Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A barátom depressziós, hogy...

A barátom depressziós, hogy segíthetek rajta?

Figyelt kérdés
Sziasztok.l! A legjobb barátomat már több mint 15 éve ismerem.Egy határozott és vidám srác...volt.Már 2 hónapja,h rettentő rosszul van.Ő nem mondja de én tudom.A Videonban focizott és közel állt ahhoz,h profi szerződést is kapjon de ő valamiert abba hagyta a focit pedig ez az élete. A tanulmányi eredménye is jó volt.Jogi egyetemre járt de azzal is felhagyott mert szerinte ő nem oda való.Már nem jàr velem és a többi haverjával sem szórakozni és a barátnőjével is szakított másfél év után.Multheten pedig a szülei rajtakapták,h öngyilkossággal próbálkozott.Fogalmam sincs mi baja lehet.Remelem nem keveredett rossz társaságba.Nektek van ötletetek?

2016. márc. 8. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"A barátom depressziós"

"Fogalmam sincs mi baja lehet."


"Már nem jàr velem és a többi haverjával sem"

"Remelem nem keveredett rossz társaságba."


Na, a fenti két kérdesedet gyakorlatilag meg is válaszoltad, csak egy maradt: "hogy segíthetek rajta?" Sajnos sehogy. Ha utánaolvasol a depressziónak, rettenetes betegség, amiből egyedül kell kiverekedni magát az embernek. Te csak várni tudsz, hogy mikor jut el odáig, hogy jobban van, és szól a régi barátainak, hogy újra felvenné velük a kapcsolatot. Én két évig küzdöttem, két barátom várt vissza összesen. Hálás voltam nekik, de abban a két évben nem akartam, hogy nyaggassanak, az otthonról való kimozdulás ilyenkor nem téma. Csak tudasd vele, hogy bármikor hívhat, ha úgy érzi.. ennél többet nem tudsz segíteni.

2016. márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Valószínűleg a szülei lehetnek a hibásak.

Általában az embereknél maga a szülői nemtörödömség, kitudja csapni a biztosítékot.

Meglehet, hogy úgy érzi, hogy nincsenek igaz barátai, vagy csak egyszerűen a stressz az agyára ment és talán pihennie kéne, néha.

2016. márc. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valaki valamire utasította őt, de nem cselekedte meg, ezért beteg. Ki volt az az illető?
2016. márc. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*2 : Már hogyne lenne igaz barátja???! Én összetenném a kétkezem, ha csak egy olyan barátom lenne, mint a kérdező.


Szerintem hívd el ide-oda, de csak kettesben. Ha nem megy, akkor kéredzkedj fel hozzájuk, s próbálj vele beszélni, vagy legalább éreztesd, hogy ott vagy neki.

Jó érzés ilyen kérdést olvasni!

2016. márc. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha végleg abbahagyta a rendszeres sportolást, annak nagyon komoly egészségügyi problémák lehetnek a következményei. Ezért is lehet beteg.
2016. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!