Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi az introvertáltság? Minden...

Mi az introvertáltság? Minden introvertált szenved ettől a tulajdonságától, és vágyik társaságra?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy vannak introvertáltak között, akik jól megvannak, direkt keresik az egyedüllétet, azt fogadják el és többnyire csak a saját személyes életükre fordítják a figyelmüket.(az is benne van a pakliban, hogy nem mindig magányosak, de többnyire elismerik, hogy egyedül vannak jól)

Vannak, akik meg úgy élik át az introvertáltságukat, hogy folyton szorongnak, vagy szenvednek attól, hogy egyedül vannak, nem direkt, saját akaratukként élik meg, hanem belső kényszerként, vagy hiányosságukként.

Az utóbbi esetében eltudom képzelni azt a különbséget, hogy talán olyan társaságokban volt, ahol bántották őt azért, amiért más, de ha pl. utána már nincs ilyen környezetben, akkor is megmaradhat benne ez a szorongás/hiányérzet?



2016. febr. 17. 19:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
én egy ideig elég jól el vagyok egyedül és vannak dolgok, amiket jobb is egyedül csinálni, mint társaságban. hosszú távon nagyon nem szeretek egyedül lenni és rosszul viselem, ha sokáig semmi társaságom nincs. nem sok mindent szeretek egyedül csinálni, de a nagy társaságot sem szeretem, inkább csak néhány emberrel, szűk baráti körben vagyok.
2016. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Minek erőlködtök idegenek szavakkal ha még azt sem tudjátok mikor kell megfelelően használni?
2016. febr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
?
2016. febr. 25. 11:19
 14/15 A kérdező kommentje:

# 12

Nem értem i bajod:))) Amúgy, ha valamit rosszul értelmeztél, nem a szó jelentésére kérdeztem rá, szűkebb értelmezésében, számomra nem idegen maga a szó, hanem tág értelmezései vannak.

2016. febr. 25. 11:27
 15/15 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem egy szó használat miatt kérdeztem, hanem az állapoton szerettem volna elmélkedni, nyugodtan írhattam volna azt is, hogy zárkózott, teljesen mindegy.
2016. febr. 25. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!