Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi az introvertáltság? Minden...

Mi az introvertáltság? Minden introvertált szenved ettől a tulajdonságától, és vágyik társaságra?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy vannak introvertáltak között, akik jól megvannak, direkt keresik az egyedüllétet, azt fogadják el és többnyire csak a saját személyes életükre fordítják a figyelmüket.(az is benne van a pakliban, hogy nem mindig magányosak, de többnyire elismerik, hogy egyedül vannak jól)

Vannak, akik meg úgy élik át az introvertáltságukat, hogy folyton szorongnak, vagy szenvednek attól, hogy egyedül vannak, nem direkt, saját akaratukként élik meg, hanem belső kényszerként, vagy hiányosságukként.

Az utóbbi esetében eltudom képzelni azt a különbséget, hogy talán olyan társaságokban volt, ahol bántották őt azért, amiért más, de ha pl. utána már nincs ilyen környezetben, akkor is megmaradhat benne ez a szorongás/hiányérzet?



2016. febr. 17. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
az első nem introvertált személyiség
2016. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

konkrét példák szerint, van aki annak vallja magát:) habár az is lehet, hogy nincs ilyen éles kontraszt a kettő közt, és az elsőben is van szorongás, de nem olyan hangsúlyos, vagy nem elkeserítő, mint a második példájában.

értem én, hogy mindenkiben megvan, hogy szeret egyedül lenni, viszont nála megvan az, hogy nagyon gyakran van egyedül, különc, de jól érzi magát, nem figyel mások véleményére, valószínűleg olyan helyzet, amiben "megteheti" gondtalanul, nem zavarja:)

2016. febr. 17. 19:54
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Az amiről te beszélsz nem introvertáltság, hanem extrovertáltság és egyedüllét. Aki introvertált az nem akar annyit emberek közt lenni és ezáltal rendben is van a dologgal. Aki viszont nem így érzi még sincs lehetősége emberek között lenni annyit amennyit igényelné, az nem introvertált.
2016. febr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azok az introvertáltak, akik jól megvannak így, valóban azok. Akiknek ez szorongást jelent, és szívesen lennének társaság tagjai, nem introvertáltak, hanem beilleszkedési problémáik vannak, szociális analfabéták vagy valami hasonló.
2016. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Van mikor így érzi, de az is kérdéses nála, hogy "miért nincs lehetősége", amikor társaságban szándékosan elzárkózik, még akkor is ha tudja, hogy hozzátudna szólni a témákhoz, nem tudom, hogy mi, de extrovertáltnak biztos nem mondható:)

Emellett természetellenesnek érzi ezt az állapotot, valahogy abból is kifolyólag, hogy senki sem ilyen körötte.

Hasznos volt a válaszod, jórészben igazad is van, de a második példáról az is elmondható, hogy amikor néha sikerül megkapnia alkalmakként egy jó társaságot, akkor egy idő után, hamar ő is visszavágyik az egyedüllétbe.

2016. febr. 17. 20:34
 6/15 A kérdező kommentje:
# 4 Teljesen igaz.
2016. febr. 17. 20:35
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az introvertált és extrovertált között azért elég sok átmenet van, senki nem teljesen az egyik vagy a másik. Egy általános introvertált ember olyan, aki szeret néha egyedül lenni, ezzel tölti fel magát. Kisebb baráti körrel szeret jobban programot csinálni mint nagyobb társasággal, buli helyett nyugisabb programot választ szívesen. Társasagban egy idő után érezheti magát rosszul, és lenne inkább már egyedül.

Természetesen ugyanúgy igénylik a szeretetet mint bárki más. De párkapcsolatban is előfordulhat, hogy néha lennének kicsit egyedül, a partner hagyja, hogy elvonulhasson kicsit magában olvasni, sportolni stb stb. Nagyjából ilyen egy tipikus introvertált. Ha valami félenkség vagy szorongás is a képben van, akkor az általában az szociális fóbia, valamilyen szorongásos probléma. De maga az introvertáltság az egy szemelyiség típus, nem pedig valami probléma. Termeszetesen egy introvertáltnak sem jó a folytonos magány, és náluk könnyebben kialakul szociális fóbia, mert sokan nem értik meg vagy furcsálják, hogy ők tényleg igénylik mondjuk a szombat esti buli helyett a szobában egyedül olvasgatást (ami nekik sokkal jobb program mint a buli), és emiatt manapság elég könnyen el tudják ítélni az embert, ha szeret elvonulni a saját programjaiba a társasági dolgok helyett :)

2016. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

# 7

Én is így vagyok, sok olyan foglalkozásom van, amit egyedül szeretek csinálni, de lehet, hogy a szociális fóbia mégis hangsúlyosabb.

Nem az volt a szándékom, hogy elcímkézzem magam valamelyiken, csak ha folyamatosan szorongok, pl. azért, mert úgy tapasztalom, mintha nem fogadnának el így, talán más tulajdonságaim miatt is, pl. hogy látszik rajtam a szorongás, vagy valamilyen rossz érzés, olyankor "irigylem" mikor látok olyan embereket is, akiktől nem furcsa a zárkózottság, befele-fordulás.

2016. febr. 17. 20:51
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

"Vannak, akik meg úgy élik át az introvertáltságukat, hogy folyton szorongnak, vagy szenvednek attól, hogy egyedül vannak, nem direkt, saját akaratukként élik meg, hanem belső kényszerként, vagy hiányosságukként."


Én pont így vagyok vele. Nagyon jól megfogalmaztad.

2016. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 elwera ***** válasza:
Gondolom én is introvertált vagyok, társaságban nem vagyok központi személyiség, hanem inkább valahol halkan beszélgetek 2-3 emberrel max. Néha vágyom társaságra, néha meg nem. Amikor vágyom, akkor megbeszélem valakivel, elmegyünk valahova és jól elvagyunk, de nem akarnék mindennap találkozni, mert más dolgom is van, meg mert szeretek egyedül is lenni. Azt sem bírom ha a párom rajtam lóg. Volt olyan kapcsolatom, ahol a srác, mint egy kutya állandóan nyomomban volt és kb 3 hónap után elegem lett belőle. Kapcsolatban is szeretek szabad lenni valamilyen szinten.
2016. febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!