Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csinaljak, ha egyszeruen...

Mit csinaljak, ha egyszeruen nem erzem jol magam, nem talalom a helyem, a tarsasagom, képtelen vagyok megvaltozni? 14L

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, ez ebben a korban természetes, hogy az ember, nem talalja a helyet, és szinte mar betegesen keresi, kutatja onmagat, probalja felfedezni ki is valojaban, de azt hiszem nalam nem teljesen errol van szo. (Persze meglehet, hogy tévedek.:D) Mar egeszen pici korom ota csak ugy lézengek a vilagban ide-oda, es egyszeruen nem tartozom sehova, pedig szerintem mindig kell egy biztos pont amire tamazkodhatsz, ahol onmagad lehetsz és jol erzed magad, kortol fuggetlenul. En ezt azonban eddig sehol nem tapasztaltam, nem éreztem, hogy "na igen ez az a hely!". Barhol megfordultam, mindig egy picit kilogtam a sorbol, nem fogadtak el teljesen, mert teszem azt (ez most elegge primitiv pelda lesz) nem csak rockot hallgattam, hanem komolyzenét, indiet, metalt, rappet, jazzt, reggaet és minden mast amit csak lehetséges. Sohasem volt kedvenc zenekarom, könyvem, filmem stb., mert szerintem nem lehet összehasonlitani a Csillagok közöttet az Annie Hallal vagy a Büszkeség és Baliteletet sem a Frankensteinnel, mindegyik masért jo, mas miatt szeretem, nem tudok kozuluk kiemelni egyet, ami az abszolut kedvencem. (Persze vannak dolgok, amiket jobban kedvelek.) Nem tehetek rola, hogy ennyi minden tetszik, ennyi mindent szeretek, egyszeruen ilyen nyitott (talan tulsagosan is) szemelyiseg vagyok, aki azt gondolom mivel kepes meglatni szinte barmiben a szepet, elegge sok mindent szeret. A vilagom nem csak fekete es fehér, hanem a tulajdonképpen kész szinkavalkad, amit ugy érzem az emberek nem fogadnak el, vagy én nem is tudom. Azt mondjak, hogy gyerekes vagyok, és béna, mert én még nem talaltam meg onmagam, mig Ok mar tudjak, hogy kicsodak is valojaban, es mindig azt hajtogatjak, hogy olyan nincs, hogy valaki ennyi mindent kedvel, majd kinovom és felnövök, es akkor végre meglelem sajat magam. Sokszor lenéznek, kinéznek emiatt, még ha ezt nem is mondjak ki, de érezni a pillantasukon, meg azon ahogy hozzam viszonyulnak. Ebbol persze az kovetkezik, hogy nem is vesznek komolyan (mivel én még gyerek vagyok, nem nottem fel) igy velem abszolut nem beszelgetnek semmifele értelmesebb temarol, nem avatnak be dolgokba, és ha kérdezek, hangosan nevetve csak legyintenek es igy szolnak:Te ezt ugy sem értheted! Es ez nekem olyan rosszul esik. Eskuszom, még a felnottekkel jövök ki a legjobban, de veluk sem mindig, mert ugye ez a szokasos sztereotipia terjeng a korombeliekrol, és vannak akik vakon kepesek engem is beskatulyazni, amiért persze nem hibaztatom Oket, mert nyilvanvaloan van alapja a dolognak, meg persze, néha én is hajlamos vagyok az efféle viselkedésre.

Az is faj, hogy még amiatt is csecsemonek kezelnek, mert én nem cigizem (csakhogy egy picit mégis lehuzzam magam, köteles vagyok bevallani, hogy néhanyszor azért elszivtam egy-egy szalat, de semmit több, abszolut hidegen hagy a téma, annyival sikerült is kielégitenem a bennem tombolo kivancsisagomat), de ettol fuggetlenul mindig csak azt hangoztatjak, hogy nem a bagozas meg az ivas teszi az embert felnotte, hanem a gondolkodasmod, es a szellemi érettség. Néha mar azt érzem, hogy tulajdonképpen elitelnek engem azért, mert nem megyek bele ilyen-olyan dolgokba (vizipipa, ivoverseny stb.), holott én sem vetem meg Oket azért, amiért Ok igen. Ha a véleményemet kérdezik, elmondom, hogy szerintem ezt nem kellene ennyi idosen, de rajuk hagyom, ennyi a egész.

Es sajnos ezt nem csak az osztalyomban tapasztaltam. Tobb helyre is jarok, mindenféle helyekrol (jobbakrol, rosszabbakrol) is van ismeretségem, es szinte mindenhonnan ugyanezt kapom. Nem értem. Hiaba jarok rajziskolaba, nyelvtanfolyamra, zeneorara, edzésre vagy barhova, mindegyik helyen talalnak valamit ami miatt kinezhetnek, ami miatt engem lekezelnek, és nem értem miért. Borzalmasan rosszul esik màr ez ennyi ido utan. Hiaba probalok valtoztatni magamon, nem igazan megy, hisz azt se tudom hol kellene elkezdenem a valtozast. Van, hogy szinte mar megtagadom azt amit szeretek, csak azért, hogy ne legyek kikozositve. Nem érzem azt, hogy barhol önmagam tudnék lenni, és felhotlenul szorakozhatnék. Es kerlek ne mondjatok, hogy ez normalis, mindenki ezt érzi, mert még ha természetes is ebben a korban, akkor sem hiszem, hogy ennek igy kéne lennie. Nem tudom mit tegyek, kezdek kétségbe esni, olyan rosszul érzem magam, egyedul és magànyosan, pont ebben a korban hagytak veszni a vilagban, amikor még tulajdonképpen azt se tudom mit is jelent pontosan. Az a baj, hogy ebben a helyzetben még a csaladomra sem szamithatok (kulonbozo okok miatt, amit most nem fejtenék ki), pedig annyira szukségem lenne valakire. En egyszeruen csak szeretném, ha szeretnének, és ha megérteni nem is tudnak, de legalabb elfogadnanak. Annyira mindenfélének érzem magam, hogy az mar olyan semmilyen, vagy nem is tudom, ezt nehéz megfogalmazni. Szerintetek mit tegyek? Lehet -e barmit is tenni? Vagy nekem kéne valtoznom? Mit, és hogyan? Hol keressem a helyem? Vagy ez ebben a korban tényleg mindenkinél igy van? Ha felnovok, akkor majd megtalalom a helyem, és én is végre osszeallok, lesznek kimondott kevenceim, amikrol mindenkinek én jutok az eszébe, lesz 1-2 hobbim amit komolyan uzok, és par sablonos tulajdonsaggal le lehet majd irni, hogy pl.: kedves, lusta, faradekony?

(Ne haragudjatok az ekezetek miatt, de minilaptoprol irok, es nem sikerult minden ékezetet megtalalnom.:D)



2016. febr. 14. 15:25
1 2
 11/16 anonim válasza:
10#es voltam én is 14 lány vagyok.
2016. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#8 vagyok, nem szeretnél beszélgetni?
2016. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám a kérdező kérdésében. :D Csak dupla annyi idős vagyok, mint te és férfi. Ugyanilyen vagyok. Csomó minden érdekel, szerintem sem lehet egy embert körülírni az által, hogy ő ezt és ezt szereti, azt és azt csinálja. Mert egy igazán érdekes ember szerintem nagyon sokrétű, csomó minden érdekli, nyitott, energikus, élénk, szangvinikus is. Szerintem sokkal nagyobb korlátoltságú az, aki azt vallja, hogy rá kell állnod egy témára, és azt erőltetni. Sem a te korodban, sem idősebb fejjel nem kell. Nincs olyan, hogy kell. Ki határozhatná meg, hogy téged mik érdekelnek, milyen legyen az ízlésed, mik legyenek a céljaid? SENKI. Hiszen ők nem te, és te nem ők vagy. Szóval szard le, ki mit gondol és hisz rólad. Az a lényeg, hogy te így vagy kerek egész ember. Nagyon jó a gondolkodásmódod, remélem nem változtat majd meg 10 év múlva sem a világ. Maradj gyermeki, nyitott, jó értelemben naív, kezdeményező, optimista. Te képviseled azt, amit egy embernek képviselnie kéne, ők inkább birkák.

Egyébként gondolom te is tapasztalod azt, hogy rendre félreértenek az emberek. Nem tudják úgy látni a világot, dolgokat, ahogy te értelmezed. És ez rohadt terhes tud lenni, legalábbis számomra. Én idealista vagyok, jelképekben, szimbólumokban gndolkodom javarészt, de a legtöbb ember olyan, hogy amit eléjük raknak, azzal a gondolattal, műsorral, akármivel beéri. Nem gondolkodik el a történések, szituációk, gondolatok gyűrűjében mélyebb szinten. Magyarul meg kell magyarázni nekik mindent szóról-szóra. :D Ez gáz. El kell vonatkoztatni, szerintem ez adja meg az embernek az igazi kreativitást, akármit is csinál, akármiben is hisz, akármi után is vágyakozik.

Nagyon kár, hogy nem vagy idősebb 4-5 évvel, mert akkor simán felszednélek :D

2016. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy meg kell változnod, pont azokban látom az értékeid, amiket most hátránynak érzel. Rendkívüli felnőtté cseperedsz, ha most nem hagyod magad "megrontani" a nem gondolkodó többség által, és nem engeded, hogy miattuk Te érezd magad rosszul, Te legyél komplexusos. Nincs okod rá.

Ha teheted, járj olyan társaságba (szakkör, stb.), ahol hasonló érdeklődésűekkel, gondolkodó / tehetségesebb fiatalokkal találkozhatsz. Az meg nem baj, ha azokkal sem tudsz teljesen azonosulni, inkább becsüld meg magad, a különbözőségek is fontosak és szükségesek. Neten is találhatsz társaságot, itt szélesebb a merítés, de azért csak óvatosan.

Tudom egyébként, min mész keresztül, mert én is kilógtam mindig a sorból. :) 11 évesen például Lorenz Összehasonlító magatartás-kutatásával a kezemben sétáltam az utcán suliból hazamenet, mert az érdekelt. Sosem az kötött le, ami a kortársaimat. Állandóan komoly témákon merengtem, szerettem alkotni, a határaimat próbálgatni, problémákat megoldani. Bulizás helyett a határt jártam a kutyákkal. A magányosabb időszakot úgy vészeltem át, hogy szereztem annyi sikerélményt és kalandot azok által, amik foglalkoztattak, amennyit lehetett. Ha nem savanyodsz be, megmaradsz elfogadónak és nyitottnak, jó eséllyel lesznek igaz barátaid, míg a többség ezt nem annyira mondhatja el magáról. Nekem is lettek, nem sok (nem is kell sok), viszont nagyon mélyek. Mindenképp kitartás, és csak optimistán, lelkesen, ennyi idősen még sokszor fordul az ember sora, számtalan dolgot tartogat az élet, és tudd, hogy vannak még, akik hasonlóan éreznek. Csak őket nehezebb megtalálni.

2016. febr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy ezt valószínűleg sosem növöd ki, én sem változtam benne (ti. hogy nem skatulyázod be magad, és ezeregy dolog érdekel). Csak egy valamiben jelent akadályt - hogy megtaláld azt az egy hivatást, ami mellett évekig-évtizedekig kitartasz, nap, mint nap végezve... Nekem ez iszonyat nehezen ment, úgyhogy sok mindenbe belevágtam, mire kezdtem beállítani úgy az életem, hogy megélni is tudjak, és terem is legyen.

Ahogy nyiladozik a világ előtted, úgy kristályosodik ki a személyiséged, az érdeklődésed. Nem fordítva. Aki korlátoltságában megragadja az elé kínált illúzió szűk szeletét, és azt mondja, hogy ő ennyi, azt inkább sajnálom érte, de nem én érzem magam kellemetlenül, mert nem én fogok a diplomámkor rájönni, hogy álltattam magam, s azt sem tudom, ki vagyok, vagy kivé válhatnék.

2016. febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Huha, koszonom szépen a vàlaszokat,nem gondoltam volna, hogy ennyi érkezik. Sokat segitettek:) Sajnos most csak ennyire futja tolem, mert idohianyban szenvedek, de igerem majd igyekszem mindenkinek vàlaszolni, reagàlni:)
2016. febr. 16. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!