Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valóban depressziós vagyok...

Ha valóban depressziós vagyok akkor mennyi idő után gyógyulhatok meg?

Figyelt kérdés
úgy érzem, hogy depressziós vagyok és nem tudom, hogy kihez forduljak, tartok attól, hogy ha pszichológushoz fordulnék akkor bolondokházába kerülnék meg attól is, hogy nem fogom tudni folytatni az eddig megszokott életemet
2016. jan. 12. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Depresszióval nem kerülsz sehova, max terápiára ha szeretnél.

Csak közveszélyeseket lehet zártosztályra tenni, de még azokat is hót nehéz.

2016. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gömbicica ***** válasza:

attól függ, hogy mennyire tudsz őszinte lenni magadhoz, és ahhoz a személyhez, akibe bizalmat fektetsz, mikor segitséget kérsz.

és persze akarat!


magadat szereted? (kor,nem?)

2016. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
léteznek gyógyszerek amik segítenek ilyen esetben?
2016. jan. 12. 16:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem érdemes gyógyszerezni.

Függőséget okoz, és vannak mellékhatások bőven.

2016. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne gyógyszerezz.


Kezdjel el olyat csinálni amit szeretsz. :)


Nekem a sport és a zenehallgatás segített.


Előtte minden nap a takaróm alatt sírtam.



Nem egyből fogsz meggyógyulni hanem kell egy kis idő. :)

2016. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és kb mennyi idő kell?
2016. jan. 12. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Első körben a pszichológus és pszichiáter nem ugyanaz. A pszichológus gyakorlatilag bölcsész és "beszélgetős" terápiákat folytat általában. A pszichiáter viszont az esetek 90%-ban nem beszélget, csak gyógyszert ír fel és mehetsz Isten nevében.


Pszichológushoz nyugodtan elmehetsz, nem kerülsz sehova sőt! Viszont ha nem kezelteted, könnyen kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy nem fogod tudni folytatni az eddig megszokott életedet.


Pszichiáterhez pedig akkor érdemes menni, ha nem, vagy csak nagyon nehezen tudsz funkcionálni a hétköznapokban és gyógyszerekre van szükség ahhoz, hogy elindulj a gyógyulás útján. Ebben az esetben is a beszélgetős terápiával lehet csak komolyabb eredményt elérni, a gyógyszer csak egy mankó.

2016. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6: Attól függ, hogy milyen mélységű a depresszió. Hónapok, de súlyos esetben akár évek is kellhetnek.
2016. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem súlyos volt és kb 6 honap sportolas utan gyogyultam meg.
2016. jan. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!