekem például ilyen élet kéne. Csak mellé egy nagy szoba, berendezve, hogy tudjak minden nap órákat edzeni. Plusz egy haver, aki segít az edzésben. Úgyhogy nem rossz ez, ha azt akarod, hogy ilyen legyen. De, mivel írtad, hogy nem ezt akarod, ezért rossz. Elég evidens, nem?


Hogy mit tehetsz? Változtass! Ennyi. Elmész korcsolyázni, úgysem ismeredsz ott össze senkivel, de legalább elmész, elkezdesz valami sportot, ott jó hangulat alakulhat ki, és valakivel össze tudsz spanolni. Ennyi. Akarni kell. Most meghallgattunk, könnyebb a lelkednek, most viszont mozdulj ki, kezdj el valamit, legyél bátor és akarj élni. A tévhittel ellentétben a halál után nincs semmi, úgyhogy bíztasson az a tudat, hogy akkor amíg van valami, addig csináljunk valamit. :)


Sok sikert és kitartást! ;)

2016. jan. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem szimpi vagy. Kár, hogy a hozzád hasonló értékes emberek otthon ülnek
2016. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyira azt hittem egyedül vagy, erre itt sorba mindenki ugyanazokat írja le amiket én is megéltem/ megélek..
2016. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
gépezni gépezel-e?
2016. febr. 1. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as, attól még nem értékes, hogy nincs szociális élete. Nekem inkább uncsinak tűnik. Gondolj bele, kedves kérdező, hogyha nem csinálsz semmi érdekeset, miről tudnál beszélgetni?

Voltam a helyedben általános suliban és azután egy évig. (Általánosban bántottak, és nem mertem nyitni). Azután tudod mi történt? Rájöttem, hogy egy unalmas, egyedül ücsörgő, bambuló emberhez senki sem fog odamenni, hogy "szia, dumáljunk". NEKED kell lépned. Én kipécéztem magamnak egy szimpi lánycsoportot, flangáltam mellettük, és próbáltam bekapcsolódni a beszélgetésbe. Féltem, hogy elküldenek majd, de gondoltam egy próbát megér. Körübelül másfél évvel rá kialakult egy nagyon szoros barátság köztem és az egyik lány között, ami már 4 éve tart. (Mielőtt beleköttök, 6 osztályos gimi).

Mostmár nem csak a suliból, hanem a hobbim kapcsán is szereztem barátokat, és ez egyre könnyebben megy az évek múlásával. Lovagoltam egy ideig, ott máris volt közös téma az ottani lányokkal. Van egy befogadott kutyám, lám más kutyásokkal összejárok ma már, az újakkal (főleg a menhelyes kutyus gazdikkal, öregek-fiatalok, férfiak-nők) van közös beszédtémám. És egy idő után másról is beszélünk.

Szóval, ha a te helyzetedből kellene kiindulnom, megpróbálnék beszélgetni pár kedvesebb fiúval az osztályból (nem kell erőltetni a nagymenő bunkókkal a barátkozást, mert szánalmasnak hat, és te sem érzed majd jól magad). Ha egy új filmről beszélnek, amit meg akarnak nézni, akkor mondd, hogy téged is érdekel, miért nem mentek el moziba? De ez sokminden mással is működik.

Ha ez nem elég keress kijárós hobbit! Sportolj vagy kreatívkodj KÖZÖS, rendes tanár által tartott órákon! Előtte/Utána is lehet beszélgetni, és mindig adott egy kiindulási téma, nincs az az érzés, hogy butaságot mondasz.

Ne félj egyedül programra menni! Iskolai külföldi utazáson, barátok nélkül vettem részt, és a 2. nap már volt társaságom. Egyszerűen állj meg és beszélgess bárhol! Ha nem is lesz életre szóló barátság belőle, önbizalmat ad.

pl; állatorvos, sorbanállás, orvosra várakozás... kb minden olyan helyzet, ahol látod, hogy a másik nem elfoglalt, nem siet.

Ha végképp nincs ötleted, önkénteskedj valahol! Ott mindig szívesen látnak, és hálásak lesznek neked, te pedig tudod, hogy valami szuper dolgot csináltál, és ez ad még egy kis önbizalmat.

Köszönni meg nagyon sürgősen tanulj meg, mert nagy illetlenség, és el fognak könyvelni egy furcsa bunkónak. De ne aggódj, ha legközelebb látod, köszönj neki jól hallhatóan, és ha nem siet, kérdezd meg, hogy hogy van vagy hasonlók.


A lányokkal kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, egyenlőre magamat próbálom összekaparni, és meggyőzni róla, hogy a fiúk nem mind szemetek, szóval sajnos nem szolgálhatok értékelhető tippel.


Kérdező, minden amit leírtam, azért van, hogy segítsen neked. Nem szántam agresszívnek, de tapasztalataim szerint ilyenkor az embereket kicsit meg kell rázni, és "észhez téríteni", mert ha kedveskedem, elhitetik magukkal, hogy ők ilyenek, ezen nem tudnak változtatni. Pedig mindenki tud!

Sok sikert!


18/L

2016. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!