Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek ha itt a joido, de...

Mit tegyek ha itt a joido, de en ugyan ugy csak bent unatkozom majd a szobamban mert nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Az elozo 4 nyaramat is igy toltottem. :(


17/f


2016. febr. 24. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Menj ki egyedül és gyűjts magad köré embereket.

Sok program van városokban, fesztiválok, akkor ha szeretsz túrázni, ott a turatars.hu.

Mozdulj ki. :3

2016. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 acelsziv ***** válasza:
55%

Benn kuksolva mit vársz? Hogy becsöngetnek emberek, hogy helló legyünk barátok, gyere velünk? Ha ilyet tapasztalsz, azok max Jehova Tanúi lesznek.

Neked kell megmozdítanod a segged és kimenned barátokat szerezni.

2016. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem megy mert szociális fóbiás vagyok mert óvodás korom óta egyedül vagyok.


Mindig piszkáltak és ezt szoktam meg.

2016. febr. 24. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Elmehetsz egyedül is bármerre. Vagy keress diákmunkát, kicsit kimozdít és még pénzt is kapsz érte.
2016. febr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért nincs még itt a jó idő. Amúgy én is ilyen vagyok, és aki nem ilyen, az baromira nem tud megérteni téged, csak írkálja, hogy menj edzésre, meg szakkörre... Pedig a gond szerintem nem az, hogy nincs hol ismerkedned, hanem az, hogy túlzottan zárkózott és szorongó vagy, mely ellehetetleníti az életvidám, szipi-szupi emberekkel való azonosulást. Boldog csak akkor leszel, ha magadhoz hasonlókkal tudnád körülvenni magad, ám ők is otthon vannak, így nehéz ilyet találni.. Mindenesetre sok sikert

23f

2016. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló beállítottságú vagyok, csak lány. Ma is be kellett mennem a suliba, hogy átvegyem a lapot, amin rajta vannak a vizsgaidőpontok, nem vett el sok időt az egész, de alig vártam már, hogy hazaérjek. :D Vannak napok, amikor szinte rettegek emberek közé menni, de van, amikor nem számít nagyon. Általában zenét szoktam hallgatni, ha megyek valahova. Régebben azt vettem észre, hogy ha mellettem van valaki, akivel pl. beszélgethetek és nem egyedül vagyok, akkor kicsit másabb a helyzet. Nem szorongok annyira. Sajnos ez már nagyon ritkán fordul elő../Itt most arra gondolok, hogy például haverokkal, barátnőkkel vagyunk.. Ahogy jobb és melegebb lesz az idő, akkor is jobban szoktam érezni magam. Ez is számít. A múlt nyáron sokszor mentem el sportolni, kirándulni, sétálni egyedül, de mostanában próbálok megnyílni és barátkozni. Egyébként jól írta valaki azt, hogy ha csak a szobádban vagy, akkor csak a Jehova tanúi jönnek. :D Ez jó volt. :D
2016. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amikor jó idő van én is önkénytelenül jobban érzem magamat. :)


De aztán belegondolok abba hogy mások csoportba gyűlve mennek focizni vagy szórakozni lányokkal, fiúkkal én meg megyek haza és csak holnap jövök ki a házból akkor is csak a suli miatt és egyből elmegy a jókedvem. :(


Barátkoznék én szivesen, de félek a korombeliektől és inkább nem kezdek bele... Kissebbrendűségi érzésem van akkor is ha végig megyek reggel az állomásperonon ami tele van beszélgető emberekkel.


Egyébként én is sportal akarom elfoglalni magamat. :)

Pár hét és végre megint előszedhetem a vesenybiciklimet.

Tavaly nyáron is végig csak bicikliztem. (azt nem számolom bele a kintlétbe).


Idén 70 km eren akarok gyakorolni naponta hogy a balatont körbetekerjem 1 nap alatt.


Csak ezzel tudom elfoglalni magamat. :/

2016. febr. 24. 19:57
 8/8 anonim válasza:

Én tanácsot nem nagyon tudok adni, csak talán jobban érzed magad, ha tudod, hogy más is van így. Én legalábbis mindig kicsit megkönnyebbülök, ha látom, nem vagyok egyedül a problémáimmal.

Szóval, én is így vagyok. Már több, mint 5 éve befejeztem az iskolát, és nem mertem elmenni sehová, utána. Így most már tényleg nem megyek sehova, szinte, csak közbe pl elkísérem vásárolni az anyát. Ilyesmik. De képtelen vagyok társaságban megszólalni, ezért inkább kerülöm, hogy el kelljen mennem ilyen helyekre.

Most azon vagyok, hogy ősszel (együtt a tesómmal, és nem egyedül, ugyanis utolért, mert már ő is leérettségizett) elmegyünk egyetemre, ha minden jól megy. Talán az segíteni fog.

Nem tudom, neked van-e testvéred...

Mondjuk, így se vagyok igazán nyugodt, mert ő, bár valamilyen szinten ő is szorong, én sokkal rosszabb vagyok, és volt már olyan, sokszor, hogy együtt mentünk valahová, és ő másokkal beszélgetett, míg én magamba fordulva ültem és vártam, hogy végre hazamehessek.

Nem igazán tudok változtatni ezen... Szeretnék, mit se szeretnék jobban, hiszen bőven elegem van az állandó itthon-ülésből, de nagyon nehéz.

Van egy fiú, akivel egy rövid ideig jártam, ő mondhatni a barátom maradt, de igazából inkább csak fb-on beszélgetünk, néha eljön, de elég ritkán. És akkor is csak a házban vagyunk.

Tényleg nem tudom, mit lehet ez ellen tenni. Talán, az egyetem segít, és utána bölcsebb tanácsot tudok adni, de addig is, megértelek.

2016. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!